Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

biore zomiren doraźnie, ale od kilku dni codziennie, juz raz byłem od tego uzależniony

Jesli jestes uzalezniony od benzo to lykanie alprazolamu codziennie kiepsko sie moze skonczyc, bo procz podstawowego leku ktory i tak masz dojdzie zespol odstawienia (po alprze wyjatkowo koszmarny).

Niestety w przypadku antydepresantow dzialanie przeciwlekowe wlacza sie realtywnie pozno, sa leki z grupy trojpierscieniowych bardzo skuteczne w redukcji zarowno depresji jak i leku takie jak doksepina ale to wymaga i tak scislej wspolpracy z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku chlorowania na zaburzenia lękowe od internetu i ulotek trzeba trzymać się z daleka. Mnie lekarz polecił właśnie taki ruch i nie czuję tego ciągłego napięcia i strachu. Od dwóch lat ulotki wyrzucam do kosza. Ostatnio popełniłem błąd i czytałem wielką ulotkę litu. Efekt? Nie spałem całą noc z przejęcia. Puls około 60 jest bardzo ok. Ja przed egzaminami miałem 120 - to dopiero jazda, kosmos.

Moi przedmowcy mają rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle się wyraziłem, biło tak wolno (tzn nie az tak bardzo bo 57/min) ale ja to odczuwałem, nie było to przyjemne, czułem silnie kolejne uderzenia i między nimi długa przerwa i miałem wrazenie ze za chwile stanie w miejscu od tego wszystkiego, chyba do 4 nad ranem nie moglem sie od tego uśpić

 

Tętno ok. 60 uderzeń na minutę, to bardzo dobre tętno, oznacza, że długo będziesz żył. :)

 

Moje tętno spoczynkowe to 47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic często się bierze benzo na początkowe nasilenie lęku.

 

 

A skąd to nasilenie lęku w przypadku tianeptyny może wynikać?

 

W ogóle to dziwny lek:

- brak odpowiednika

- brak leku o przedłużonym działaniu

- brak jakiś grubych naukowych opracowań m.innym jak to wpływa na receptory serotoninowe w innych częściach ciała

- brak info. na temat na jakie receptory dokładnie działa.

- tylko dawka 12,5 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd bierze się ew. nasilenie lęku w przypadku tianeptyny, nie jest to chyba częsty skutek uboczny. Można teoretyzować, że początkowe nasilenie wychwytu zwrotnego serotoniny powoduje lęk, ale powinno być raczej odwrotnie, bo serotonina jest pro-lękowa początkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd bierze się ew. nasilenie lęku w przypadku tianeptyny, nie jest to chyba częsty skutek uboczny. Można teoretyzować, że początkowe nasilenie wychwytu zwrotnego serotoniny powoduje lęk, ale powinno być raczej odwrotnie, bo serotonina jest pro-lękowa początkowo.

Z tego co czytalem to po podaniu tianeptyna powoduje bezposrednie uwalnianie dopaminy stad u jednych euforia a u innych lek.

Pewnie wplyw na transmisje glutaminergiczna tez ma znaczenie.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8319748

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1630590

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23262120

Z czasem pojawia sie tolerancja na to dzialanie ,ale na poczatku jak ktos ma mocno nasilone leki moze byc gorzej.

 

Standardowa sprawa z dopaminergikami, sa ludzie ktorzy po amfetaminei moga sie skupic i spokojnie pracowac a sa tacy co dzwonia po pogotowie bo wydaje im sie ze serce im peknie (mowa o terapeutycznym zastosowaniu amfetaminy).

U mnie z doswiadczenia tianpetyna powodowala wyrazne wzomocnienie stymulantow (zlieona herbata kawa) i moce pobudzenie razem z selegilina.

 

NO i tianeptyna nie ma wplywu na wychwyt zwrotny serotoniny, to byly stare badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to brak odpowiednika? Przecież poza Coaxilem jest Tianesal i Aneptinex pakowany po 30/60/90 tabletek. Wszystkie zamienniki refundowane.

A dlaczego nie ma o przedłużonym uwalnianiu? A no żeby więcej paczek pacjent kupował :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic często się bierze benzo na początkowe nasilenie lęku.

 

 

A skąd to nasilenie lęku w przypadku tianeptyny może wynikać?

 

W ogóle to dziwny lek:

- brak odpowiednika

- brak leku o przedłużonym działaniu

- brak jakiś grubych naukowych opracowań m.innym jak to wpływa na receptory serotoninowe w innych częściach ciała

- brak info. na temat na jakie receptory dokładnie działa.

- tylko dawka 12,5 mg

 

Nie wplywa na receptpory serotoninowe zadne.

Powoduje zmniejszenie ilosci wolnej serotoniny w osoczu przez co zmniejsza objawy astmy na przyklad i innych stanow zaplanych (szczegolnie jelit).

Brak odpowiednika?Ze stanow lub chin mozna sciagnac czysta tianeptyne w proszku, koszt jednej tabletki jest wtedy smieszny. Oczywiscie celnicy moga sie przypieprzyc ale ja do niczegio nie namawiam :D

 

Podalem w tym temacie konkretne opracowanie na jakie receptory dziala, wystarczy przeczytac.Mechanizm dzialania jest skomplikowany bo agonimz tych akurat receptorow powoduje aktywacje roznych receptorow GABA posredniczacych i pozniej adekwatnie wzrost dopaminy, modulacje produkcji glutaminianu etc

http://www.nature.com/tp/journal/v4/n7/full/tp201430a.html

 

Uprzedzajac skad wiem to wszysztko, jadlem lek przez prawie 18 miesiecy wiec mialem sporo czasu na studiowanie , no i lubie wiedziec czym sie truje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta cała Tineptyna o kant dupy rozbić .

Nasila lęki , wku-rw mam po niej niemiłosiernego i dziwne uczucie złego samopoczucia .

Kiedys wziąłem to na zejście tramalowe , co by sobie poprawic samopoczucie . To była bardzo zła decyzja . Tak zjechałem tym lekiem serotoniną w dół ,że wpierdzieliłem się w konkretna deprechę . NIGDY WIĘCEJ TEGO GNOJU !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmniejsza ilość wolnej serotoniny w osoczu to w jaki sposób to robi jak nie przez wpływ na wychwyt zwrotny?

A nie wiem, zbyt szczegolowe pytanie.

W linku powyzej jest napisane ze nie ma powinactwa do zadnego receptora ani transportera porcz delta i mi opioidowych, mozliwe ze mechanizm jest jakos centralnie sterowany przez os HPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artur1978 wygaszanie osi HPA raczej nasila transmisję serotoniny. Wg. mnie lek ma jednak wpływ na wychwyt zwrotny serotoniny, bo z tego co pamiętam po jego podaniu ilość serotoniny w płytkach krwi wzrasta, a jak wiadomo płytki mają transportery serotoniny. Być może jest to selektywne działanie tylko w krążącej krwi a nie w mózgu, ale nie wiem skąd brałaby się taka selektywność.

 

lunatic w co łykasz z tianeptyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to brak odpowiednika? Przecież poza Coaxilem jest Tianesal i Aneptinex pakowany po 30/60/90 tabletek. Wszystkie zamienniki refundowane.

A dlaczego nie ma o przedłużonym uwalnianiu? A no żeby więcej paczek pacjent kupował :P

 

 

Miałem na myśli leku o podobnym działaniu a nie zamiennika :mrgreen:

 

A mam jeszcze takie pytanie, jakbym dorzucił np. tryptofan? Chodzi mi o to aby więcej serotoniny było, i więcej też się wchłaniało w związku z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 14 ty dzien brania coaxilu

11 dnia wieczorem dostalem ataku paniki i wielkie zdenerwowanie, pobudzenie wiec benzo poszlo,

12 dnia caly dzien panika, nie wzialem benzo-postanowilem wytrzymac na ziolkach(biore krople na uspokojenie hasco, zawieraja waleriane, chmiel, lawende,melise) nawet pomagaly zamulic sie wieczorem wziałem 25 mg hydroxyziny na dobry sen

13 dzien zamula totalna po hydro a i deprecha wyjebista-nie mialem takiej od kilku tygodni, wieczorem puściło i dostałem głupawki, wieczorem 10 mg hydro

no i dzisiaj 14 dzien-nie jest nienajgorzej. Poćwiczyłem i pobiegałem. jakaś taka mała depresja jest ale spoko. Lęki są ale nie zwiększone.

Najgorsze u mnie jest to że nawet po doxepinie,mianserynie pierwsze 2 tygodnie były zniosłe, a potem to tylko coraz wieksze wku...wienie, aż mnie nosilo. Lekarz mówi że to nie możliwe bo te leki powinny wyciszać. Za dwa tygodnie ide do kolejnego lekarza-podobno dobry. Temu lekarzowi obecnemu jak powiedzialem ze moze wprowadzic jakis stabilizator(podobno niektorym pomagaja stailizatory na lęki) to mi odpowiedzial ze nie praktykuje tego.Na paroksetynie, sertalinie początki były masakryczne i nic nawet nie mijały skutki uboczne mimo że brałem dosyć długo te leki plus depresja i depersonalizacja i akatyzja. Chyba u mnie nie było downregulacji 5ht2c:) Zazdroszcze ludziom jak mówią ze sa ospali po lekach lub za bardzo wyciszeni-dawno tego nie czułem. Dlatego wierzę w ten lek.Jak nie zadziała to chyba będzie trzeba iść do szpitalika.

Pozdrawiam i życze wyzdrowionka.

Za kilka dni sie odezwę.

Dodam jeszcze ze zwiekszylem chlorprotiksen z 30 do 60mg zeby troche zmniejszyc napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie poziom dowregulacji receptorów różni się u ludzi, a poza tym downregulacja i tak jest do pewnego stopnia a jak bierze się SSRI to agonizm tych receptorów jest ciąły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 14 ty dzien brania coaxilu

11 dnia wieczorem dostalem ataku paniki i wielkie zdenerwowanie, pobudzenie wiec benzo poszlo,

12 dnia caly dzien panika, nie wzialem benzo-postanowilem wytrzymac na ziolkach(biore krople na uspokojenie hasco, zawieraja waleriane, chmiel, lawende,melise) nawet pomagaly zamulic sie wieczorem wziałem 25 mg hydroxyziny na dobry sen

13 dzien zamula totalna po hydro a i deprecha wyjebista-nie mialem takiej od kilku tygodni, wieczorem puściło i dostałem głupawki, wieczorem 10 mg hydro

no i dzisiaj 14 dzien-nie jest nienajgorzej. Poćwiczyłem i pobiegałem. jakaś taka mała depresja jest ale spoko. Lęki są ale nie zwiększone.

Najgorsze u mnie jest to że nawet po doxepinie,mianserynie pierwsze 2 tygodnie były zniosłe, a potem to tylko coraz wieksze wku...wienie, aż mnie nosilo. Lekarz mówi że to nie możliwe bo te leki powinny wyciszać. Za dwa tygodnie ide do kolejnego lekarza-podobno dobry. Temu lekarzowi obecnemu jak powiedzialem ze moze wprowadzic jakis stabilizator(podobno niektorym pomagaja stailizatory na lęki) to mi odpowiedzial ze nie praktykuje tego.Na paroksetynie, sertalinie początki były masakryczne i nic nawet nie mijały skutki uboczne mimo że brałem dosyć długo te leki plus depresja i depersonalizacja i akatyzja. Chyba u mnie nie było downregulacji 5ht2c:) Zazdroszcze ludziom jak mówią ze sa ospali po lekach lub za bardzo wyciszeni-dawno tego nie czułem. Dlatego wierzę w ten lek.Jak nie zadziała to chyba będzie trzeba iść do szpitalika.

Pozdrawiam i życze wyzdrowionka.

Za kilka dni sie odezwę.

Dodam jeszcze ze zwiekszylem chlorprotiksen z 30 do 60mg zeby troche zmniejszyc napiecie.

 

Ja male cisnienie i lekka stymulacje przy tianpetynie odczuwalem przez caly czas kuracji. Nazywalem to "cisnieniem na depresanty", chetniej bralem jakies benzo czy zolpidem trudno to wyjasnic ale z drugiej strony ja jestem nalogowcem z odzysku wiec to moze czesciowo tlumaczyc.

Tak czy inaczej to cisnienie z czasem sie zmniejsza, pamietam ze po tianeptynie po kilku tygodniach mailem fantastyczny sen.Zasypialem lekko, mialem sporo marzen sennych i budzilem sie pelen energii i wypoczety.

 

Pobudzenie po mianserynie to normalna sprawa ze wzgledu na dzialanie na noradrenaline, lek moze dawac spore pobudzenie a nawet agresje i akatyzje przy wyzszych dawkach.Dlatego na sen najlepsze sa naprawde male dawki mi wystarczy 2,5mg zeby sciac mnie z nog (dziele 10mg tabletki na 4 albo nawet 8 czesci czasami)

Paro nawet nie skomentuje bo lek z takim profilem dzialan ubocznych i zespolem dyskontynuacji to dla mnie jakis zart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×