Skocz do zawartości
Nerwica.com

IQ


grb1

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że ma wpływ. Jeżeli cierpisz to trudniej jest się tobie koncentrować . Wpływ na wynik testu IQ ma nawet to czy go robisz rano czy popołudniu (czyli fakt czy jesteś wyspany), więc tym bardziej maja na niego wpływ katusze związane z depresją. Spróbuj dać do rozwiązania test osobie która złamała sobie rękę . Zapewniam ciebie że zdobędzie mniej punktów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w iQ oprócz racjonalnego myslenia(gdy ono nie zadziała), duza role odgrywa instynkt.

ludzie chorzy na depresje, nerwice itp czesto odbiegaja od standardowego, schematycznego myslenia co pozwala na wiekszosc kreatywnosc i znajdowanie nietypowych rozwiazan, ale czasami słusznych.

 

czytałem na ten temat kiedys bardzo ciekawy artykół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja daje poczucie otumanienia i zidiocenia ... niestety...

Chyba masz racje... ja bynajmniej niestety się tak czuje... chociaż testy IQ wychodzą mi ponad przeciętną... chyba będę musiał zrobić sobie test w poradni psychologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naukowcy udowodnili, ze na depresję i nerwice zapadają osoby

inteligentne i wrażliwe.

tez to gdzies słyszałam, i w sumie nawet by sie zgadzało ;)

za bardzo sie emocjonujemy wszystkim, przezywamy wszytsko nawet jezeli cos nas nie dotyczy.

i u mnie tez testy wychodzily ponad przecietna ale co z tego skoro w pewnych sytuacjach jak napisała CITRIA czuje sie jak idiotka , ktora kompletnie nic nie umie i nie pamieta , rozmawiam z kims a tu czarna dziura :roll: moze to poczatki jakiejs sklerozy albo co ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej strony.

 

Naukowcy udowodnili, ze na depresję i nerwice zapadają osoby

inteligentne i wrażliwe.

 

:D

To nawet miłe Moje Geniusze.

 

bardzo chcialbym poznac zrdlo tego bo rowniez slyszalem.

 

 

 

w sumei jestem zalamany na sam mysl o tym ze psycholog stwierdzil ze nie wykorzystalem swojego ptoencjallu. inteligencja jes tnzisza niz 3 lata tem uchociazby :(

 

 

oto co mam w badaniu psychiatrycznym i psychologicznym ehhh

"czuje sie tak, ze ma wrazenie jakby tracil zycie, ze nie korzysta z zycia"; "wydaje sie, ze badany nie ma dostatecznego treningu sklaniajacego do systematycznej pracy. tworzy wiec zamkniety krag, polegajacy na tym, ze slabe osiagniecia szkolne indukuja obnizenie hj poziom hj poziomu samooceny a to z kolei zniecheca do podejmowania dalszego wysilku."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem test IQ przed chwilą w depresji w Chad.Z ciekawości żeby sprawdzić jak to z czasem czy się pogarsza czy nie.Wynik 136 high.Czyli bardzo dobrze co z tego jak musiałem wypić sporo kawy żeby w ogóle być w stanie go zrobić.Czyli chyba depresja i iq ma nie wiele wspólnego.Mało to wariatów było geniuszami :)

Robiłem tutajhttp://www.iqtest.dk/main.swf bo darmowy i dość duży bo chciałem żeby dokładność była jak najbardziej rzetelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że tzw. testy IQ dostępne w internecie są całkowicie niewiarygodne i niemiarodajne? Prawdziwych testów na IQ nie udostępnia się szerokiej publiczności z kilku, dość istotnych powodów. Jak chcecie poznać swoje IQ to idźcie do psychologa, który się zajmuje testami psychometrycznymi i odpłatnie niech Wam zrobi WAIS-R (PL) albo jakiś inny test, ale ten pierwszy jest najpopularniejszy. Albo w MENSIE niech Wam zmierzą na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że tzw. testy IQ dostępne w internecie są całkowicie niewiarygodne i niemiarodajne? Prawdziwych testów na IQ nie udostępnia się szerokiej publiczności z kilku, dość istotnych powodów. Jak chcecie poznać swoje IQ to idźcie do psychologa, który się zajmuje testami psychometrycznymi i odpłatnie niech Wam zrobi WAIS-R (PL) albo jakiś inny test, ale ten pierwszy jest najpopularniejszy. Albo w MENSIE niech Wam zmierzą na wejściu.

 

Prawda jak zachorowałem w wieku 16 lat miałem to co piszesz u psychologa.Tam były pytania jak w tych linkach o IQ ale znacznie więcej powtarzanie liczb chyba do 7cyfrowych,układania klocków itp. jakieś rysunki podobieństwa i różne tego typu.Czekałem dwa tygodnie na opracowanie i wyszły jakieś nieprawidłowości nie duże ale coż z kojarzeniem i w pewnych sferach gorsżą koncentrację.Tam można wykryć różne problemy intelektualne z różnymi kwestiami jak pamieć robocza,skale słowną bezsłowną coś takiego jak pamiętam itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne zaburzenia mogą wpływać na efektywność wykonywania różnych rodzajów zadań.

Na przykład może ci pozostać umysł ostry jak brzytwa, ale za Chiny nie podołasz realizacji rozbudowanego długoterminowego projektu.

Ktoś może bardzo się usztywniać w sytuacjach stresowych i oficjalnie uzyska dużo gorszy wynik niż w przyjaznej atmosferze.

Koncentracja czy motywacja też potrafią klapnąć. Więc to wszystko może zafałszować zdolność rozwiązywania problemów.

U osób z zaburzeniami osiągnięcie celu niekoniecznie odbywa się najkrótszą drogą. Czasem trzeba nadrobić trasy szukając wejścia z podjazdem dla wózków. Dla kogoś z zewnątrz może to wyglądać jak obniżona inteligencja, ale gdyby wziąć pod uwagę przeszkody psychologiczne jakie nami targają wewnątrz, to nawet gorszy wynik testu IQ może wskazywać na imponujący potencjał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiecie, że tzw. testy IQ dostępne w internecie są całkowicie niewiarygodne i niemiarodajne? Prawdziwych testów na IQ nie udostępnia się szerokiej publiczności z kilku, dość istotnych powodów. Jak chcecie poznać swoje IQ to idźcie do psychologa, który się zajmuje testami psychometrycznymi i odpłatnie niech Wam zrobi WAIS-R (PL) albo jakiś inny test, ale ten pierwszy jest najpopularniejszy. Albo w MENSIE niech Wam zmierzą na wejściu.

Stawiasz tezę, że WAIS-R jest niedostępnym w necie?

Powątpiewam, a że jestem zbyt wielkim leniem, by się gnać do kogokolwiek celem zaspokojenia instynktu ciekawości, to może poszukam sobie. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest nie dostępne żeby otrzymać pełną wersję wraz z klockami i całą resztą trzeba zapłacić za całość ponad tysiąc złoty.Po za tym żeby to kupić musisz być psychologiem i okazać wymagany dyplom magisterski studiów psychologicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest nie dostępne żeby otrzymać pełną wersję wraz z klockami i całą resztą trzeba zapłacić za całość ponad tysiąc złoty.Po za tym żeby to kupić musisz być psychologiem i okazać wymagany dyplom magisterski studiów psychologicznych.

Wystarczy poderwać absolwentkę psychologii, a tych jak mrówków. :lol:

I nawet ładne... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie zdaje ze wplywa ale bardziej poprzez spowolnienie psychoruchowe, zaburzenia pamieci i koncentracji. Jak ustapi moze pojawic sie jasnosc myslenia i wynik okaze sie wyzszy, ma to zwiazek jeszcze z naszym nastawianiem i wiara w siebie. Niemniej jak z wiekiem czuje sie coraz glupsza, ciezko mi sie uczyc, kojarzyc, bywam naiwna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz tezę, że WAIS-R jest niedostępnym w necie?

Powątpiewam, a że jestem zbyt wielkim leniem, by się gnać do kogokolwiek celem zaspokojenia instynktu ciekawości, to może poszukam sobie. :lol:

 

Bo jest nie dostępne żeby otrzymać pełną wersję wraz z klockami i całą resztą trzeba zapłacić za całość ponad tysiąc złoty.Po za tym żeby to kupić musisz być psychologiem i okazać wymagany dyplom magisterski studiów psychologicznych.

 

Wystarczy poderwać absolwentkę psychologii, a tych jak mrówków. :lol:

I nawet ładne... :mrgreen:

 

Swojego czasu usilnie poszukiwałem w necie polskiej implementacji tego testu, tzn. chodziło mi o część zadań z sekcji werbalnej*, bo klocki i puzzle to wiadomo, że nie wyskoczą z portu usb niczym z teleportu. Moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem, a prześledziłem sporo warezów, chomików, torrentów itp. Może zbyt pobieżnie przekopałem neta, nie wiem. W każdym razie- jak już kolega powyżej wspomniał ten test jest ściśle reglamentowany, trzeba się wykazać cała papierkologią i słono za niego zabulić.

 

Pełen zestaw wygląda tak: http://img02.staticclassifieds.com/images_tablicapl/317261559_1_644x461_wais-rpl-skala-inteligencji-wechsler-dla-doroslych-belchatow.jpg

 

(chyba ktoś go próbował opchnąć na olx) :lol:

 

*Miałem wykonywany kiedyś ten test i pamiętam, że w sekcji werbalnej jedno z zadań polegało na udzieleniu odpowiedzi na 50(?) pytań z wiedzy ogólnej. Nie jestem pewien czy te pytania są za każdym razem stałe czy dobierają je z jakiejś większej puli. Raczej ten drugi wariant, bo to pierwsze byłoby zbyt proste. Pytania które na pewno pamiętam to:

Jak nazywał się ostatni król Polski?

Z jakim nazwiskiem najczęściej łączy się ogólną teorię względności?

Z czego wytwarza się szkło?

Tyle pamiętam na bank, co do reszty to nie chcę konfabulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×