Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dzis na tej terapii grupowej, w sumie bylo tak fajnie, że żałowałem że się skończyło. Nawet pojechałem tam i wróciłem komunikacja miejska, co bylo przezwycieżeniem pewnego lęku, bo wszedzie jezdzę autem. Tyle miałem przemyslen, ale teraz nie wiem co napisać. To taka grupa dla osób lękowych. Nasłuchałem się historii, pisaliśmy bajkę o lęku w grupach trzyosobowych, w mojej grupie była dziewczyna która bała się swojego szefa alkoholika, bo jej ojciec byl alkoholikiem, byl też gościu który wdał się w swobodne życie na narkotychach i przebimbał wiele lat a teraz porwnuje sie do swoich znajomych i sie czuje gorszy. Okazuje się, że ludzie mają rożne konkretne przyczyny strachu, ale łączy je lęk. Szkoda mi bylo, że terapia sie skończyła bo byl to mimo trudnch rzeczy taki ciekawy i poufny kontakt z ludzmi. Pewnie zapisze sie na angieslki dwa razy w tygodniu bo widze ze lubie kontat z grupka ludzi, kiedys chodzilem i było fajnie.

Inna sprawa, że jestem zmęczony terapeutyowaniem, wczoraj indywidualna bo tak wypada regularnie, dzis psychiatra bo tak tez wypada no i jeszcze grupowa bo poszedłem z ciekawości. W sumie caly dzien czulem sie OK, na fali, ale po sptokaniu gurupowym poszedlem zrobić zakupy. A w skepie jest takie stoisko

z owocami w osobym mniejszym pomieszczeniu, nie wiem czemu zawsze jak tam wchodzę ogarnia mnie większe napiecie i lęki, tak samo mam jak wchodzę do

do maciupkiej łazienki kawalerce. Co to za cholera?

 

-- 14 lis 2013, 22:45 --

 

adrianwej, Witaj w klubie, tutaj kazdy leiej cie zrozumie niz matka rodzona:) Z dugiej jedak strony wcale sie jej nie dziw, poniewaz dla niej te rzeczy sa abstrakcja. Wyglada na to ze badzi sie martwisz o swoje zdrowie fizyczne, jak widzisz nie ma sie czego bac bo wsztko jest OK.

 

-- 14 lis 2013, 22:59 --

 

nerwa, po tej grupowce wszscy pośpiesznie wyszli, nie wyglądało to tak jak po jakimś szkoleniu kiedy ludzie

jeszcze chwile rozmawiaja i wychodzą razam. Tutaj każdy pierzchnął w poplochu. Ale jak stałem na przystanku to podszedł do mnie gość z terapii.

Jak jechaliśmy tramwajem to usustalilsmy , ze nie gadamy o tym co na terapii. W rezultacie przegadaliśmy o sympatia.pl. Nie wiem czy będą imprezy,

chyba zeb to wprowadzic jako forme terapii. W sumie czumu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas dziekuje za slowa wsparcia ;).Chociaz caly czas czuje ten wielki niepokoj ze jednak cos ;).26-go mam kolejan wizyte u neurologa.Mysle ze tez w sumie ten niepokoj bierze sie z tego ze mam takie problemy zdrowotne ze nie moge uprawiac dalej sportu kotry byl dla mnie ukojeniem.Miejmy nadzieje ze wszystko sie ulozy.Mam tylko caly czas dylematyczne pytanie o te skaczace miesnie ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wam powiem , że paro się załącza tak dziwnie to się chyba nigdy nie czułem, i teraz się natłok myśli co robić

 

-- 14 lis 2013, 22:23 --

 

no ja wam powiem , że paro się załącza tak dziwnie to się chyba nigdy nie czułem, i teraz się natłok myśli co robić

 

niezły kosmos jest źrenice jak 5 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwosol-men mnioe tez ciaglemeczy natlok mysli ;).moje naerwica w dodatku chyba przeradza sie w roznego rzodaju fobie powoli;).najbardziej te leki przed sfizochrenia albo stawrdnieniem rozsianym lub guzem.staram sie miec w sobie duzo samozaparcia.ostatni atak mialem kiedy szedlem na badanie proby tezyczkowej.to byla istna masakra.myslalem ze zarz jaki udar ze przestane mowic i takie tam.w trakcie badania lekarz mni mierzyl cisnienie pdoniesione.zakrecilo mi sie w glowie ze ohoho ;D uspokoilme sie i przetrwalem badanie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianwej- no rozumiem cię , no ja mam tylko zaburzenia nerwicowe ale ostatni okres jest męczarnią dla mnie, i właśnie inhibitor mi się chyba rozkręca i trochę czuję się jak bym w kosmos poleciał teraz a powieniem być juz senny :) wstałem rano

 

-- 14 lis 2013, 22:38 --

 

od niedawna jestes na forum widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci stary, że właśnie chyba załączyło mnie mija własnie miesiąc , ale jest 23 a jakbym 20 litrów kawy wypił się czuję, oczy jak 5 zł, bulgocze mi żoładku na maksa, nie można jednej myśli zebrać nawet , dreszcze miałem to nie jest stan w którym się można ludziom pokazać, do roboty to ja nie pójdę raczej bo wyglądam jak bym wciągnoł kilogram koksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ataki są niespodziewane, towarzyszą im dreszcze na przemian z uczuciem gorąca, uczucie "odpływania" jakbym zaraz miał zemdleć, zawroty głowy, otępienie, czasami nawet nie chcę mi się nic mówić bo jestem taki "skołowany", męczące myśli, pocenie się rąk, szybkie bicie serca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, nie ma czego zazdrościć, do żadnego wojewódzkiego miasta nie jest przeciez tak daleko zeby nie dojechac w godzine.

A tam zawsze sa ośrodki terapeutyczne. Zebym był zdrowy to zrobilbym taką wirtualna podadnie z kamekami, żeby ludzie w malych miejscowościach i za granica mogli skorzystać z poradni przez internet. Ale za bardzo już żyję tematami nerwcowymi żeby jeszcze to robić.

Ciekawe gdzie mieszkasz?

 

Byłem na tym parkingu pogdalem z gosicem, wyśmiał mnie że nie mam żadnej dziewczyny, a nie mam bo mam lęk przed zwiazkiem. I jest to jeden z najwiekszych moich lękow. Niczego mi nie brakuje jako facetowi. Wrocilem rozdażniony i zdenerowowany. Żeby ten gościu wiedzial co to nerwica i lęk to inaczejby ze mna rozmawiał. No taki jestem wkurzony na maksa. Mysle jednak że nie bedzie to powód do bezsennej nocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianwej, Ale on minie, zajmuj sie czyms, nalepiej pisaniem dlugiego posta. Napisz czym sie zajmujesz, gdzie pracujsz co robisz,

gdzie zmierzarz opisz jakas weslola przygode.

 

-- 15 lis 2013, 02:43 --

 

nerwosol-men, Jak zwiekszyleś dawke o 10 mg to masz objawy wchodzenie leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co dzien obecnie poki co chwilowo siedze w domu,ostatnio chwile pracowalem na budowie ale ze wzgledow zdrowtncyh musialem poki co chwilo zakonczyc przygode z ta praca.Tak mi plecy siadly i 2 lata temu zerwalem wiezadla w kolanie.Po roku czasu zabieg rehabilitacja ale moja sytuacja zyciow zmusila mnie do wyjazdu zagranice.Krajem byla Holandia,Poczatki okej.Pozniej sie zaczelo..raz ecstay potem drugi troche wciagnelo w koncu trzebabylo powiedziec dosc.Nie stronil za to palenia marihuany,teraz juz nie pamietam kiedy ostatnio tykalem ;).Ale mam za to do siebie ogromny zal niestety ze popelnilem taki blaw zyciu.Generalnie jutro mam spotkanie u notariusza,dostalem mieszkanie w spadku po wujku.Jeszcze chwile temu w nim bylem,ale ze wzgledu na okolicznosci w jakich zmarl moj wujek wrocilem sie do rodzinnego domu poki co bo mialem juz przerozne mysli tam i myslalem ze zaraz zwariuje doslownie.Ciagle ubolewam nad tym ze nie moge uprawiac tej pilki chociaz walcze,ale ten kregoslupi to kolano dokuczja jeszcze.Szukam jakiejs odpowiedniej pracy dla siebie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianwej, Aha, przed Tobą rehabilitacja a po jakimś czasie wszystko wróci do zdrowia. Mialem i ja problemy z kręgosłupem tak, że nie mogłem ani stać ani chodzić - blokada stawu krzyżowo biodowego, ale chodzilem na fizykoterapie i wyleczyłem sie w pare miesiacy, a juz myślałem ze moze będę sie leczyl z 5 lat, bo tak ludzie na forach pisali. Z kolanem też miałem problem napuchło i nie mogłem chodzic, nawet 100 metórw. Też wtedy szukałem pracy dla siebie siedzącej, ale chodziłem z poczatku na zabiegi a pozniej jakoś samo przeszlo. Teraz fizycznie jest OK. Każdy w może przechodzić jakieś choroby z tymi "kostnymi sprawami" ale jak medycyna pokazuje ludzie sie z tego wyleczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj od wieczora zaczalem sie znowu gorzej czuc. Taki scisk w mostku, troche mdlosci itd.

Obudzilem sie o 3 w nocy i polecialem do toalety mialem bardzo duze rozwolnienie.

Pozniej zaczelo sie to samo co pare miesiecy temu, scisk w mostku, uczucie uderzen goraca do glowy, bylem taki rozgrzany (cieple czolo zrobilo sie szybko) jakby, czulem sie jakbym mial zaraz stracic przytomnosc. Bardzo nieprzyjemne uczucie. Caly czas te uderzenia goraca, pozniej wzialem hydroksyzyne i zasnalem jakos.

Dzis rano teraz tez czuje ten scisk w mostku ale juz troche lepiej.

Czy to dalej objawy nerwicowe? Czy to znowu atak nerwicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adrianwej, witaj milo na forum :)

 

Witajcie Wszyscy :)

Ja dzis nie spalam prawie nic. Teraz boli mnie glowa , mam lęki. Czyli fajny dzien sie zapowiada.

 

wieslawpas, u mnie tez bylo zabronione na grupowej spotykanie sie z ludzmi z grupy po terapii.Ale ja ta terapie wspominam bardzo zle i sie z niej wypisalam bo moj stan sie pogorszyl :(

 

-- 15 lis 2013, 10:05 --

 

Wczoraj od wieczora zaczalem sie znowu gorzej czuc. Taki scisk w mostku, troche mdlosci itd.

Obudzilem sie o 3 w nocy i polecialem do toalety mialem bardzo duze rozwolnienie.

Pozniej zaczelo sie to samo co pare miesiecy temu, scisk w mostku, uczucie uderzen goraca do glowy, bylem taki rozgrzany (cieple czolo zrobilo sie szybko) jakby, czulem sie jakbym mial zaraz stracic przytomnosc. Bardzo nieprzyjemne uczucie. Caly czas te uderzenia goraca, pozniej wzialem hydroksyzyne i zasnalem jakos.

Dzis rano teraz tez czuje ten scisk w mostku ale juz troche lepiej.

Czy to dalej objawy nerwicowe? Czy to znowu atak nerwicy?

Jak dla mnie to atak .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×