Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

przykro mi ale nie mam pojęcia, wiem ze ja biorąc paroksetynę nie powinnam zachodzić w ciąże no i zgodnie z opinią w ciązy należy unikać jakichkolwiek leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi ale nie mam pojęcia, wiem ze ja biorąc paroksetynę nie powinnam zachodzić w ciąże no i zgodnie z opinią w ciązy należy unikać jakichkolwiek leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 50mg już przez jakieś 1,5 miesiąca. Na początku efekt nasenny bardzo przyjemny, o wiele łatwiej mi się zasypiało. Niektórzy narzekają na zmulenie, no ale ten lek tak działa na początku i chyba to normalne, bo po prostu to znak, że warto niedługo położyć się do łóżka. Jednak muszę przyznać, że efekt nasenny się zmniejszył, ale dalej naprawdę nieźle sypiam. Lekarz zwiększył mi dawkę do 100mg przez kilka dni a potem do 150mg, aby przestawić bardziej na efekt antydepresyjny. Mam nadzieję, że efekty uboczne nie będą za bardzo zauważalne. Wie ktoś czego mogę się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 50mg już przez jakieś 1,5 miesiąca. Na początku efekt nasenny bardzo przyjemny, o wiele łatwiej mi się zasypiało. Niektórzy narzekają na zmulenie, no ale ten lek tak działa na początku i chyba to normalne, bo po prostu to znak, że warto niedługo położyć się do łóżka. Jednak muszę przyznać, że efekt nasenny się zmniejszył, ale dalej naprawdę nieźle sypiam. Lekarz zwiększył mi dawkę do 100mg przez kilka dni a potem do 150mg, aby przestawić bardziej na efekt antydepresyjny. Mam nadzieję, że efekty uboczne nie będą za bardzo zauważalne. Wie ktoś czego mogę się spodziewać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażywam Trittico CR 75 mg od kilkunastu dni i jest pewien problem. Zapomniałem poinformować lekarza, że zażywam leki przeciwalergiczne - Rupafin i Alvesco 160. Czy lekki te zażywane z Trittico CR mogą wywołać jakieś skutki uboczne albo osłabić działanie leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy to trittico zaskoczy? Biorę 150mg już 3 tygodnie i jest chyba gorzej niż przed. Biorę jeszcze do tego escitalopram, który kiedyś trochę pomagał a teraz to już nic.

 

u mnie zaskoczyło w jakieś trzy tygodnie, ale na dość krótko, trzeba było sięgnąć po paru miesiącach po większe działa

w monoterapii to nie jest chyba najlepszy wybór, z escitalopramem (i innymi SSRI) powinno działać ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten lek na wyeliminowanie objawów depresji (150mg wieczorem). Jednak chyba na mnie nie działa, bo w ciągu dnia nic mi się nie chce i załącza mi się wegetacja, więc na to chyba nie pomaga. Na pewno wyłącza negatywne myślenie i może trochę lęki, ale chyba nic poza tym, bo albo działa na mnie słabo albo nie jest dla mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

itzsoweezee, może jednak działa skoro wyłącza negatywne myślenie i lęk. Senność w ciągu dnia z czasem mija, z reguły po jakichś 2 tygodniach.

 

barsinister, ja bym nie zmieniał, kwetiapina i trazodon wpływają na układ krążenia, jak nie trzeba po co ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetynę prawie 5 miesięcy. Przeciwlękowo jest ok, ale jak chodzi o depresję, to nie czuję się jeszcze tak jak powinienem. I tu pojawia się moje pytanie - czy warto dobrać do mixu Trittico CR czy może bardziej sprawdzi się tu stabilizator typu lamotrygina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę paroksetynę prawie 5 miesięcy. Przeciwlękowo jest ok, ale jak chodzi o depresję, to nie czuję się jeszcze tak jak powinienem. I tu pojawia się moje pytanie - czy warto dobrać do mixu Trittico CR czy może bardziej sprawdzi się tu stabilizator typu lamotrygina?

 

lamotrygina nie ma działania przeciwdepresyjnego, trittico (albo np. mianseryna czy mirtazapina) mają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chodziło mi o to, że lamotrygina mogłaby ustabilizować mój nastrój. We wtorek mam wizytę u lekarza i zastanawiam się, czy poprosić go o lamo czy o trazodon.

 

-- 06 kwi 2013, 19:46 --

 

Więc chciałbym połączyć paroksetynę z jakimś lekiem, dla lepszego efektu antydepresyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, jeżeli chodzi o senność, to prawda, że z czasem mija. W ciągu dnia nie biorę, tylko wieczorem i to najlepiej wczesnym wieczorem. Po tym leku ciężko wstać rano z łóżka, ciężko jest się po prostu podnieść.

 

zaqzax-3, mogę powiedzieć jak jest u mnie, nastrój się może też trochę poprawia, ale bardziej subtelny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chodziło mi o to, że lamotrygina mogłaby ustabilizować mój nastrój. We wtorek mam wizytę u lekarza i zastanawiam się, czy poprosić go o lamo czy o trazodon. Więc chciałbym połączyć paroksetynę z jakimś lekiem, dla lepszego efektu antydepresyjnego.

 

skoro jesteś w depresji to chcesz ustabilizować się w stanie depresji? lamotryginy raczej nie stosuje się w klasycznej depresji, nawet nawracającej, do SSRI dołącza się lek o innym profilu działania i tu trittico jest w sam raz (niweluje wpływ SSRI na sen i może powstrzymać upadek libido)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, sam mam mieć antybiotyki na trądzik, a dermatolog wie, że biorę antydepresanty. A co do tego antybiotyku, nie polecam Ci go, ale to nie temat na to forum, więc PW jakby co ;)

 

-- 08 kwi 2013, 18:31 --

 

Nie można go łączyć tylko z pewnym silnym lekiem na trądzik (nie pamiętam nazwy), który nie dość, że wyniszcza wątrobę, to jego skutkiem ubocznym są stany depresyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×