Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie z tym poradzic?


epsilon1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo duzy problem od kilku miesiecy towarzysza mi dziwne objawy straszny napieciowy bol glowy , dusznosci , scisk w klatce piersiowej , ciagle slysze swoje bicie serca biore wenlafaksyne 150 mg i chloroprothixen od 4 miesiecy 150 mg na dobe . Ale problem jest wiekszy bo z psychika cos sie porobilo tzn: mam bardzo dziwne widzenie takie tluste i zamazane nie odczuwam otoczenia mianowicie zadnych emocji z niego nawet w mieszkaniu wszystko jest jakies zmienione oraz straszna obojetnosc do wszystkiego , przedmioty jakies obojetne mi sie wydaja jakby nieznane caly swiat jakis nieznany mi sie wydaje jak bym ciagle wszystko widzial po raz pierwszy gdzie widze to na codzien. Najgorsze jest to ze nawet jak slucham muzyki czy ogladam tv to nie czuje z tego zadnych emocji a to co leci w tv jakies reklamy to wszystko sie wydaje obojetne i nieznane . Jestem przerazony tym wszystkim nawet nie odczuwam nic do posiadania pieniedzy tak jakby one nie istnialy wiem ze sa ale nie czuje tego tak jakby nie byly mi potrzebne i tak jest ze wszystkim z cenami tez mam problem nie rozruzniam ich w swojej glowie jak by tez byly obojetne z niczego nie odczuwam przyjemnosci nawet z kupowania czego dlatego nic nie kupuje boje sie chodzic do sklepu nie moge sie na niczym skoncentrowac czuje jakbym zwariowal i mial jakas chorobe psychiczna. Nawet z jedzenie nie odczuwam przyjemnosci tylko smak jeszcze czuje pozatym nie potrafie nazywac emocji chyba tez juz ich nie posiadam co do pogody tez mi jest obojetna czy pada xeszcz czy snieg nie czuje tego tych emocji jakby swiat przestal istniec . Jak jestem chory na gryoe to nie moge jej wyleczyc bo gdy sie poloze w lozku dopada mnie lek i te kolatania serca boje sie isc do lekarza po antybiotyki bo ciagle odczuwam jakis dziwy swiat i boje sie brac leki bo mysle ze mi szkodze i ze umre a to wszystko sie zaczelo jak stwierdzili u mnie refluks przelykowy strasznie sie tym przejolem i ciagle myslalem ze jak cos jem czy pije to bede mial raka i do dzisiaj mam te mysli do tego do tego moja dziewczyna mnie strasznie stresowala i mam teraz z nia dziecko a jej nie kocham wydaje mi sie obca moj ojciec rowniez wydaje mi sie obcy prosze pomozcie mi co mi dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epsilon1984, uważam że dotknął cię tzw. problem derealizacji. Nie znam dokładnie jak się to tłumaczy, ale wiem że to jeden z bardziej dokuczliwych objawów. Paraliżujący, niepokojący, odbierający cel i chęci. Myślę, że duże znaczenie ma tu chemia mózgu, ale trzeba pamiętać że mózg i osobowość człowieka wzajemnie się przeplatają także nie jesteś bez wpływu. Sam bym więcej poczytał o derealizacji, depersonalizacji też. Niestety temat w Polsce jest słabo udokumentowany. Z tego co wiem jest forum na ten temat.

http://www.derealizacja.fora.pl/

Postaraj się poczytać historie innych, a zobaczysz że nie jesteś jakimś wybrańcem, a problemy dotyczą też innych.

 

:pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×