Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Biologiczna hipoteza depresji głosi co następuje:

1.Neurotransmitery

-noradrenalina związana jest z czujnością i energią,zainteresowaniem życiem ,koncentracją uwagi oraz regulacją lęku.

Zaburzenia w systemie adrenergicznym mogą objawiać się m.in.ADHD,apatią,brakiem energii i inicjatywy,lękiem.

Zalecane leczenie przy deficycie NE-reboksetyna,bupropion,mirtazapina,mianseryna,duloksetyna,niektóre TLPD.

2.Serotonina

-serotonina związana jest z nastrojem lękiem,kompulsjami.

Zaburzenia w układzie serotoninergicznym objawiają się depresją,ZOK,lękami ,drażliwość niepokój.

Zalecane leczenie-SSRI,SNRI,klomipramina .

3.Dopamina

Zaburzenia w systemie dopaminergicznym objawiają się zaburzeniem uwagi,motywacji,odczucia przyjemności i radości z życia.

Zalecane leczenie-bupropion,,selegilina,tianeptyna,metylofenidat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, wielkie dzięki. Teraz już wiem że leków tego typu nie mogę brać. Co byś proponował na sen z leków które są pozbawione blokowania tych receptorów? Wczoraj nie wziąłem mirty i czuje się świetnie. Tylko nie będe się szprycował w nieskończoność afobamem, czy fluoksytyna brana z czasem pomoże na lęki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem z tężyczką, zawrotami głowy, osłabieniem no i depresją plus stanami nerwicowymi...

Na te ostanie łykałam wpierw homeopatyczny lek z kaktusa, który był za słaby, potem dostałam Cloranxen 5mg, którego brałam 1 tabletkę wieczorem przez ok 1,5 miesiąca. Nie wystarczało na stresy, a poza tym jeśli zapominałam połknąć tabletkę nie mogłam zasnąć. Wczoraj poprosiłam o zmianę leku i... zonk. Dostałam słabiutką dawkę 15mg Zispin (Orodispersible -Mirtazapine) i po jednej tabletce dziś nie mogę się obudzić. Z łózka ledwo wstałam o 11.30 i to dlatego ze mnie obudzili, jestem nieprzytomna i całkowicie otępiała. Po jednej tabletce? Nie wiem czy to faktycznie możliwe, ale zauważyłam u siebie łatwość w uzależnianiu się od tego typu leków. choć do tej pory jedynym uspokajającym lekiem były ziołowe chyba neopersen, 3 razy po 2 tabl i trzeciego dnia trzęsłam się jak zapomniałam dawki. Ostatnio często piłam melisę, ale dzisiaj chyba nie. Nic poza magnezem nie przyjmuję, więc nie rozumiem skąd takie silne poczucie ospałości. Lekarz twierdził, że trzeba odczekać tydzień lub dwa, by zaczęły działać jak należy. Ale nie sądziłam, że taki będzie efekt. Zombie. Dodam, że stan obecny różni się od wcześniejszych, miałam osłabienie, ale nie takie, raczej towarzyszyło zawrotom głowy lub stanom depresyjnym, i aż tyle nie spałam. I absolutnie nie piłam ostatnio alkoholu.

I jak walczyć z sennością i łykać przez jakiś czas? dodam, że przy tężyczce nie mam mowy o żadnej kawie itp niczym co wypłukuje magnez.

 

Drugie pytanie: co sądzicie o internetowych konsultacjach psychologicznych. Są takie przez skypa prowadzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potliwości na mircie.
O przypomniałem sobie że mirta świetnie działała na potliwość u mnie, mam problem z wiecznie spoconymi dłońmi a mirta fajnie to łagodziła, z jednej strony słabo działała przeciwlękowo a z drugiej dawała często taki spokój ducha i równowagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam potliwości na mircie.
O przypomniałem sobie że mirta świetnie działała na potliwość u mnie, mam problem z wiecznie spoconymi dłońmi a mirta fajnie to łagodziła, z jednej strony słabo działała przeciwlękowo a z drugiej dawała często taki spokój ducha i równowagę.

 

Potwierdzam. Mirta świetnie niweluje objawy somatyczne typu pocenie. I ten spokój ducha zwłaszcza jak człowieka przetrzepie SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo działa trochę w sposób przeciwny do SSRI - antagonizuje receptory które powodują to pobudzenie przy stosowaniu SSRI. Więc jak na kogoś źle działają SSRI to bardzo prawdopodobne, że mirta się sprawdzi.

 

elfrid jaką dawkę bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×