Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj zaspałem na pierwsze lekcje w szkole i postanowiłem nie iść w ogóle. Zdecydowałem się wsiąść pierwszy raz docelową dawkę 15mg, ogólnie było ok tylko spać mi się po tym chciało, przeleżałem za dnia kilka godzin w takim dosyć przyjemnym stanie półsnu. Gdzieś od 15 jestem konkretnie na nogach i wziąłem się w końcu za naukę.

 

Niech esci będzie z wami ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wizycie lekarz powiedział, że mam dalej brać leki w takim ustawieniu i dopisał mi minimalną dawkę Ketrelu na lepszy sen, ale chyba go nie wezmę :P bo to neuroleptyk.

Wg mojego lekarza efekty escitalopramu pojawiają się w okresie od 1 do 6 tygodni, więc na początku może być różnie. A jak dzisiaj u was samopoczucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także całe 15Mg. W szkole na początku było ok, potem byłem trochę zdenerwowany i spięty, ciężko było mi się w takim stanie włączyć do rozmowy z kimś. Jeszcze wychowawca powiedział, że jutro mamy podać z kim idziemy na studniówkę i poziom stresu podskoczył jeszcze bardziej :zonk: , no ale przemogłem się i porozsyłałem zaproszenia do kilku dziewczyn.

 

Co do snu, to było bardzo średnio. Rano bym pospał to o 7 na busa trzeba było iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc po przerwie

 

Powiedzcie czy przy przechodzeniu z 5mg na 10 nie mieliscie nawrotu ubokow?

 

Ja zaczynalem od 10 i lekarz mi nie powiedzial ze robie sobie krzywde, tylko zapowiedzial ze moze byc ciezko. I bylo. Oj bylo. Dwa bite tygodnie. Pozniej bylo lepiej bo czesciowo uboki minely, ale nastal okres obojetnosci, ospalosci i trwal az z musu (koniec leku i brak lekarza) przelaczylem sie na 5mg. Wtedy poczulem ze zyje. Wszystkie najgorsze rzeczy minely, az nawet po stan kontrolowanej euforii. Lekarz, po mojej namowie zdecydowal ze bedziemy dalej jechac na tej dawce. Niewiem tylko czy takie leczenie ma sens, bo zdarzaja mi sie kilkudniowe okresy obnizonego nastroju, glupich mysli, beznadziei, kiepskich porankow. Nie wiem czy nie przelacze sie na 10, ale obawiam sie nnawrotu ubokow. Zaobserwowaliscie cos u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie 8 dzień na esci. Zamułkę mam popołudniami i wieczorem - chyba lek się wkręca. Co do połączenia esci+trittico, to trittico ma potęgować działanie Nexpramu i dodatkowo działać przeciwlękowo. A jak u was? Jak samopoczucie? Jakieś uboki jeszcze występują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss,

 

gargul,

Pozniej bylo lepiej bo czesciowo uboki minely, ale nastal okres obojetnosci, ospalosci i trwal az z musu (koniec leku i brak lekarza) przelaczylem sie na 5mg.

 

no ja wlasnie ten stan obojętności i ospałości teraz. ile czasu sie to utrzymywało u Ciebie?

Hej. U mnie 8 dzień na esci. Zamułkę mam popołudniami i wieczorem - chyba lek się wkręca. Co do połączenia esci+trittico, to trittico ma potęgować działanie Nexpramu i dodatkowo działać przeciwlękowo. A jak u was? Jak samopoczucie? Jakieś uboki jeszcze występują ?

 

no u mnie bez zmian ospałość.

zastanawiałem się też nad dorzuceniem triticco ale sobie daruje jednak, bo się dodatkowo chudnie po tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam lekarz stwierdził u mnie depresje maskowaną. Dostałem Servenon 10mg rano i Tianatol 12.5 mg 1-1-1. I tak czytam teraz o tych ssri i tianatolu czy to jest dobre połączenie, bo co niektórzy mówią, że nie. Biorę 6 dzień na początku strasznie bolała mnie głowa, pierwszy i drugi dzień jakbym był naćpany ale już przeszło. Dzisiaj jest 6 dzień i nic mi się nie chce leże cały dzień i nie mam na nic siły. A np. wczoraj i przed wczoraj było lepiej wychodziłem z domu itd. Dzisiaj mi się nic nie chce i jestem zmęczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik

Dokładnie nie pamiętam, bo przechodzenie jest bardzo powolne, ale myślę że zajęło to też ok. 2 tygodni.

Z ciekawostek, to ja zaliczałem w tym okresie, gwałtowne zmiany nastrojów. W ciągu godziny potrafiłem przechodzić z doła do euforii, aż się przestraszyłem zaburzeń dwubiegunowych, ale z czasem się uspokoiło.

 

Podzielcie się proszę czy przy przechodzeniu z 5mg na 10mg mieliście jakieś nieprzyjemne przeżycia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×