Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

sylvek, decyzja podjęta po silnym ataku paniki, złagodzonym lorazepamem. Odstawiam mirzaten i wracam do polsenu . Później może spróbuję raz jeszcze z mirtazapina. Moje ostatnie pytanie brzmi: ile czasu mirzaten utrzymuje się w organiźmie? Doba wystarczy, żeby zażyć zolpidem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t1/2 mirtazapiny to około 20-40h- czyli po takim czasie przyjete stezenie leku w krwi/surowicy/osoczu zmniejszy się o połowę wartości początkowej. Czyli z 2 doby najlepiej.

 

Z tym odstawianiem moze byc trudna sprawa. Zwłaszcza, że z tego co pamiętam kiedyś waliłaś dawki reakreacyjne zolpa >15mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebałam notatki lekarza: na poczatku leczenia, 1,5 miesiaca temu dostalam te leki: Pramolan 1-0-0, Hydroxyzinum 0-0-1, Prazol 1-0-0, Sanval w razie bezsenności.

 

Wybacz, popierdzieliłam nazwy leków. Przez ostatnie lata trochę ich już zjadłam... Przepraszam za przejęzyczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prazol to jest lek na refluks, przy wrzodach żołądka i dwunastnicy. Hamuje wydzielanie kwasu żołądkowego, może go osłonowo stosować przy NLPZ. Pramolan antydepresant o budowie trojpierścieniowej i anksjolityk, ale brałaś najmniejszą dawkę- 50mg, zwykle się stosuje 150mg, w wyjątkowych przypadkach nawet 200-300mg.

 

Brałaś kiedyś paroksetynę (Arketis, Parogen, Seroxat, Xetanor, Paxtin) albo sertralinę (Zoloft, Asentra, Asertin, Luxeta, Sertagen, Setaloft)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, nie, brałam na pewno w swojej karierze fluoksetyne, sulpiryd, rudotel, noctofer i to co ostatnio, jeszcze coś tam było ale na serio tyle było innych leków po drodze , że nie pamiętam już tych wszystkich nazw.

 

-- 26 cze 2013, 18:18 --

 

miko84, ja się po moim dzisiejszym stanie zastanawiam na co tak koszmarnie zareagowałam. Czy na mirzaten, czy na brak lorafenu, czy na brak polsenu.

PS Polsen to ponoć nie benzodiazepina ale uzależnia równie mocno, uwierzcie na słowo. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Polsen to ponoć nie benzodiazepina ale uzależnia równie mocno, uwierzcie na słowo.

 

Nie muszę wierzyć na słowo, bo mam koleżankę, która uzależnila się do tego stopnia, że dzienna dawka polsenu to 800mg (tak- 4 opakowania).

 

-- 26 cze 2013, 19:36 --

 

Poza tym co z tego, ze to lek niebenzodiazepinowy skoro przyłącza się do recepotorów GABA A dokladnie w tym samym miejscu co benzodiazepiny (tylko o wiele bardziej selektywnie). To jest klasa 3 lekow z-drugs- zopiklon, zolpidem i zaleplon. Uzalezniaja jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, to trzeba było słyszeć jak lekarz 1. kontaktu zapewniał moją mamusie, że polsen absolutnie nie uzależnia i jest zupełnie nieszkodliwy. Dodatkowo co za baran, że od ręki jej to przepisuje od 3 lat. Mamy nie winię za swoje uzależnienie, chciała mi pomóc, ale wkurwia mnie takie chrzanienie lekarzy. Poza tym byłam dorosła, ulotkę przeczytałam ale też uwierzyłam trepowi i brałam, bez obawy o uzależnienie.

 

O rany... to ja nie chcę wiedzieć jakiego kaca musiała mieć ta Twoja koleżanka po takiej dawce. Ja po 80mg miałam mega kacura po przebudzeniu. I jak? Wyszła z tego uzależnienia? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No idziesz na oddział zamknięty i odtruwasz swój organizm, aż zejdziesz z substancji od której jesteś uzależniona/y do zera. Zabezpieczają Cię przed drgawkami i różnymi innymi sensacjami lekami przeciwpadaczkowymi, substytucją diazepamem, jakimiś łagodnymi neuroleptykami. Jak przetrwasz uzależnienie fizjologiczne i zespół abstynencyjny to dopiero połowa sukcesu bo zostaniesz z uzależnieniem psychicznym- a to jest po stokroć gorsze, więc trzeba lecieć w podskokach na terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtarzam, zolpidem + mirta to zdecydowanie zły pomysł

 

zolpidem enzymy cyp

substrat dla: CYP1A2; CYP2C9; CYP2C19; CYP2D6; CYP3A4; CYP3A5; CYP3A7

inhibitor: CYP1A2; CYP2C9; CYP2D6

 

mirta

substrat: CYP1A2; CYP2C8; CYP2C9; CYP2D6; CYP3A4

inhibitor: CYP2D6; CYP3A4

 

wzrosnie stezenie we krwi zarówno mirty jak i zolpidemu. Czas półtrwania znacznie sie wydłuzy a ryzyko uboków zwiekszy sie. 3 srodki, silnie hamujace OUN (mirta, lorazepam, zolpidem) moga zadzialac depresyjnie na pień mózgu i doprowadzic do zatrzymania czynnosci oddechowej.

 

nie widze powodu aby za wszelka cene wprowadzac mirte. Chyba ze po rezygnacji z zolpidemu, ale to juz wykluczylismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123 ja już nie mam zmuły rano, może to wina wyższej dawki a może czasu który minął. Wstaję codziennie koło 7 i nie mam senności. Jedynie trudno wstać, ale to jest takie uczucie, że z przyjemnością by się poleżało dłużej, ale jak się człowiek weźmie w garść to bez problemu wstaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to działanie na dopaminę jest odczuwalne? bo u mnie tak nie za bardzo poprawiała nastrój, nawet w większych dawkach a chyba będę musiała odstawić wellbutrin ze względu na lęki :( a szkoda, bo tak znakomitego nastroju mimo lęków nie miałam od dawna. Nastrój jak marzenie, jakbym nie miała depresji, tylko lęki codziennie :( może ten wellbutrin podwyższa kortyzol? mam trochę coaxilu w domu i zobaczę czy jak dołączę to czy będzie choć troszkę lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym połączyć Wellbutrin z mirtazapiną, bo już z góry zakładam, że Well mi nie da usnąć (wystarczy odrobina NE, żebym się bujał po całym łóżku do rana) - i zastanawia mnie to połączenie właśnie - bupropion+mirtazapina... może ktoś jakąś opinią się podzieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×