Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Ano objawiała mi się najpierw pokasływaniem a potem kilkoma zapaleniami gardła/oskrzeli z rzędu. Za każdym razem dawano antybiotyki po czym po tygodniu - dwóch wszystko wracało. Potem zaczęły się ataki koszmarnego kaszlu w pomieszczeniach z dymem papierosowym. Potem w pomieszczeniach z klimatyzacją. Potem przy znacznych zmianach temperatury - z ciepłego w mróz, z wilgotnego w suche (i na odwrót). Także w miejscach, gdzie jest dużo kurzu. Czasami towrzyszył temu ucisk w piersiach lub takie dziwne pobolewanie. Wszystkie te dolegliwości nasilały się w zimie, zwłaszcza gdy złapałam katar - z nosa schodziło na oskrzela i cherlałam przez 3 miesiące. Kasłanie nasilało się też w nocy (nad ranem), trwało przez kilka godzin.

Silny stres też wywołuje to kasłanie. Czasami też chemikalia - np. wdychanie oparów domestosa czy sidoluksu podczas prac domowych. Nie mam alegrii na koty, pyłki drzew ani wełnę itd.

 

Jeśli chodzi o lek, to otrzymałam Foradil wziewny - w sumie nic specjalnego. Jeśli się nie przeziębię, to można to miec pod kontrolą - żadnych papierochów czy zadymionych miejsc, niestety klimatyzacja to męka.

 

Cały czas mam schizę na tę zasraną ziarnicę, mam mdłości na myśl o chemii, łysej głowie itp.

Niedawno wymyśliłam sobie też wyrostek (normalka u hipochondryków) oraz ostre zapalenie tarczycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam tlyko na odkaszlniecia ale bez wydzieliny sucho drapanie jakby w gardle moze cos takiego byc nawet ze stresu?kataru nie mam...Ja na powietrzu lepiej wlasnie oddycham...Ale nie masz przy tym dusznosci wogole?Jakie badania ci potwierdziły?

 

-- 21 sty 2013, 21:01 --

 

Ja miałam przeswietlenie w marcu tamtego roku było dobre...

A czy osłuchowo tez idzie wyczuc astme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie mam tlyko na odkaszlniecia ale bez wydzieliny sucho drapanie jakby w gardle moze cos takiego byc nawet ze stresu?kataru nie mam...Ja na powietrzu lepiej wlasnie oddycham...Ale nie masz przy tym dusznosci wogole?Jakie badania ci potwierdziły?

 

-- 21 sty 2013, 21:01 --

 

Ja miałam przeswietlenie w marcu tamtego roku było dobre...

A czy osłuchowo tez idzie wyczuc astme?

 

Pojęcia nie mam, ja wtedy, gdy szłam do lekarki to kasłałam na korytarzu tak, że pierwsze pytanie brzmiało: to co pani ma, zapalenie płuc czy oskrzeli? Ja odpowiedziałam, że żadne z nich, tylko astmę. Babka mnie badała osłuchowo, przeprowadziła wywiad itp.

 

A i zabawne - do sauny mokrej nawet nie jestem w stanie wejść, natomiast w suchej odżywam, czuję się jak inny, lepszy człowiek.

 

Jak chcesz, to zrób sobie spirometrię.

 

A to drapanie - może stres, sama widzisz że przy nerwicy zaczynasz sama produkować objawy, o których pomyslisz. Duszności jako takich (niezaleznie od kaszlu) nie miałam. Przy napadach lęku odczuwam raczej dolegliwości od strony przewodu pokarmowego - dławienie w gardle, jelita mi się skręcają i takie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu nie wylądowałam na spirometrii, ponieważ tamta lekarka stwierdziła, że nie ma aż takiej potrzeby, skoro nie jestem alergikiem, mam lek itp.

 

Z astmą da się żyć, uwierz- ja cały czas rozmyślam o tej ziarnicy, macam mój węzeł... Po cholerę wlazłam znowu na tamte fora nowotworowe? Teraz dręczy mnie ta niska hemoglobina (tzn. nie jest poniżej normy, ale blisko granicy...)

 

A ten ucisk w klatce - czy miewasz coś takiego przy wysiłku fizycznym - np. bieganie, fitness itp ??? Ten ucisk jest typowy - to tak jakby jakaś niewidzialna bariera uciskała i nie pozwalała Ci na nabranie oddechu w 100 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tlyko przy wysiłku to mam moge siedziec i mnie dopadnie ciekawe czy to tez nerwicowe wydaje mi sie ze kiedys to miałam ale nie w takim natezeniu....

Ja tez sowje czasu czytałam fora o chorobach teraz tego nie robie nie warto ci powiem uiwerz w to i napewno nie masz zadnej ziarnicy ja hemoglobine miałam ponad 13 a kiedys 14 to samo z krwinkami czerwonymi mialam ponad 4 a teaz 3.9 ale byłam w ciazy w 3 miesiacu straciłam wiec moze tez przez to spadlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicznie boje sie o pieprzyk mojego męża. Siedze i wyje ze zostane sama na tym świecie. Naczytałam sie o czerniaku, o ludziach którzy stracili najbliższych.

Mąż ma za 2 tygodnie wizyte u dermatologa. Juz trzecią. Idzie na nią tylko dlatego ze widzi mój stan i jest mu mnie szkoda. Mi sie cały czas wydaje ze na tym pieprzyku zrobiła sie taka malutka plmeczka brązowa a kiedys jej nie było. Siedze i wyje ze to czerniak. Juz nie daje rady. Wszyscy na mnie krzyczą i pukaja sie w głowy a ja juz nie moge. W wyobraźni widze jak mąż umiera. Niedawno na raka zmarła moja tesciowa. Byłam przy tym i to wszystko mnie prześladuje. Tak bardzo boje sie o męża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez obsesyjnie boje sie raka :( podobnie jak anka00 byłam przy smierci bliskiej mi osoby-mojego ukochanego taty :( od miesiaca zdecydowałam sie na leki choc długo sie broniłam bo przeciez chcielismy kiec dziecko :( niestety mój stan był coraz gorszy a psychiatra zapewniła ze moje objawy somatyczne znikna a ja dzis rano przeszłam kolejny tatak bo objawy nie znikaja a to znaczy ze moja podobno nerwica wcale nerwica nie jest....siedze i rycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuzzystone pewnie masz racje. Boje sie jak cholera jesli chodzi o nowotwory. A jesli chodzi o bliska mi osobe to boje sie duzo bardziej niz o siebie.

xjoasiax ja tez chciałabym miec dziecko. Staramy sie juz prawie rok i nic, ale ja mam PCO o inne zaburzenia hormonalne które lecze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejszą przypadłością, jaką sobie kiedykolwiek wmówiłam to paskudna narośl, która rośnie w okolicy migdałków i będzie rosła, aż któregoś dnia się całkiem uduszę . Na samym początku kazałam bliskim sprawdzać czy z moimi migdałkami wszystko jest w porządku i czy wyglądają normalnie, sama zerkałam w lustro po kilka razy na dzień. Czułam "coś" co nie pozwala mi prawidłowo oddychać i przełykać. Bardzo męczące, ale od jakiegoś czasu znikło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w stanie wmówić sobie wszystko. W tym roku więc przez zaledwie miesiąc miałam już takie choroby jak toksoplazmoze, borelioze, ziarnice złośliwą, grzybice całego organizmu i co tylko wyczytałam w internecie.

A wszystko przez przebyty niedawno stres który się ze mnie teraz uwalnia koszmar :(

Powoli się przyzwyczajam i wszystkie dolegliwości wraz z upływem dni mijają ale przeżyłam najgorszy miesiąc w moim życiu chyba, chociaż zawsze tak mówie jak ujawnia się u mnie nerwica, cholerna choroba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłam ostatnio u ginekologa i stwierdził ze jesli w ciągu najbliższych 2 , 3 miesięcy nie zajde w ciąze to trzeba bedzie sprawdzic droznosc jajowodów i zrobic laparoskopie. jestem przerazona, nie spała 2 noce. Najbardziej chyba boje sie narkozy. Boje sie ze sie nie wybudze. Dzisiaj dodatkowo zrobiło mi sie bardzo słabo jak stałam w kolejce w sklepie, myslałam ze zemdleje, ledwo doszłam do domu, byłam cała spocona, az sie prawie popłakałam ze strachu. Uspokoiłam sie i zmierzyłam sobie cisnienie i puls i jest ok. Niedawno robiłam tez morfologie i wyniki mam super. To dlaczego robi mi sie tak słabo? Mąż mi ciągle powtarza ze to napewno przez nerwy. Ja juz sie boje ze mam jakąś wade serca, albo inna ukryta chorobe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja długo miałam spokój i znowu sie zaczeło:(( przypomniałam sobie o moich tłuszczakach:( w dodatku odczuwam dziwne pulsowanie w nadbrzuszu:(( boje sie ze to moze byc tetniak aorty brzusznej:( a poza tym od tyg. bola mnie miesnie nóg ni z tad ni z owad, poprostu mam zakwasy z nikad bo nie cwiczylam nigdzie :why: najchetniej usunełabym te tłuszczaki ale sie boje ze moze byc jeszcze gorzej a jak nie usune to tez moze;(( i koło sie zamyka.

 

Anka nie boj sie -napewno sie wybudzisz i bedzie dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania, robi Ci się słabo ze stresu - ja wczoraj wyszłam z galerii i szłam do metra (jakieś 15 minut piechotą). Po drodze zaczęłam ni stąd ni zowąd myśleć o tym, czy przypadkiem nie zemdleję. No i im bardziej myślałam tym gorzej się czułam. Podczas jazdy windą na peron metra miałam zawroty głowy, na peronie było mi duszno, do tego doszło uczucie przejmującego strachu plus walenie krwi w skroniach (czyli skoczyło mi tętno). A wiem od lekarza, że przy prawdziwym omdleniu tętno spada a nie rośnie (i dlatego tracisz przytomność) więc na 100% to był atak lękowy. Ty pewnie masz tak samo.

 

-- 31 sty 2013, 20:16 --

 

Ja jestem w stanie wmówić sobie wszystko. W tym roku więc przez zaledwie miesiąc miałam już takie choroby jak toksoplazmoze, borelioze, ziarnice złośliwą, grzybice całego organizmu i co tylko wyczytałam w internecie.

A wszystko przez przebyty niedawno stres który się ze mnie teraz uwalnia koszmar :(

Powoli się przyzwyczajam i wszystkie dolegliwości wraz z upływem dni mijają ale przeżyłam najgorszy miesiąc w moim życiu chyba, chociaż zawsze tak mówie jak ujawnia się u mnie nerwica, cholerna choroba

 

Czyli masz typowe choroby dla hipochondryków - pisze to osoba, która wkręciła sobie ziarnicę, wyrostek oraz kandydozę i przedwczesną menopauzę oraz obsesyjnie mierzy sobie temperaturę i reaguje histerycznie na wzrost temp. z 36,6 na 36,9...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aniu mialam laparo w tamtym roku w mracu tez sie strasznie bałam narkozy ale dało sie przezyc :) mnmie tez sie słabo czesto robi i mam szybki puls bede robila badania mam lek na obnizenie pulsu.

 

-- 31 sty 2013, 21:19 --

 

jeraha mnie tez od pardu dni caale nogi bola az sie ciezko chodzi :(

 

 

fuzzystone mnie tez to podbudowało bo mi zawsze idzie w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×