Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne bicia serca!!!!


ziemiowit1978

Rekomendowane odpowiedzi

madzia26 zacząłem brać aspargin zobaczymy cos się stanie. Zastanawiam się tylko czy nie zrobić sobie jeszcze raz ekg wysiłkowego bo niepokoją mnie pewne objawy przy ruchu zatykanie skacze mi puls szybko chć ciśnienie w normie. I nie wiem co zobić czy to nerwica czy (oby nie!) cos innego?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje powietrza w różnych sytuacjach ale najbardziej wtedy sie dusze kiedy zmieniam pozucje z stojącej na leżącą.Czuje jakby ktoś usiadł na mojej klatce piersiowej......i mam ogromne dusznosci,zaczyna mi cośspływać do płuc i czuje siejeszcze gorzej i jeszcze bardziej się dusze....i w trakcie tego leżenia,boli mnie czasem serce...

Co to może być?Miał ktoś tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica: miewam też tak że czuję jak mi coś spływało do gardło, gromadził się nadmiar śliny - mówią że to też nerwica. Jest tak, że jak szybko wstane to czuję że coś mnie przytyka coś mi zaczyna mrowieć w nogach i rękac po jakiejś chwili przechodzi. Więc podejrzewam, że mamy podobne objawy. Chociaż zastanawiam się czy u mnie to nie jest kręgosłup?

 

Głowa do góry!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolina10: to już nie chodzi o wstyd ja nawet bardzo chcę iść, ale chciałbym jakiś sprawdzony gabinet ze skuteczną psychoterapią bo ostatnio jak byłem to mi przepisał lekarz psychotropy i kazał brać! Tak to się sprawy nie załatwi. Jakby ktoś znał dobry gabinet w okolicach Katowic bedę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

 

---- EDIT ----

 

Witam ponownie

 

Zrobiłem sobie badania magnezu potasu, tarczyce krew i wszytsko ok. A dzisiaj znów od jakiś 30 minut czuję te dziwne bicia serca i wstrzymywania. Stracha mam jak cholera żeby to nie było jakieś migiotanie komór. A zaczęło się od tego że napiłem się kawy i po 30 minutach się zaczęło. Nie wiecie co zrobić może ktoś z Was coś doradzi bo już nie wiem?!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 8 lat mam takie potykania i szarpnięca serca,przyspieszony puls i generalnie cały czas czuję swoje serce. Lekarz powiedział mi,żeby tym potykaniem się kompletnie nie przejmować,sa to skurcze dodatkowe i taka moja uroda. Ale ostatnio do tych skurczy doszły ataki palpitacji. Czyli nagle zaczyna mi serce wpadać w jakiś galop,tętno 180 i twra to od kilku sekund do 10 min. Panicznie się tego boje,bo nie jest to spowodowane nerwami w danej sytuacji,tylko np leżę sobie spokojnie na łóżku i nagle jazda. W środę mam wizyte u kardiologa i zobaczymi co mi powie,boję się że to może być jakieś migotanie przedsionków albo coś groźnego,ale żeby to stwierdzić trzeba by zrobić ekg w trakcie takiego ataku,a to jest raczej trudne,bo atak pojawia się nagle i nagle przechodzi.Właściwie przez tą całą nerwicę moje życie zmieniło się w koszmar,nie piję alkoholi w ogóle,bo boję się co będzie jak mnie złapie jakiś atak i nie będę mogła zażyć po alkoholu leku,nie wychodzę nigdzie-chyba że muszę ale jest to okupione wielkim stresem (mam fobie społeczną) i w ogóle czuję się jak STARUSZKA!! Do bani z takim zyciem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Też mam takie "hustawki sercowe" i często czuję serce w gardle ( jego bicie) ,ale kiedy się czymś zdenerwuję, to mam wrażenie ,że wybuchnę. Głowa robi mi się gorąca , boli dziwnie , cała lub kłuje w jednym miejscu. Właśnie teraz tak się czuję , bo od paru dni nie umiem dojść do siebie, po nagłęj śmierci mojego kolegi ( 42 lata - chłop jak dąb , leczył się tylko na kręgosłup , a zmarł dlatego ,że lekarz nie wpał na to ,że jego bóle w krzyżu są od kamieni i wątroby , przez co padła trzustka). Jestem tym tak przejęta , że nie umiem się pozbierać. Mam serce w gardle , coś mi ściska głowę, mam gorące uszy i ne wiem co robić ( ciśnienie mam 130/83 tętno 75 ). Kiedyś pomagało mi oddychanie przeponowe, ale teraz jakoś nie chce zadziałać. Może znacie jakieś inne metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie bardzo często mają podłoże nerwowe. Czy to świadomie się denerwujemy, czy nieświadomie - organizm nasz reaguje. To jest normalne. Piszę w tym temacie, choć widzę, że już dawno nikt nie pisał, bo też widzę, ze temat co jakiś czas powraca.

Zloty środek?

Nie ma takiego.

Możemy popracować nad możliwością zmniejszenia w naszym życiu sytuacji stresowych.

Możemy popracować nad wyciszeniem samego siebie.

Możemy też wesprzeć się ziołami - np. czymś takim jak tabletki Kalms.

Panika jednak i strach, tylko pogłębiają objawy. Trzeba się pogodzić z tym, co jest i nauczyć się z tym żyć. Z czasem przestaje wtedy to tak przeszkadzać, a gdy na spokojnie podchodzimy do sytuacji drgawek serca, nieprawidłowego jego bicia - szybciej serce się uspokaja przy kilku głębszych wdechach. Trzeba tylko zachować wewnętrzny spokój, choć nie raz graniczy to ze sztuką.

 

To co opisałam, jest tylko i wyłącznie obserwacjami mnie samej. Moich problemów z sercem i moich reakcji. Być może jest w tym wszystkim jakaś zasada, która mogłaby komuś pomóc, a być może każdy musi znaleźć własny sposób - tego nie wiem. Ale spróbować można - polecam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×