Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

magnolia84, masz racje - czasem trudno zabrac sie za terapie, jak czlowiek żyje w lęku, albo nie ma siły wstać z łózka. Wiec jest to często niezbedne. Problem tylko w tym, ze wtedy leki tłumiom czasem "za bardzo" pewne rzeczy i troche ciężej do nich dotrzec na terapii. No ale cos za cos. Zawsze potem mozna powoli odstawiac leki (w czasie terapii) i uzyskac dostep do swojego wnetrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, pięknie napisane :)

Ja dziś nocka do tyłu...wczoraj wczorem wziełam pierwszy raz Aciprex i to tylko poł tabletki i chyba bardziej moja psychika jeszcze bardziej zwariowała, bo nie dość ze nie spałam to ciagle mi niedobrze było. Potem rano na sama mysl ze mam iść do pracy wpadłam w panike i stwierdziałm ze nie ide :hide: Ogolnie dziś mam bardzo kiepski dzien...Zaczeło sie od wczoraj jak babcia męża na mnie sie wyzyła i powiedziała ze mam syf w domu, ze mam psa oddać bo tylko sierści pełno w domu zostawia... ze jak ja moge tak zyc, ze kiedy ja to zamierzam ogarnac skoro mam gości (dzis przyjezdza cała moja rodzina na weekend)...Poryczałam sie na maksa i to mnie chyba tez tak z równowagi wyprowadziło... Babcia teraz przeprasza, ale co przezyłam to moje... Babcia chce dobrze, ale nie zdaje sobie sprawy jak na mnie to strasznie działa...

No i przeraża mnie tez wizyta rodziny :bezradny: Boje sie, ze bede sie zle czuc przy nich po tych lekach i wogole... Nakrecam sie wiem..ale dzis juz sił nie mam na walke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podobno ludzie kotrzy maja problemy emcojonalne nerwicowcy badz tez z depresja i wylewaja je na papier to czuje sie o wiele lepiej.Co prawda niby zwykla kartka papieru i dlugopis ale przynajmniej zrozumie i nie skrytyukja zadna odpowiedzia a i czlowiek podobno lepiej sie czuje wyrzucajac to z siebie co go dreczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianwej, doklandie. Nawet ostatnio czytalam o takich badaniach, gdzie porownali tętno u osób które przezyly złość i nie wyrazily tego, i tych ktore wyrazily (tzn. powiedzialy, jak sie czuja). I ta druga grupa miala znacznie niższy puls.

 

Ja to teraz tez robie tak, na problemy ze snem. Wieczorem wypisuje na kartce wszystko o czym moglabym myslec w nocy i sie zastanawiac. I postanawiam, ze to co zapisane, to zapisane. I to zostaje do myslenia na jutro :) Troche pomaga.

 

-- 15 lis 2013, 11:38 --

 

Megi_, ehhh wspolczuje tej wizyty rodziny :-/ ja nie lubie jak mam gosci, meczy mnie to strasznie...

I do tego jeszcze te leki akurat zaczynsz brac... ale moze po połówce nie bedzie tak zle? Ja to mysle tez, ze my juz wiemy, ze są te uboki itd. i sami sie tez w duzej mierze nakrecamy i gorzej czujemy po tych lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, dokładnie tak jest. Gdybym nie wiedziala, ze moga takie skutki uboczne powodować pewnie bym sie swietnie czuła :(

platek rozy, ja sie ciesze ze przyjezdzaja bo nie czesto nas odwiedzaja...Tez mi pomoga bo na weekend mąż pojechał do pracy.Z drugiej strony to fakt ze na pewno tez mnie to stresuje bo ciagle w gotowosci bede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, tak sa bardzo napiete i je wykreca i palce u rak w kilka godzin po wzieciu tabletki :( ale pytalam lekarki pwoedziala ze tak mzoe byc... :cry:

 

-- 15 lis 2013, 12:48 --

 

Megi_, ale mdlosci to akurat czesto sa po takich lekach, ja mam codzien . I kreciolki i wlasnie takie wykrecanie nog i palcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nogi wykreca wieczorami :-/

A w glowie to mam dziwnie caly czas - od samego rana.

Kurde ale dzisiaj wstalam nawet w dobrym nastroju, szykuje sie do pracy - i juz sie zaczelo... nerwy! I tak w calym ciele tez dziwnie. Tak wiecie, jak po ataku paniki, czy po uderzeniu adrenaliny, takie miesnie ni to pobudzone, ni to zmeczone. A tu trzeba niedlugo wychodzic ;(

Ja nie wiem jak to sie stalo, ze jeszcze ze 2 tygodnie temu na luzie sobie wychodzilam rano, wypoczeta, bez nerwow :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, tak i to jeszcze Ci powiem ze ten lek sie ze man w miare lagodnie obchodzi bo np na venli to lezalam dwa dni i wymiotowalam i nawet nie mialam sil do lazienki wstac. Masakra jakas totalna byla. to na tym chociaz chodze i jakos funkcjonuje chociaz czuje sie do dupy za przeproszeniem!

 

-- 15 lis 2013, 12:56 --

 

nerwa, no mi tez wieczorami te nogi wykreca... moze to nie od leku mam? :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×