Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam poważny problem - gdzie szukać pomocy?


zakrecony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od wielu lat mam bardzo poważny problem natury psychologicznej ale niestety nie miałem odwagi żeby szukać pomocy u jakiegoś specjalisty. Główne dolegliwości:

- skłonności do płaczu w sytuacji gdy np. wchodzę do jakiegoś pomieszczenia gdzie jest dużo ludzi lub gdy rozmawiam z kimś i zachodzi potrzeba kontaktu wzrokowego (nie potrafię przez dłuższy czas patrzeć rozmówcy w oczy gdyż zaraz chce mi się płakać)

- skłonności do płaczu podczas jakiejś konfrontacji (np. gdy ktoś mnie o coś niesłusznie oskarży)

- bardzo rozbiegane myśli (w ciągu minuty myślę o 10 różnych rzeczach i nie mam nad tym żadnej kontroli)

- jakieś dziwne lęki

- problem z koncentracją oraz pamięcią (gdzieś wyczytałem że to może wynikać z tych "rozbieganych myśli")

- ciągle jestem jakiś przygnębiony, nie chce mi się rano wstawać, nie mam wiary we własne siły ani motywacji żeby coś robić

- nie pamiętam żebym kiedykolwiek był naprawdę szczęśliwy

 

Zauważyłem że lepiej rozmawia mi się z ludźmi gdy jestem bardzo mocno przemęczony (np. wielogodzinną jazdą samochodem). Wówczas tak bardzo nie stresują mnie kontakty z ludźmi.

Kolejne moje spostrzeżenie jest takie że lepiej funkcjonuję w nocy. Dużo łatwiej rozmawia mi się z kimś gdy jest ciemno (nie jestem taki zestresowany).

Ludzie unikają kontaktów ze mną (zauważyłem że podczas rozmowy ten mój stres udziela się także moim rozmówcom).

 

Minęło kilka miesięcy zanim zdobyłem się na odwagę żeby napisać tu o swoim problemie.

Nie wiem do kogo udać się z moimi problemami (psycholog czy psychiatra?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Zapisałem się już do dobrego psychiatry, niestety wizyta dopiero za 3 tygodnie (to był pierwszy wolny termin).

Zastanawiam się czy przed wizytą u psychiatry byłby sens pójść do psychologa. Obawiam się że w przypadku moich dolegliwości bez kuracji farmakologicznej psycholog niewiele pomoże tak więc wizytę u psychologa planowałem dopiero po odwiedzeniu psychiatry.

Jeżeli ktoś miał podobne problemy (lub po prostu ma o tym pojęcie) to proszę o podpowiedź czy mimo wszystko pójść teraz to psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uwazam ze wizyta u psychologa bylaby wskazana. U mnie kolejnosc byla odwrotna>>najpierw psychiatra a potem dopiero terapeuta, ale jesli czujesz ze potrzebujesz juz teraz z kims porozmawiac to uwazam ze to bylaby dobra decyzja. Nawet jedna rozmowa z psychologiem moze wiele zdzialac...moze podpowie Ci cos waznego:)ps. bardzo wazna sprawa jest to, zeby dbac o dobra,urozmaicona diete.....zarówno depresja jak i nerwica, bardzo wycienczaja organizm pozbawiajac go cennych substancji odzywczych. Takze warto jest duzo warzyw, owocow, produktów pelnoziarnistych. To na pewno nerwicy czy depresji nie wyleczy, ale moze troche zlagodzic dolegliwosci i jakos przetrwac te ciezkie chwile:):)Zycze powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×