Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem przed chwilą z pracy. Rano było nieciekawie - czułem się jak zamroczony, myślałem, że upadnę. Do tego niemożność skupienia uwagi. Mam wrażenie, że objawy mi się nasiliły. Jestem 5 dzień na Nexpramie 10mg. Czuje jakieś dziwne rzeczy w głowie, raz ból, raz jakieś ciężary. Nie wiem, co jest. A jak tam u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam bym tak u siebie zrobił . Ale ja to nie Ty.

Uzyskałbyś wtedy kosztem wydłużenia czasu pełnego zaskoczenia leku, mniejsze uboki . Dla mnie osobiście uboki to wielka udręka i mininalizuje je kosztem wszystkiego . Teraz to już w ogóle odkąd jeżdzę autem.Zero uboków ,zero neuroleptyków i innego zamulającego gówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że jakbym zszedł od jutra z 10mg, do 5mg, to uboki by zmalały?

 

na pewno . Jednak nie jestem lekarzem by Ci tu doradzać jak robić , skoro lekarz.

Ja sam pobrałbym przez tydzień 5mg , następny tydzień 7, 5 mg , a potem ew. wskoczył na 10mg . W sumie to bardzo dobry lek ( jeden z najlepszych SSRI , obok Paroksetyny )i bardzo mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy dni były w porządku, jednak wczoraj i dzisiaj jest gorzej. Czuje napięcie w sobie, dziwne odczucia w głowie, wewnętrzne drżenie. Może faktycznie lepiej będzie zejść z dawki. A dla organizmu to nie będzie jakaś dziwna reakcja, takie zejście z 10 mg na 5 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też to miałem kloss.

przechodzi.

tylko ja zrobiłem na odwrót, lekarz przepisał 5 mg, a ja poczytałem ze ta dawka uja działa, wiec sobie wrzucilem 10mg po 4 dniach.

uboki przejda trzeba przeczekac, teraz jak bedziesz schodzil, to moze cos zaburzysz, lepiej z lekarzem skonsultuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wizytę u mojego lekarza, ale dopiero o 21. Byłem umówiony na dzisiaj, ale w południe psyche zadzwonił, przeprosił i przełożyliśmy wizytę na jutro. Jetodik - od wczoraj mam jakiś dziwny stan. Czuje właśnie, że lek wchodzi w organizm i uboki się nasiliły. Wiem, że to przechodzi, ale jak mnie będzie męczyło jeszcze z tydzień, to się chyba wykończę. :x:x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odczuwam niepokój i napięcie w środku. Na początku brania tak jest - nasilenie objawów, które mają być neutralizowane. To paradoks, ale niestety taki jest mechanizm działania tego typu leków. Zostań może na tych 7,5mg do momentu, kiedy uboki ustąpią i poczujesz się lepiej. Zwiększenia dawki nic nie przyspieszy, a może zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie lek biorę od czerwca, ale dawkę 10 mg brałam jakieś 4 miesiące, na tej większej dawce czułam się strasznie zamulona i bez emocji (chociaz wiem że leki tak działają), zastanawiam się właśnie czy nie przestac brać leków albo chciałabym chociaz spróbować jak to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×