Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

freya, :(((

 

no dobra, zniechęciliście mnie :mrgreen:

 

Polecam się na przyszłość,każdy lek w Chad obniża sprawność psychofizyczną jedynie może w małych dawkach to tak bardzo nie przeszkadza ale mało dawki w końcu przestają działać.Najbardziej mnie wkurza to że te leki muszą tak pogarszać i upośledzać funkcjonowanie a potem i tak przestają działać i trzeba inne nowe lub większe dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy tyją po tym Absenorze. Mi psychiatra powiedział ze Absenor daje mniej ubocznych od depakiny bo to sam walproinian sodu jest. I czesto gdy ludzi tyja zmienia sie im na absenor. Ja obecnie czuje sie fatalnie jestem bez stablilizatora mam zalecony Absenor ale boje się brać żeby nie utyć. Brałem lamotryginę na której skonczyłem szkołe i byłem bardziej spokojny. Ale była dla mnie za droga. Nie wiem co sądzicie o tym Absenorze?

 

-- 13 lis 2014, 21:20 --

 

Dzis psychiatra mi powiedział ze Absenor daje się tym pacjentom którzy tyją na depakine chrono poniewaz absenor to jedna substancja i ma ograniczone niepozadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po ataku padaczkowym więc liczę na to że depakine tak zadziała że już nigdy taki stan się nie powtórzy. Biorę 300 rano i 500 wieczorem

 

-- 07 sty 2015, 22:48 --

 

Co ja mówię, biorę Absenoru 1500 mg w trzech podzielnych dawkach.

 

-- 08 sty 2015, 18:38 --

 

Czy też macie rewolucje żołądkowe po Depakine ? Bo mnie gania na wc dosłownie co godzinę......może to fakt ze biorę aż 1500 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam convulex (+ paroxinor) Myślałam, że może zadziała w formie obniżającej pobudzenie, a nie jest tak. Jest jeszcze gorzej niż poprzednie moje wieczory. Nie mogę zasnąć, rzucam się na łóżku, chodze po domu, to toaleta, to ból głodowy. Wiem, że od razu nie działa... myslalam, że moze jednak troszke odczuje osłabienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kupa? Nie działa? czy dlatego, że się tyje?

Wczoraj dopiero wieczorem miałam jakieś zawroty i mdłości a w nocy przebudzając się też je mocno czułam. Dziś rano biegunka. Nie wiem jeszcze czy to od leku czy od przeziębienia. Obserwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam karbamazepinę. Moja koleżanka bierze na padaczkę w kosmicznej dawce (ciężki przypadek + inne leki nie działają) - zarówno ona jak i ja nie tyjemy na tym leku (biorę 600 ale na 800mg też nie tyłem). Prócz senności (na szczęście raczej po wieczornej dawce). Ponoć po Dupakinie i innych walproinianach się tyje i wypadają włosy. Wiem, że nie jestem lekarzem i nie ja ustalam leki, ale po tylu opiniach na forum, nie brałbym się za dupakiny czy inne absenory i convulexy. Tym bardziej, że koleżanka z ChAD bierze ten lek i też widzę, jak zmienia się jej wygląd.

Działanie przeciwdepresyjne co kilka dni rośnie... Takie moje odczucia z leczenia karbamazepiną. No ale ponoć ryje wątrobę i ma inne skutki uboczne przy długotrwałym leczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inaczej. Nie strasz... mam nadzieję, że jakoś zniosę convulex. Dopiero pierwszy tydzień , a po kolejnym zwiększam dawkę.. jak będzie źle to poproszę o zmianę, bo nie mogę leżeć jak warzywo.

 

-- 20 sty 2015, 14:04 --

 

aa, i jeszcze mam odczucie takich jakby prądów w ciele, może bardziej w głowie... a najbardziej w oczach. hm, nie umiem inaczej tego opisać. Ciekawa jestem czy ktoś też tak odczuwał.. no i to krwawienie o które pytałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conessa, a na co bierzesz i ile ? Ja bym Ci radził nie sugerować się forumowymi opowieściami (no oczywiście nie dotyczy klozapiny czy zuklopentiksolu XD) bo ja np. brałem w wieku 13-17lat Orfiril 300 2xdziennie po 2 tabl 300mg, czyli 1200mg dziennie na epizody padaczkowe uogólnione. Akurat dobre porównanie mam bo od 12 roku życia już nie rosłem :P i osiągnąłem taka wagę jaką mam teraz. Przytyłem na walproinianie z 3kg max. Waże dziś (25lat) 72kg, a kiedy brałem Orfiril 75kg. Codziennie jadłem albo frytki, albo placki ziemniaczane z tego co pamiętam XD Też nie byłem w żaden sposób nieprzytomny, ale to prawda że na tym leku nieco szybciej się męczysz i musisz dobrze się wysypiać , przy padaczce w ogóle jest to mocno zalecane. Ogólnie nieźle wspominam ten lek, co do wątroby to miałem przed, w trakcie i po wyniki jak torpedo moskva i do tej pory są na górnym poziomie gitesa :) Także nie bój nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir, Convulex 150 mg biorę 1-0-2. Niby już lepiej, ale wiecznie "coś" tym razem od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że mam strasznie niespokojne nogi. Objawy porównałabym idealnie do opisu ZNN (zespołu niespokojnych nóg):

Silna i nieodparta chęć poruszania nogami, często połączona lub spowodowana przez nieprzyjemne uczucie w nogach

- Objawy najczęściej pojawiają się w trakcie odpoczynku, na przykład, w siedzącej lub leżącej pozycji ciała

- Objawy są najbardziej wyraźne w godzinach wieczornych niż w ciągu dnia, lub pojawiają się tylko wieczorem lub w nocy

Wiele osób cierpiących na ZNN cierpi na zaburzenia snu, a większość miewa gwałtowne, okresowe ruchy nóg podczas snu.

 

Mam identycznie ! i jest to bardzo męczące. Nie sypiam dobrze, zanim zasnę muszę nimi ciągle ruszać, chyba musieliby mnie związać bym tego nie robiła i to podejrzewam, że bym się wyrywała bo przymus jest silny. Jak się obudzę w nocy to od początku to samo. Zastanawiam się czy to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fobie społeczną i został przepisany mi m.in. Absenor. W przerwie przy zmianie leków brałam sam i jego działanie bardzo mi odpowiadało. W przeciwieństwie do działania wcześniejszych antydepresantów i leków przeciwlękowych nie powodował zamulenia. Ma jednak swoje minusy przez ktore chyba przestanę go brać jest to straszne wypadanie włosów, pewne osłabienie i oponka na brzuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zaczynam brać Depakine Chrono 300. Naczytałam się trochę i szczerze mówiąc boje się tych skutków ubocznych. Ale jeśli będzie pomagało to chyba zniosę wszystko. Po jakim czasie mogę się spodziewać jakichkolwiek efektów, kwestia paru dni czy tygodni?

Ale na co masz brać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień łykałem Convulex 150 mg (1 tabs wieczorem dziennie), a od dzisiaj podwoiłem dawkę (1 tabs z rana i 1 tabs wieczorem). Co mogę powiedzieć? Obecnie nic. Naczytałem się opinii o wielu skutkach ubocznych jednak jak na razie żaden u mnie nie wystąpił, chociaż mógłbym tutaj dorzucić lekką senność i osłabienie ale nie jestem do końca przekonany czy to akurat od tego leku. Został mi zapisany na wahania nastroju. Czy pomógł w tym zakresie? Ciężko mi powiedzieć, może faktycznie trochę tak. Będę dalej obserwowal jego działanie, jeżeli nie będzie żadnego pozytywnego boom to będę się zastanawiał nad jego odstawieniem. Nie jestem przekonany do tego abym go koniecznie potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×