zostac bezdomnym?

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Natla_Miness 15 lut 2017, 23:26
Prawie jak material na książkę. Rozumiem o co chodzi. To jak z filmem "Piękny Umysł". Powinien być jakiś osobny temat na różne filmy z psycho-branży. Dziwię się, że nie ma. Ponoć wiele osób z rodzin chorych na schizofrenię, było złych, czy rozczarowanych że bliska osoba nie przejawia elementów geniuszu. Nie posiadając większego zasobu wiedzy, ani umiejętności rozumowania w oparciu o fakty, a nie myślenie życzeniowe połączyli chorobę umysłu z geniuszem. Sam tak kiedyś robiłem, chcąc się dowartościować. Sam przecież zawsze lubiłem naukę i wiedzę.

Ludzie zapełniają umysł różnymi rzeczami. Czasem wygodniej nie wiedzieć pewnych rzeczy, mieć postrzeganie świata jak w bajkach Disneya.
Zwierzaczki są kochane. Dobro zawsze zwycięża. Każda rzecz ma swój sens i miejsce.

Poza tym nie mam nic do Disneya. Mają na prawdę dobre filmy. Król Lew to dla mnie dobra adaptacja Biblii. Jest dobry król i jego zbuntowany "zły" brat, który został wygnany i pędzi nędzne życie licząc na zemstę. Pojawia się syn króla, który szybko się uczy, dzięki życzliwości ojca. Potem poprzez swoją zuchwałość i łatwowierność trafia do "gorszego świata", ostatecznie ratując sytuację i pozostawiając pokój w galaktyce.

Temat był o bezdomnych.
Kolega mojego taty był kiedyś bezdomny.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
675
Dołączył(a)
28 sty 2016, 21:09

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez nieboszczyk 17 lut 2017, 12:24
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8870
Dołączył(a)
29 wrz 2008, 20:28
Lokalizacja
z trumny z peryskopem

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Bonus 22 lut 2017, 20:29
No ja to nigdy bym nie wybrał życia na ulicy z własnego wyboru. Bezdomność na ogół jest koniecznością takich ludzi, którzy lądują na ulicy, ale potem, w przypadku niektórych osób, jest też wyborem.
Nie wyobrażam sobie, żebym mógł być bezdomnym, bo jednak byłoby to zszarpanie godności osobistej i pozbawienie normalnego człowieczeństwa, chociaż każdy z tych bezdomnych to są ludzie, tacy jak wszyscy i też mają serce.

Tylko, że, bezdomność jest przeważnie spowodowana własnymi błędami, alkoholizmem, narkotykami, a te uzależnienia prowadzą na dno, jeżeli nic się z tym nie zrobi.
Jest też jakaś część ludzi, którzy świadomie wybierają życie bezdomnego, bo np. giną bez wieści, wychodząc z domu, ale kto normalnie myślący wybrałby takie życie?
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2105
Dołączył(a)
08 sty 2012, 20:23
Lokalizacja
Pionki/Szczecin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

zostac bezdomnym?

przez Agnieszka 31 22 lut 2017, 20:39
ja byłam kilka dni na ulicy to kilka razy na kilka dni o każdej porze roku poczułam smak bezdomności ciężko jest wtedy najgorzej w nocy gdzie trzeba było spać na ulicy ale jakoś nie bałam się jedzenie jak się ma kasę to można kupić gorzej jak się nie ma albo ma się mało czasem człowiek nie ma wyjścia i musi wyjść z domu czasem ulica jest lepsza niż dom tak było w moim przypadku teraz mieszkam w domu ale nie wykluczam że taka sytuacja może się powtórzyć.
Agnieszka 31
Offline

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Bonus 22 lut 2017, 20:50
Agnieszka 31 napisał(a):ja byłam kilka dni na ulicy to kilka razy na kilka dni o każdej porze roku poczułam smak bezdomności ciężko jest wtedy najgorzej w nocy gdzie trzeba było spać na ulicy ale jakoś nie bałam się jedzenie jak się ma kasę to można kupić gorzej jak się nie ma albo ma się mało czasem człowiek nie ma wyjścia i musi wyjść z domu czasem ulica jest lepsza niż dom tak było w moim przypadku teraz mieszkam w domu ale nie wykluczam że taka sytuacja może się powtórzyć.

No i co, odpowiadałoby Ci takie życie, na ulicy, bez normalnej egzystencji, bez umycia się, normalnego jedzenia? Jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić dziewczynę, która byłaby bezdomna, i to z własnego wyboru i żyłaby, jak jakaś "dziadówa" ( i tu przepraszam za takie określenie ).
Życie na ulicy jest niebezpieczne i nie jeden bezdomny się o tym przekonuje, jak niektórych biją, poniewierają, a nawet są przypadku zabójstw na bezdomnych.
Ktoś, kto w taki sposób myśli sobie, że "bycie bezdomnym" może być ciekawe, to chyba powinien zmienić myślenie i pójść po rozum do głowy.
Nikt normalny nie wybrałby życia na ulicy, chyba że miałby coś z psychiką nie tak, bo takich ludzi teraz nie brakuje.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2105
Dołączył(a)
08 sty 2012, 20:23
Lokalizacja
Pionki/Szczecin

zostac bezdomnym?

przez Agnieszka 31 22 lut 2017, 21:08
Z psychiką u mnie wszystko ok pod tym względem nie powiedziałam że bezdomność jest ciekawa bo nie jest ja wychodziłam z domu na tę kilka dni bo musiałam miałam taką sytuację ze wyjście z domu to było jedyne wyjście pokazanie najbliższym że ich zachowanie doprowadziło do wyjścia i działało jak wracałam to widziałam że choć na chwilę ich zachowanie uległo zmianie. moi najbliżsi na nich rozmowa a raczej kłótnia nie działa i dlatego jak postawią mnie pod ścianą to nie wykluczam wyjścia.
Agnieszka 31
Offline

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Bonus 22 lut 2017, 21:29
Agnieszka 31 napisał(a):Z psychiką u mnie wszystko ok pod tym względem nie powiedziałam że bezdomność jest ciekawa bo nie jest ja wychodziłam z domu na tę kilka dni bo musiałam miałam taką sytuację ze wyjście z domu to było jedyne wyjście pokazanie najbliższym że ich zachowanie doprowadziło do wyjścia i działało jak wracałam to widziałam że choć na chwilę ich zachowanie uległo zmianie. moi najbliżsi na nich rozmowa a raczej kłótnia nie działa i dlatego jak postawią mnie pod ścianą to nie wykluczam wyjścia.

No to rozumiem Cię.
Skoro masz nie ciekawą sytuację w domu i uciekasz od tego, to jest to uzasadnione. Może masz tez swoje powody, dla których opuszczałaś swój dom?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2105
Dołączył(a)
08 sty 2012, 20:23
Lokalizacja
Pionki/Szczecin

zostac bezdomnym?

przez Agnieszka 31 22 lut 2017, 21:35
mam swoje powody podczas kłótni używa się różnych słów jedne bardziej drugie mniej bolą ale są takie które wywołują u drugiej osoby taki stan ze tylko wyjście z może spowodować reakcję zrizumienie jako takie inaczej nie zrozumie ale to wszystko jest chwilowe niestety.
Agnieszka 31
Offline

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Natla_Miness 22 lut 2017, 22:43
Kiedyś bezdomność, była jednoznaczna z banicją. A banicja ze śmiercią na pustkowiu.

Teraz bezdomny, to człowiek anonimowy. Wystarczyłoby go umyć, ogolić brodę, dać jakiś fryz i człowiek jak nowy.

To smutna historia, bo ktoś taki, trudno mu wrócić do Świata. Z każdym dniem jego "żulowatość" się powiększa. Każdy dzień to kolejny krok na ścieżce bezdomnego.

Niektórzy twierdzą że częściowe bezrobocie jest potrzebne, bo daje ludziom bodziec do poszukiwań swego miejsca. Idąc tym tropem Ludzie Bezdomni też mają jakąś funkcję.
Jak ktoś chce zostać świętym, to bezdomni są doskonałym materiałem na praktykę.
Wcześniej monk.2000
http://natlaminess.blogspot.com/
Oficjalny blog, na który serdecznie zapraszam.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
675
Dołączył(a)
28 sty 2016, 21:09

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez fushi 23 lut 2017, 10:45
Bezdomność na pewno jest trudna, chociaż czasem może się wydawać, że ma się swobodę. Ostatnio czytałem o Polaku, który był bezdomny w Londynie. Zajmował opuszczone domy itp. Pokazywał zdjęcia swoich kwater, tego co zbierał. Miał mnóstwo jedzenia, komputer. Mówił, że to wszystko z ulicy i łatwo jest to zdobyć, nie ma problemu na przeżycie, ale jednocześnie mówił, że jest to bardzo ciężkie życie i nie poleca nikomu o słabszej psychice.
Koniecznie sprawdźcie jakie kosmetyki są skuteczne w pielęgnacji piersi pieknepiersi.net.pl
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
22 lut 2017, 13:14
Lokalizacja
Tarnów

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Bonus 23 lut 2017, 11:02
Tylko tu należy zauważyć dwie kwestie w przypadku bezdomności.
Jedni są bezdomnymi niejako z własnego wyboru i na "na własne życzenie", ponieważ sami zaniedbywali sobie pewne sprawy, specjalnie za coś nie płacili, narobili długów, a to tez prowadzi do bezdomności, jeżeli nic z tym się nie zrobi. Inni zostali bezdomnymi, bo ktoś ich oszukał, okradł, wykorzystał i, nie mając gdzie i do kogo pójść, znaleźli się na ulicy, ale ja nie wiem ile takich przypadków jest.

Ktoś stwierdzi: "Niektórzy są bezdomnymi i dobrze im tak, bo sami są sobie winni takiego losu". Tylko żeby tak ocenić, to najpierw trzeba znać daną sytuację jakichś bezdomnych ludzi, dowiedzieć się czegoś o ich życiu, bo nie można oceniać bezpodstawnie.
Oczywiście, Ci, którzy wylądowali na ulicy, pod śmietnikiem, na dworcach PKP z własnej winy, przez własne błędy i oni nawet nie próbowali ich naprawić ( bo każdy ma prawo do błędów, tylko czy ktoś będzie chciał je naprawić? ), to sami sobie na to zasłużyli.

Przeważnie, osoby bezdomne to alkoholicy i niektórym pasuje takie życie, bo są wolni, nie musza mieć żadnych obowiązków, żadnych opłat, nie muszą za nic płacić i robią, co im się podoba, a przede wszystkim, mogą cały czas wlewać w siebie alkohol i to często nie ten normalny, ale jakieś świństwa i denaturat, który niszczy organy i niszczy człowieka.
To jest dramatyczne, ale tego nikt nie zmieni.
Ja sam, jak nie raz włóczyłem się po ulicach Szczecina i jeszcze byłem trochę młodszy, to spotykałem wielu bezdomnych i kobiety bezdomne, takie już w średnim wieku.
Nie jeden bezdomny prosił mnie o pieniądze, a widok osoby brudnej, zaniedbanej, to od razu bierze na smutek.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2105
Dołączył(a)
08 sty 2012, 20:23
Lokalizacja
Pionki/Szczecin

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez carlosbueno 23 lut 2017, 19:37
fushi napisał(a):Bezdomność na pewno jest trudna, chociaż czasem może się wydawać, że ma się swobodę. Ostatnio czytałem o Polaku, który był bezdomny w Londynie. Zajmował opuszczone domy itp. Pokazywał zdjęcia swoich kwater, tego co zbierał. Miał mnóstwo jedzenia, komputer. Mówił, że to wszystko z ulicy i łatwo jest to zdobyć, nie ma problemu na przeżycie, ale jednocześnie mówił, że jest to bardzo ciężkie życie i nie poleca nikomu o słabszej psychice.
W Londynie jest tysiące polskich bezdomnych, tam łatwo o skłot, jest mnóstwo organizacji charytatywnych, osobiście znałem jednego bezdomnego właśnie z Londynu bo sam z nim mieszkałem wcześniej, no ale zgubił go nałóg i wylądował na ulicy nawet sobie to chwalił ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo nie we wszystko co mówi alkoholik można wierzyć. Londyn to mekka polskich bezdomnych, są tam tysiące opuszczonych domów, nawet osoby pracujące w nich czasem mieszkają także nie wiem czy można ich nazwać bezdomnymi. Nie ma tam srogich zim, policja raczej się nie wtrąca, łatwo się kradnie przynajmniej żywność, ludzie są totalnie anonimowi. Pracowałem też z kolesiem który był parę lat bezdomny w Hiszpanii, mówił że żałuje tego okresu bo stracił parę lat z życia ale powiedział że jakby znowu wylądował na ulicy czy był w innej trudnej sytuacji to by se poradził a większość tzw normalnych ludzi nie.
Avatar użytkownika
Offline
Największy Forumowy Maruda
Posty
17629
Dołączył(a)
02 lip 2011, 16:27
Lokalizacja
Kaszebe

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez Bonus 23 lut 2017, 21:37
No w Londynie, w Anglii nie brakuje bezdomnych Polaków, ale również innych obcokrajowców, takich jak: Rosjan, Ukraińców, Bułgarów, Rumunów, Łotyszy.
Polacy tam nie są jedyną grupą osób bezdomnych. I tam ich bezdomność ma różne przyczyny: alkoholizm, narkotyki, nieuczciwe firmy, które wykorzystywały Polaków, ( bo w Londynie nie każdego Polaka zatrudnia się legalnie, jak i innych obcokrajowców ).

I niestety, czasami było tak, że i sami Polacy wykorzystywali innych Polaków w Londynie, zatrudniając bez umów do jakiejś pracy, np. w budownictwie, nie wypłacając całych wypłat, a w Londynie życie drogie.
I niektórzy Polacy, nie mając gdzie pójść, lądowali tam na ulicy i stali się bezdomnymi. Także, Anglia i Londyn nie jest wcale takim "rajem" dla Polaków, jak się tu w Polsce niektórym wydaje.
Mimo, że bogaty kraj, też tam są różni oszuści, którzy innych wykorzystują i to jest przykre.

Czasami nawet można szybciej stać się bezdomnym w takim Londynie, jak w Polsce. Zresztą nie tylko w Londynie.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2105
Dołączył(a)
08 sty 2012, 20:23
Lokalizacja
Pionki/Szczecin

zostac bezdomnym?

Avatar użytkownika
przez nieboszczyk 03 cze 2017, 17:50
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8870
Dołączył(a)
29 wrz 2008, 20:28
Lokalizacja
z trumny z peryskopem

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Przeskocz do