Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak przemówić do ojca


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem,

Mam strasznie opresyjnego ojca, wszystko chce wiedzieć, znać dosłownie każdą moją myśl i ruch. Wiecznie czuję się śledzony i obserwowany.

Jest terrorystą w domu. Ma swoje racje i amen. Czasami mam ochotę rzucić się na niego i mu porządnie nakopać.

Zły stan psychiczny, która dodatkowo pogłębia on, zmusił mnie do przebywania w domu, jestem zależny finansowo.

Ten człowiek rujnuje mi psychikę. Wszystko mi narzuca, jak czegoś nie zrobię to się wścieka. To jest totalny psychopata.

Gotuje już się we mnie. Od zawsze były spięcia i konflikty między nami, ale teraz to już przesada.

Męczy mnie ten człowiek i dobija. Przez niego czuję się jak śmieć i kompletne dno. Jak wyrzutek w rodzinie.

Co mam zrobić?

 

Cicho w głębii serca winię go za obecne problemy psychiczne i problemy w życiu. Nigdy nie był dla mnie przyjacielem czy oparciem, ale surowym, bezwzględnym sędzią, a do tego wymagał bym ja był jego przyjacielem. Chce zapomnieć o tym człowieku...

Najgorsze jest to, że odważyłem się to stwierdzić w wieku 21 lat... Czuję się cholernie zastraszony, jakbym powiedział mu to prosto w oczy chyba byśmy się nawzajem pocięli.

Zawsze czułem lęk, stres i niepokój. W domu musiałem się ukrywać w swój kąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the_joker21, z tego, co napisałeś, wynika, że Twój ojciec jest bardzo toksycznym rodzicem, który wpędził Cię w niskie poczucie wartości i odebrał wiarę w siebie. Więcej o toksycznym rodzicielstwie i jego skutkach możesz przeczytać tutaj: http://portal.abczdrowie.pl/toksyczni-rodzice. *Monika* ma rację - jesteś pełnoletni. Możesz się uniezależnić i żyć według własnego pomysłu na życie, nie musząc słuchać upokorzeń ze strony ojca. Zdaję sobie sprawę, że życie na własną rękę jest bardziej wymagające, ale żyjąc na własny rachunek, pozbawiasz ojca argumentu, by mógł Cię szantażować, niszczyć, wyzywać... Przemyśl to... Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×