Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Jadę na Esci już 2,5 miesiąca(10 mg). Biorę go na depresję. Po 2 miesiącach była lekka poprawa. Teraz wszystko zjechało. Podobno jest to lek do stosowania długoterminowego. Mam nadzieje ,że będzie lepiej.

Ponoć. Mnie psychiatra powiedziala ze dopiero po pół roku może być taka duża poprawa że powoli możemy zastanawiac się nad odstawianiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czemu mnie lekarz faszerował latami tymi esesrajami i nic nie wspominał o odstawianiu, w konsekwencji całkowicie rozwalilo to ukłąd przekaźników ze teraz sie takie cuda dzieją ze chyba zostaje oddział zamkniety do konca zycia, bez leków jest beznadziejnie teraz a proba włączenia z powrotem jakiegos ssri daje tak potworne stany lękowe ze tego sie nie da wytrzymac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisałeś to tak dokładnie, jakbyś siedział w mojej głowie, 100% prawdy. U mnie też nie da się niczego ustawić na dłużej niż kilka tygodni albo kilka dni. Bańkę mam już zbyt rozpieprzoną najwyraźniej...

 

Dodam na bis, coś jeszcze.

Te leki przez lata mnie tak upośledziły umysłowo, że gdy urosła tolerancja na dany LPD

i odkryłem AMI, to po jego zażyciu zobaczyłem TRZEŹWO prawdziwą brutalną rzeczywistość

i przeraziłem się tym ile lat spędziłem w tym chemicznym kaftanie, wiem że nie było innego

wyjścia i w pewnym sensie mnie to ochroniło przed pożarciem mnie przez lęk i nerwy,

ale mam 100% świadomość spieprzenia sobie życia. Bo co to za życie jako robot, wśród ludzi.

Udając uczucie zakochania, udając śmiech, udając rozmowę, udając że coś robię, a nie robię nic.

 

Niestety uzależnienie od ESCI trwało już kilka lat i niebyło odwrotu, odstawka kończyła

się ekstremalną depresją z mega dysforią i bez żadnych szans na powrót do stanu sprzed

leczenia nimi. Więc stałem się więźniem chemicznego gówna. A lekarze umywają ręcę,

zagubili (prawdopodobnie celowo) moją historię leczenia z lat 2001-2005.

 

Gdybym nie miał skazy alkoholowej (genetycznie po ojcu), to bym został alkoholikiem

i mimo to coś osiągnął w życiu, ale mój organizm nie toleruje alko i zostałem zwykłym tabletkowym ułomniakiem.

 

Czuję, że coś się we mnie gotuje, że zostałem nabrany, ten świat mnie wydymał

i spuścił mi się na twarz. Tylko skrawki ostatniej logiki powstrzymują mnie przed twardymi narkotykami,

a i tak jestem już uzależniony od benzo.

 

Ten filmik całkowicie obrazuje bezsens i żenade mojego życia:

 

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie próbuje przerzucić na diete Eskimosów, oni rzadko choruja na depresje, moze cos pomoze

Skąd masz takie informacje? Może często chorują tylko specjalistycznych przychodni mają mało ;)

Na internecie mozna znalezc,nie choruja tak samo na serce i cukrzyce,podobnie Japonczycy,kiedys to zaczeli badac dlaczego tak jest i odkryli ze chodzi o ich diete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie choruja bo dobrze sie odzywiaja, ale to nie znaczy ze jak nagle tak zaczniesz jesc to bedziesz zdrowy, tu sie liczy profilaktyka w latach, najczesciej od malego :mrgreen:

Nie mam badan dotyczacych ukladu nerwowego ale omega 3 w schorzeniach serca wykazuje wyrazne dzialanie po paru tygodniach a nie latach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie u was pojawia się działanie przeciwlękowe?

Ja na tej nieszczęsnej dawce 10 jestem miesiąc, a znów miałem mega atak paniki i lęku. Ta ESCI coraz mniej mi chyba pomaga. Wracam do niej, ale chyba widze bez rezultatu. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Kolejna zmiana leków? Nie wyobrażam sobie tego. Again...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam nie radzić sobie z nawracającymi ubokami na ESCI,

po 4h od zażycia zaczynam odczuwać spore zawroty głowy, lekki ból głowy,

światłowstręt, lekki dźwiękowstręt, szumy i dzwonienie w uszach.

Po parunastu godzinach od zażycia to jakoś ustępuje ale i tak muszę

się wspierać benzo przy tym, bo takie objawy wywołują u mnie lęk.

 

Czego to może być przyczyna ? były okresy bezproblemowe kiedy go brałem,

a teraz na nowo powracają te skutki uboczne.

Senność da się jeszcze zaakceptować ale resztę trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam nie radzić sobie z nawracającymi ubokami na ESCI,

po 4h od zażycia zaczynam odczuwać spore zawroty głowy, lekki ból głowy,

światłowstręt, lekki dźwiękowstręt, szumy i dzwonienie w uszach.

Po parunastu godzinach od zażycia to jakoś ustępuje ale i tak muszę

się wspierać benzo przy tym, bo takie objawy wywołują u mnie lęk.

 

Czego to może być przyczyna ? były okresy bezproblemowe kiedy go brałem,

a teraz na nowo powracają te skutki uboczne.

Senność da się jeszcze zaakceptować ale resztę trudno.

 

Też mam te szumy i senność. Kiedyś tego nie miałem. Zacząłem brać ESCI na noc, dzięki temu przesypiam te uboki i z rana jest ciut lepiej. Może też spróbuj?

 

-- 13 stycznia 2015, o 09:27 --

 

Lu_80, ja dobrze wiem, jak to jest nie móc brać leków. I chociaż to nie ten wątek, to przytulam Cię wirtualnie, boś porządny i empatyczny chłop :P

 

Dziękuję :) i wzajemnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie u was pojawia się działanie przeciwlękowe?

Ja na tej nieszczęsnej dawce 10 jestem miesiąc, a znów miałem mega atak paniki i lęku. Ta ESCI coraz mniej mi chyba pomaga. Wracam do niej, ale chyba widze bez rezultatu. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Kolejna zmiana leków? Nie wyobrażam sobie tego. Again...

 

 

po jakichś 2-3 miesiącach.Ale po ogromnej poprawie znów pojawił się lęk w nocy niby tylko raz ale .....przestraszyłam się ,że wszystko wraca.Od poniedziałku biorę 12,5 mg esci moja dawka docelowa będzie 15mg ale nie chciałam od razu przeskakiwać z 10 na 15mg.Muszę przyznać ,że mam delikatne skutki uboczne w postaci napadów gorąca ,jakbym miała za chwilę się ugotować i delikatne lęczki.Zobaczymy jestem dobrej myśli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie u was pojawia się działanie przeciwlękowe?

Ja na tej nieszczęsnej dawce 10 jestem miesiąc, a znów miałem mega atak paniki i lęku. Ta ESCI coraz mniej mi chyba pomaga. Wracam do niej, ale chyba widze bez rezultatu. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Kolejna zmiana leków? Nie wyobrażam sobie tego. Again...

 

 

po jakichś 2-3 miesiącach.Ale po ogromnej poprawie znów pojawił się lęk w nocy niby tylko raz ale .....przestraszyłam się ,że wszystko wraca.Od poniedziałku biorę 12,5 mg esci moja dawka docelowa będzie 15mg ale nie chciałam od razu przeskakiwać z 10 na 15mg.Muszę przyznać ,że mam delikatne skutki uboczne w postaci napadów gorąca ,jakbym miała za chwilę się ugotować i delikatne lęczki.Zobaczymy jestem dobrej myśli....

 

Mi też się pojawiły uderzenia gorąca i takie uczucie jakby do mikrofali ktoś mi dłonie wsadził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×