Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

UnityMitford, no co zrobic sa to po porstu nawroty, pierwszy napad paniki zazwyczaj rozpoczyna nerwice a kolejne nawót choroby, najczesicej dochodzi do tego pierwszego ataku, kiedy sa sprzeczne ze soba emocje ktore z jednej strony kaza ci cos robic z z drugiej nie robic.

To taki emcojonalmy konflikt miedzy powinnoscia spowodowana konkretnymi emocjami oraz niechcia do zrobienia tego spowodowane innymi emocjami.Mowa tutaj o relacjach z ludzmi a nie sprawach materialnych. Nie moze chodzic o błachnostka, ale sprawy ważne. Jak juz dojdzie do napadu i odpali sie nerwica to znowu jakis czas trzeba do siebie dochodzic. To co opisujesz przezywalo wiele ludzi, nie wychodzenie z domu, unikanie itp. Każy z tutaj na tym forum w mniejszym lub wiekszym stopniu sie z tym męczy. Mnie pociesza czytanie postów ludzi, którzy sie z tego wyleczyli na dobre.

tak, wiem wiem

myśl o kolejnym 'dużym' ataku mnie przeraża i paraliżuje. ale powszechność takich doświadczeń wśród ludzi tutaj daje mi jakąś siłę. trzeba przestać się skupiać na oczekiwaniu najgorszego i biadoleniu :D

 

kurna, wypełnia mnie przeczucie, że dziś będzie naprawdę dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zajeciami miałem lekki lęk społeczny, ale nic takiego, nie musialem brac afo, jeszcze czeka mnie zlot i scenariusz moze sie powtorzyc.

pozatym jestem śpiący a muszę sie uczyc na jutro

 

ps czemu odstawiles spamilan ? to spoko lek

 

-- 16 lis 2013, 13:05 --

 

kurna, wypełnia mnie przeczucie, że dziś będzie naprawdę dobrze!

tego Ci życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zajeciami miałem lekki lęk społeczny, ale nic takiego, nie musialem brac afo, jeszcze czeka mnie zlot i scenariusz moze sie powtorzyc.

pozatym jestem śpiący a muszę sie uczyc na jutro

 

ps czemu odstawiles spamilan ? to spoko lek

 

Poradzisz sobie jak na zajęciach dałeś radę bez benzo, nie wiem jak pomieszałem ten spamilan z paro, czułem się źle , może go dołączę jak mi się ten paro przyjmie całkowicie, w razie co się wspomogę jakąś hydro, albo jakiś benzo jak będzie bardzo źle

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna, wypełnia mnie przeczucie, że dziś będzie naprawdę dobrze!

 

 

No świetnie przekonanie , żeby tak człowiek codziennie miał

 

-- 16 lis 2013, 12:20 --

 

PJT- mam 30 mg , uboki niestety są u mnie dość mocne ale poczekam, może za jakiś czas będzie lepiej , najpierw miałęm 10mg, potem 20mg, teraz 30mg no i uboki się pojawiły bo wcześniej to nie czułem jak bym coś brał, ale korci mnie do tych benzo czasami , pojawia się myśl jak jest kryzys to tylko benzo go zaleczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzien naprawde byl milutki ;).Az sie zapomnialo przez moment co to nerwica ;).Teraz tezs jest w miare dobrze;).A tak wogole moglbym wiedziec co to paro dokladnie bo w tym temacie obeznany jeszcze nie jestem ? Jedyny lek jaki zazywalem to seronil.W poniedzialek ide sie zapisac na wiyzte do psychologa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczoajszej imprezie obylo sie na szczescie bez afobanu, ale i tak zasnalem bardzo pozno. To tez i dlatego ze leki uspokajajace wzialem pozno, sen mialem nniespokojny, co chile dzialo sie w nim cos nerwowego. Obudzilem sie kolo 11 i spalem na sile, do 14:00. Teraz zjadlem zupe zrobilem kawe i loguje sie na forum.

Kurcze za oknami juz sie sciemnia, a niech sie sciemnia. Co mi tam... I tak nie mam na to wplywu :)

 

Jestem dzis niespokojny. Ale moje przemsyenia sa takie, ze trzeba iść w życie, to tam a nie tutaj jest lekarstwo na nerwice, tam moze byc duzo fajnych chwil przez ktore zapomia sie o schorowanych nerwach. Przez zastąpienie togo co nie fajne czyms fajnym.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT, powineim byc dzis na uczelni, ale ostatnio jak poczułem się tak fatalnie na uczelni ze sie tego wystraszylem i drugi raz nie poszedlem. Moze za drugiem razem byloby lepiej...

 

-- 16 lis 2013, 17:40 --

 

PJT, jak ty odczuwasz taka fobie spoleczna, to jest jakis lęk? Niby lubie skupiac na sobie uwage, ale jak jest duzly tlum to czyje sie nispokojnie.

 

-- 16 lis 2013, 17:42 --

 

nerwosol-men, a ja przespalem u nie zaluje.... Co robiles, albo co nie robileś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do cholery, nici dzisaj ze spotania z ludzmi, myslalem zeby jechac na tego Colombo do znajomego, ale jest zarobiony ma prace i nic z tego, a drugii z kolei pisze prace do obrony w poniedzialek. No i dupa. Siadl mi nastrój, chyba zaczne jakies imprezy urządzać. Terapeutka by mi powiedziala, co zrobic zeby nie czuc takiego smutku w sobote - organozowac sobie sobotni wieczór pare dni wcześniej a nie pare godzin wczesniej. Na szczescie jest jeszcze gosiu na parkingu, ale to nie to samo. A wy jak zamierzaie spędzi dzisiejszy wieczór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony kontakt z nauka duzo mi daje. wiec jest tez motywacja, moze dlatego nie opuszczam zajec.

szkoła naprawdę pomaga! wyjście do niej jest straszne, ale sam pobyt w miarę okej. gdy łapią mnie gorsze odczucia staram się zagłębić w temat lekcji i robi się lepiej. zawsze lepiej mi na matematyce, gdy pochłaniają mnie zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiel sobie przerwe od nerwicy, zajalem sie sprzataniem mieszkania o dziwo tak mnie to pochlonneło ze zapmomialem o całym świecie no taka refleksja mi przyszla, ze ja tak stasznie przezywalem to ze nie mam sie z kim spotkać a lepiej sie czułem sprzątajać mieszkanie. Humor dziaj ogólnie marny, męcza mnie te cholerne napiecia.

 

-- 16 lis 2013, 22:43 --

 

platek rozy, na twoim miejscu bym poszedł, może być tak, że Cie wciągnie i zapomisz o wszytkim.

 

-- 16 lis 2013, 22:48 --

 

nerwosol-men, Spać sie chce? Chcialbym tak, przeważnie jestem bardzo pobudzony, kurcze chcialbym miec taki jeden senny dzien.

 

-- 16 lis 2013, 22:53 --

 

PJT, A co to za zlot???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×