Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ukryte kamery w waszym domu - ruter TP LINK


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Ahma mimo tego, ze cierpi na urojenia nie jest głupia ani upośledzona umysłowa, a tak wlasnie ja z Mirkiem potraktowaliscie liczac, ze zlapie sie na wkret. O Johnie Nashu to pewnie nie slyszeliscie?

 

Była szansa, gdyby się udało wyszło by na plus, korzyści w tym momencie przekroczyły by szkody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz pracujacy z ludzmi cierpiacymi na te chorobe od 20 lat mowil nam kiedys jak nalezy postepowac. Po 1) nigdy nie wolno kwestionowac urojen- to co odbiera pacjent odbiera jako subiektywnie rzeczywiste i prawdziwe. Tlumaczenie, ze jest chory przyniesie dokladnie taki skutek jakby nam ktos tlumaczyl, ze NIE mieszkamy w Polsce, Tusk NIE jest premierem, a my nie mamy na imie X- spowoduje zlosc i agresje, bo ktos robi z nas idiote. Mozemy(a wrecz powinnismy) sie natomiast nie zgodzic- powiedziec, ze Ty myslisz/odbierasz to w taki sposob i ok, my natomiast tak nie sadzimy/nie uwazamy, nie odbieramy takich wrazen zmyslowych. 2) Nie ingerujemy w system urojen, nie gramy w nie, nie stosujemy zadnych kart przetargowych. 3) reszta nalezy do lekarza, lekow, sumujac=przez neta nie mozna zrobic nic.

 

-- 16 lis 2013, 19:02 --

 

Miro, ja naprawde rozumiem intencje i chec pomocy-ale zalozenie, ze wkret sie uda bylo z gory bledne. Wiesz czemu? Bo na taki wkret nabralo by sie dziecko albo osoba uposledzona umyslowo. Wszyscy na forum wiedzieli, ze to wkret. A Ahma nie jest dzieckiem ani nie jest uposledzona. Ludzie ze schizofrenia nie maja IQ wiewiorki albo kapusty kiszonej. Proba ingerencji konczy sie tym, ze nie ma benefitow, a osoba sie tylko uwierdza w urojeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monar, obsesjach? Obsesje to ja mam w NN. Ahma jest ciężko chorą osobą i póki co my przynajmniej coś próbujemy jej pomóc a nie bezradnie tulimy z daleka. :roll:

 

czego czepiacie się słów? poza tym nie napisałam obsesja. a "obsesja", jak już cytujecie, to róbcie to dobrze...

napisałam przecież, że nie mialam na myśli typowej obsesji, a pod tym cudzysłowem kryje się coś więcej. po prostu pisałam na szybko, Boże. :roll: a wypadło mi jakby słowo z głowy, nie muszę się raczej z tego tłumaczyć, bo grzechu nie popełniłam, ani nawet błędu, raczej powinniście spytać się, co miałam na myśli, pisząc "obsesja" :roll:

teraz to Wy macie obsesję - szukacie błędów, a przede wszystkim problemów tam, gdzie ich nie ma. ;)

 

To Ty popełniłeś strasznie wielki błąd grając w tę grę z autorką tematu, nie ja. Nie szukaj innych "winnych" (ups...) ;) Niech Twoje sumienie to udźwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na taki wkret nabralo by sie dziecko albo osoba uposledzona umyslowo. Wszyscy na forum wiedzieli, ze to wkret. A Ahma nie jest dzieckiem ani nie jest uposledzona. Ludzie ze schizofrenia nie maja IQ wiewiorki albo kapusty kiszonej. Proba ingerencji konczy sie tym, ze nie ma benefitow, a osoba sie tylko uwierdza w urojeniach.
Dokładnie. To, że ktoś ma taką chorobę, a nie inną jeszcze nie oznacza, że można sobie go dowolnie wkręcać, bo ma urojenia. Dla mnie to straszne co przeżywa Ahma i oprócz współczucia mimo szczerych chęci nie wiem jak mogłabym jej pomóc. I dlatego nawet nie przyszłoby mi do głowy bawić się jej urojeniami.
MalaMi1001' date=' tak tylko Ahma wszystkiego lekarzom nie mówi. Fakt jest taki skutki uboczne które ma Ahma to bardzo prawdopodobne jest jej urojeniem brak dostatecznej ilosci leków które powinna zazywać w domu bo dostaje nie zażywa stąd tyle tematów na forum.[/quote']Może nie mówi o tym swojemu lekarzowi i nie jest on w stanie jej pomóc w tej materii, ale my nie mamy prawa nie mając nawet ułamka kompetencji w tej kwestii "pomagać jej", bo tak nam się wydaje, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ahma mimo tego, ze cierpi na urojenia nie jest głupia ani upośledzona umysłowa, a tak wlasnie ja z Mirkiem potraktowaliscie liczac, ze zlapie sie na wkret. O Johnie Nashu to pewnie nie slyszeliscie?

:brawo:

 

Rozmawiam z Ahmą przez tele i z całą pewnością jest inteligentna. Na pytanie co myśli na ten temat tylko się roześmiała. Ahma ma duży dystans do siebie, jak widać bo ja za robienie ze mnie idiotki bym się obraził, a Ona podeszła z humorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co to może być za zaburzenie (czy jakkolwiek to nazwać) jeśli ktoś ma podobne wrażenia ukrytych kamer, podsłuchów i innych rodzajów inwigilacji i czasem 100% w to wierzy, czasem tylko trochę, a innym razem minimalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co to może być za zaburzenie (czy jakkolwiek to nazwać) jeśli ktoś ma podobne wrażenia ukrytych kamer, podsłuchów i innych rodzajów inwigilacji i czasem 100% w to wierzy, czasem tylko trochę, a innym razem minimalnie?

podobne wrażenia - podobna choroba, tego jest sporo od epizodów psychotycznych po wiele rodzajów schizofrenii itd. Diagnozę stawia psychiatra a nie my, użytkownicy forum :)

 

Tak Ahma, wszyscy tu jesteśmy chorzy - niestety, inaczej nikt by na to forum nie trafił.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×