Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Cwicze na paro 10 mg przez pierwsze 3 tygodnie po zmniejszeniu dawki bylo ok ale pozniej z dnai na dzien pojawilo sie sztywnosc,brak motywacji dlatego zdecydowalem sie zejsc do 5 mg jak bedzie zle to wroce do 10 mg ale strasznie zalezy mi na treningach;/ a na 5 mg poki co czuje lęk juz nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic czy próbowałeś brać np. mirtazapinę przez dłuższy czas? Początkowe silne usypianie mija i później już nie ma wcale senności w ciągu dnia. Najgorzej jest przez pierwsze 2 tygodnie. Jeśli miałbym wybierać to spróbowałbym najpierw escitalopramu, jest częściej stosowany i ma krótszy okres półtrwania. Później ew. fluo.

 

Nie, pierwsza dawka tak mnie zbiła z nóg że odechciało mi się tego leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był to pierwszy lek psycho...w moim życiu. Pomógł mi po niecałych 3 tygodniach. Kolejne podejscia trwały nierzadko 2 miesiące,

a ostatnio kiedy go brałam kilka lat temu to nie pomógł wcale. Nie ma żadnej reguły przy tych lekach.

 

Czyli nie pozostaje nic tylko czekać.

Za pierwszym razem paro mi tak fajnie weszło,ale byłem głupi że przerwałem leczenie tym lekiem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic tak właśnie myślałem, większość osób odstawia lek po 1 dawce co jest wielkim błędem, bo lek może zadziałać na ich depresję i lęk, a ta senność jest tylko początkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic tak właśnie myślałem, większość osób odstawia lek po 1 dawce co jest wielkim błędem, bo lek może zadziałać na ich depresję i lęk, a ta senność jest tylko początkowo.

 

nie mam w tej chwili takiej możliwości zeby na dwa tygodnie polozyc sie do lozka i czekac az sennosc minie, potrzebuje zmienic paro na lek ktory płynnie przejdzie na swoje dzialanie bez takich ubokow, biore jeszcze pod uwage moklobemid,chociaz tu o zadnej płynności mowic nie mozna, bralem go kiedys, ale tez standardowo mialem na nim po ok pol roku objaw ktory teoretycznie nie ma prawa wystapic, a mianowicie znow pojawila sie ta cholerna sennosc, i to nie taka lekko wyczuwalna, po prostu jak lek działał dosc mocno aktywizująco na mnie przez cały czas to nagle jakby piorun trzasnął zaczął działać mocno nasennie, konia z rzędem temu kto by to mogl wyjaśnić

jeszcze tak kombinuje czy to nie przez duze nagromadzenie sie z czasem noradrenaliny, gdzies ktos pisal ze jak jest jej za duzo to kawa powoduje wtedy senność, ale czy to moglo o to chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już Cię lek położy na 2 tygodnie do łóżka, na razie próbowałeś brać przez 1 dzień, więc nie mówmy o tych 2 tygodniach.

 

Jak tak reagujesz na leki serotoninowe to jest to po prostu serotonina, a nie żadna noradrenalina. Noradrenalina pobudza, serotonina bardziej uspokaja i może powodować senność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już Cię lek położy na 2 tygodnie do łóżka, na razie próbowałeś brać przez 1 dzień, więc nie mówmy o tych 2 tygodniach.

 

Jak tak reagujesz na leki serotoninowe to jest to po prostu serotonina, a nie żadna noradrenalina. Noradrenalina pobudza, serotonina bardziej uspokaja i może powodować senność.

 

Jakby to była reakcja na serotonine to objaw taki byłby od razu a nie po pół roku, szkoda juz wiecej o tym dyskutować bo jedyne co zauważyłem to że każdy mówi co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zaleznosci od ogranizmu kochana, musisz sprawdzic po sobie..

 

-- 07 gru 2013, 19:23 --

 

lunatic, tez bralam Arketis teraz biore Paroxetin..i nie czuje roznicy,,

 

Arketis ma jakieś słabe substancje dodatkowe, jak byłem na oddziale każdy kto go brał miał bóle żołądka po nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic akurat działanie leków przeciwdepresyjnych, a już szczególnie takich jak SSRI bardzo się różni "od razu" a po wielu tygodniach. Nie musisz wierzyć w to co piszemy. Tylko po co w ogóle pytasz? Człowiek próbuje odpowiedzieć jak umie, a Ty się irytujesz.

 

wieslawpas wydawało mi się, że lekarz kazał Ci odstawić paroksetyne i wejść na 3 tabletkę coaxilu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic akurat działanie leków przeciwdepresyjnych, a już szczególnie takich jak SSRI bardzo się różni "od razu" a po wielu tygodniach. Nie musisz wierzyć w to co piszemy. Tylko po co w ogóle pytasz? Człowiek próbuje odpowiedzieć jak umie, a Ty się irytujesz.

 

Powiem Ci co mi się wydaje, co jest zresztą potwierdzone jednym z Twoich wpisów w innym dziale. Wpływ SSRI, a szczególnie paroksetyny na receprot 5ht2c powoduje i będzie powodował u mnie spadek motywacji i chęci niezależne od tego czy będzie to paro czy esci.Jedynym ssri który mogłby zadziałać inaczej pod tym względem wydaje się być fluoksetyna ze względu na słabsze działanie na serotonine (co za tym idzie słabszy wpływ na 5ht2c) i dodatkowo jeszcze jej antagonizm względem 5ht2c, dzięki czemu efekt spłycenia emocji i braku motywacji przy tym ssri mógłby być o wiele mniejszy niż przy innych albo mogłoby go w ogóle nie być, nie wiem jaka jest siła działania na 5ht2c przez fluo. Jeśli jestem w błędzie to mnie popraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×