Skocz do zawartości
Nerwica.com

Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?


d65000

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie np przeszkadza i wiąże to z osobowoscią unikającą, w której pragnie sie tych kontaktów, ale nie potrafi utrzymać, być z ludzmi.

U mnie występuje większość cech osobowości unikającej, ale akurat cierpienie z powodu alienacji nie. Być może mam osobowość unikającą z drobnymi elementami osobowości schizoidalnej, (w której alienacja nie przeszkadza) lub z mechanizmem obronnym całkowitego wyparcia ze świadomości potrzeby afiliacji (bo podobno taki istnieje w psychologii).

 

 

Przeszkadza mi to dopiero, gdy mam z kimś nawiązać kontakt (głównie w realu); bo wtedy pojawia się lęk przed wyśmianiem, krytyką, odrzuceniem oraz poczucie postępowania wbrew swojemu charakterowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj,gdy powiedziałem mojej psychiatrze że mam o niej fantazję seksualne.Powiedziała,jesteś dorosłym mężczyzną i to normalne.

 

-- 11 wrz 2013, 14:18 --

 

ja od dziecka zawsze byłam zamknięta w sobie, niemal wyalienowana pośród innych rówieśników. Nawet leki nie są w stanie zmienić mojej osobowości i zmiany zachowania w stosunku do innych ludzi. lekarze radzą bym zaakceptowała taki stan rzeczy.

Ale, nie byłaś ofiarą przemocy ze strony kolegów( koleżanek ) bo ja tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, kurcze -nie jestes sobą z nowym awatarem. Moze sie wiążesz z taka osobą, bo w ten sposób egzekwujesz swoja niezależność, a nie masz pomysłu jak utrzymywac w zwiazku równowagę.

 

-- 11 wrz 2013, 21:12 --

 

mark123,

drobnymi elementami osobowości schizoidalnej
- to ta w której nie trza dragów, zeby mieć haluny? albo benzo,zeby popaść w letarg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Do jakiego wieku wg. Was bycie prawiczkiem bez żadnych doświadczeń związkowych jest do przełknięcia i nie jest taki delikwent postrzegany jako podejrzany nieudacznik i dziwak.

Tylko SZCZERE, NIE POPULISTYCZNE, KONKRETNE I DAMSKIE odpowiedzi ;) (nie interesują mnie odpowiedzi w stylu: "przecież wiek nie ma znaczenia" itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Do jakiego wieku wg. Was bycie prawiczkiem bez żadnych doświadczeń związkowych jest do przełknięcia i nie jest taki delikwent postrzegany jako podejrzany nieudacznik i dziwak.

Tylko SZCZERE, NIE POPULISTYCZNE, KONKRETNE I DAMSKIE odpowiedzi ;) (nie interesują mnie odpowiedzi w stylu: "przecież wiek nie ma znaczenia" itp.)

Ja jestem facetem ale wg mnie różnie to bywa w różnych środowiskach. Wśród kolegów z podwórka, szkoły to bycie 16 letnim prawiczkiem to już wstyd( choć często połowa z nich to prawiczki) a 20 letni to już meganieudacznik do kwadratu. Myślę że dziewczyny, a zwłaszcza kobiety po 20-ce są dużo bardziej tolerancyjne i spokojnie zaakceptują 20-23 letniego prawiczka, no ale nie chodzi mi o te solaro- tipsiary oczywiście. Górny pułap akceptacji prawiczka to myślę 25 w przypadku kobiet i 20 w przypadku mężczyzn, oczywiście tych inteligentniejszych jeśli jest powyżej i nie jest jakimś religijnym dewotem to prawictwo staje się już mocno podejrzane co nie znaczy że się jest przez to skreślonym u kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tube, a czemu takie granice stawiasz: tu dziwak, a tu już nie? Dla mnie pytanie bez sensu, to tak jakby zapytać: do jakiego wieku należy nauczyć się jeździć na rowerze? Czy ktoś kto ukończył 10 lat i nie umie jeździć to oferma czy może etykietę przyznaje się po ukończeniu 14?

Może mieć i 35, a jak potrafi SZCZERZE, KONKRETNIE odpowiedzieć czemu było tak a nie inaczej z tymi związkami, z czym miał problem i czy dalej ma, to nie trzeba go o nic podejrzewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, Dzięki. Ciebie akurat Carlos przeboleje bo lubie Cię czytać, chociaż pytanie jest skierowane do kobiet ;)

Moim zdaniem ogólnie to jest tak że 20-23 to już lipa, ale do przełknięcia do 25 to już absolutne maximum, ale to już trzeba dobrych argumentów dlaczego tak no i niezłej aparycji na potwierdzenie argumentów, deadline pęka wraz z 25+, wtedy taki koleś to już dziwak i tandetna partia no i nie czarujmy się raczej z przesądzoną sytuacją... :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tube, a czemu takie granice stawiasz: tu dziwak, a tu już nie? Dla mnie pytanie bez sensu, to tak jakby zapytać: do jakiego wieku należy nauczyć się jeździć na rowerze? Czy ktoś kto ukończył 10 lat i nie umie jeździć to oferma czy może etykietę przyznaje się po ukończeniu 14?

 

Jazda na rowerze to dodatek do życia, względnie potrzebny.Związki i seks to podstawowa sprawa w życiu człowieka. Dostrzegasz różnice?

 

Może mieć i 35, a jak potrafi SZCZERZE, KONKRETNIE odpowiedzieć czemu było tak a nie inaczej z tymi związkami, z czym miał problem i czy dalej ma, to nie trzeba go o nic podejrzewać.

 

Lepiej się nie przyznawać :mrgreen: To groziłoby trwałym uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym słuchaczki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy taki koleś to już dziwak i tandetna partia no i nie czarujmy się raczej z przesądzoną sytuacją...
przesądzona może nie, ale na pewno coraz trudniej bo czujemy się zażenowani i zawstydzeni tą sytuacją co utrudnia bardzo poznawanie kobiet i podejmowanie jakiś bliższych relacji. Właściwe to przeszkadza bardziej nam, powoduje u nas blokadę niż potencjalnym partnerkom. No i brak doświadczenia nie tylko w samym seksie, ale w poznawaniu kobiet, podrywaniu, chodzeniu z sobą, w związkach tez przeszkadza i napawa nas obawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×