Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam, jak sobie radzicie ze stresem w sytuacjach nagłych? Dajmy na to, dzień miał być spokojny i nagle jebs, coś się kroi, szykuje jakaś grubsza akcja, a u mnie akurat stres bardzo szybko może dokonać eskalacji w kierunku ataku. Radzicie sobie jakoś, wiedząc, że atak jest możliwy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia, hmm trudne pytanie.

Ja chyba nie mam takich akcji ;) Tzn. czasem sie zdarzy, ze nagle w pracy okazuje sie, ze na szybko trzeba zrobic jakas robote, jest presja i stres, ale wtedy akurat jakos dzialam na pelnych obrotach i ataki sie nie zdarzaja - wrecz nawet lepiej sie czuje bo jestem skupiona na czym innym.

A jak z kolei mam dzien "podszyty lękiem" i wiem, ze w sumie w kazdej chwili moze byc atak, to jakos staram sie uspokajac, tlumaczyc, ze to tylko uczucie lęku, ze minie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Także mam problemy z oddychanie jak większość tutaj chyba? Mam 29 lat i już dosyć długo borykam się z tym problemem. Najgorzej jest w sytuacjach stresowych chwilach zdenerwowania czy podczas jakiś emocji momentalnie zaczynam się dusić. Nie mogę swobodnie nabrać głębokiego wdechu (niemożność dokonania głębokiego wdechu) tylko taki płytki nie dokończony wdech co jakiś czas udaje mi się wykonać prawidłowy wdech co przynosi niesamowitą ulgę i ziewam bardzo często co umożliwia nabranie głębokiego wdechu jest to niesamowicie denerwujące aż się cały trzęsę. A wydech mam przerywany? (na raty) nie jest normalny swobodny. Nie wiem dlaczego? Czy może ma ktoś z was także taki wydech przerywany. Zapewne to nerwy mam napady paniki lęki i strasznie mi się ręce trzęsą co jest bardzo krępujące w śród znajomych czy rodziny :cry: Ostatnio byłem u Psychiatry bo już nie daję rady wysokie ciśnienie tętnicze serce pod wpływem niewielkich bodźców momentalne bije ponad 100 :cry: duszności bule w klatce nie mogę nad tym zapanować. Wystarczy jakaś sytuacja gdzie powinienem być obojętny a ja nie mogę sobie z tym poradzić zaraz czuje jak ładuje moje serce i nie mogę oddychać. Psychiatra przepisał mi lek Paxtin 20mg co sądzicie o tym leku? Nigdy go nie brałem? Poza tym częste wizyty u lekarzy kardiologa echo serca ok RTG płuc ok spirometria płu ok. A ja ciągle czuje się źle dziwne myśli opętanie wizyty na pogotowiu dwa razy mnie karetka zabrała szkoda gadać ehhh. :( Piszcie jak macie podobnie jak ja. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber, Płytki oddech powstaje w wyniku napięcia mięśni spowodowanego nieświadomym lękiem.

Pozornie odczuwa się wtedy niemożność wciągnięcia większej ilości powietrza. Wtedy wzrasta obawa i lęk, że się udusisz bo nie możesz nabrać powietrza i błędne koło zamyka się.

Techniki relaksacyjne nie zdają egzaminu w stanach kiedy mówimy o zaburzeniach lękowo-depresyjnych. Psychoterapia może tu odegrać pozytywny oddźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś problem z wydechem? Bo u mnie jest to przerywany wydech na raty po trochu tylko co jakiś czas trafia się normalny ale to bardzo rzadko. Im większy wdech tym bardziej przerywany wydech denerwuje mnie to strasznie :cry: Czym jest to spowodowane? i co odpowiada za ten przerywany wydech? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wczoraj miałam nawet dobry dzień...słuchałam sobie relaksacyjnej muzyki i treningu Jacobsona...a dziś cierpi mój maluszek...wymiotuje cały dzień...byliśmy nawet na pogotowiu...nie mam czasu wsłuchiwać się w siebie i jest chociaż z tym dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Monice chodzilo o to, ze po prostu objawy tego typu biorą się z nieuswiadomianych lęków (chociaz ja bym dołozyla tez rózne inne emocje, nie tylko lęk) i jakos musi sie to wszystko wydostawac na zewnatrz (w koncu nic w przyrodzie nie ginie...) - u jednego wydostaje się jako atak dusznosci u drugiego jako szybki puls a u trzeciego jako bol glowy.

 

-- 30 lis 2013, 17:55 --

 

Przypomnialo mi sie, jak zawsze jak cos mi dolegalo - to terapeutka do tego nawiazywala :) przynaje, ze czasem mnie to irytowalo :D

np. przychodzilam z bólem gardla, a ona.... - o czym takim, nie chce Pani mówic, ze aż gardło panią boli? o czym trudno Pani powiedziec? itp.

ale moze nawet cos w tym bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej Mocnice piszczecie? Dzisaj ledwo sie obudzilem a juz wygenerwalem sobie stresa ze pewnie nie zasne bo juz drugi raz z rzedu zażyłem benzo na noc. nerwa, Ty tez czasami ratujesz sie benzo. Dużo sie działo, sami widzeliście ze logowalem sie tutaj dopiero po 1 w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam podobnego "stresa" kiedy ide spać, a muszę wstać o 5 rano. Ale muszę rano wstać -> A jak się nie wyśpię? -> Muszę rano wstać, nie wyśpię się.. -> Jezu, nie wyśpię się, mój stan się pogorszy -> O mój boże, mój stan się pogorszy, będa miał ataki (notabene, to już jest atak ^^).

 

I w ten sposób w padam w panikę i nie mogę zasnąć.... śpie 3-4 h po czym muszę iść do pracy, taka sytuacja może powtarzać się nawet parę dni pod rząd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, tez tak mam. Chce szybko zasnac zeby sie wyspac, zaczynam o tym myslec...nie moge zasnać...im pozniej tym bardziej sie denerwuje ze pozno, ze sie nie wypiec ze rano musze wstac i potem bede za dnia niewyspana i bede sie gorzej czuc (bo zawsze tak jest jak sie nie wyspie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×