Hej!

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Hej!

przez Valjean 04 mar 2016, 01:44
Od kilku dni przeglądałem to Forum offline, aż w końcu postanowiłem się zarejestrować.

Mam 25 lat. Podejrzewam u siebie coś w rodzaju Zespołu Aspergera bądź jakichś zaburzeń osobowości, być może osobowość schizoidalną. Od zawsze byłem zamkniętym w sobie samotnikiem, nigdy nie miałem zbyt wielu znajomych, w dzieciństwie miałem dość specyficzne zainteresowania (m.in. wręcz obsesyjnie fascynowały mnie wszelkiego rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, PKS czy PKP). W szkole podstawowej byłem zdolnym uczniem, miałem bardzo dobre stopnie, choć właściwie w ogóle nie przygotowywałem się do lekcji. Mimo to jednak zawsze wolałem sprawdziany niż odpowiedzi ustne, przy których przeważnie tak się denerwowałem, że wypowiadałem się bardzo chaotycznie, bez ładu i składu. Poza tym byłem niezgrabny ruchowo (podobno to jeden z objawów syndromu Apsergera) i kiepski manualnie i mam tak do dziś. W okresie dojrzewania, mniej więcej od drugiej klasy gimnazjum opuściłem się w nauce i później już zawsze miałem problemy, chyba stawiałem sobie zbyt wysoko poprzeczkę, dążyłem do jakiegoś chorego perfekcjonizmu, co mi nie wychodziło i dołowało. Udało mi się jednak ukończyć liceum i wyższe studia magisterskie, ale fuksem z bardzo przeciętnymi wynikami. Ponadto mam problemy z koncentracją uwagi, nie potrafię się na niczym skupić i często uciekam myślami w świat swoich fantazji i wspomnień (przez co obecnie nie radzę sobie na stażu z urzędu pracy i obawiam się o negatywną opinię przełożonych po jego zakończeniu), dlatego też pierwszy raz w życiu umówiłem się na wizytę u psychiatry, który ma również specjalizację z interny (choć właściwie nie wiem, czy lepszy taki lekarz, czy lekarz dwojga zawodów - psychiatra i psychoterapeuta), na którą udam się jeszcze w tym miesiącu.

Pozdrawiam Wszystkich!
Offline
Posty
115
Dołączył(a)
04 mar 2016, 01:22

Hej!

Avatar użytkownika
przez take 04 mar 2016, 12:23
Mi to wygląda raczej na jakiś rodzaj zespołu Aspergera, nie na zaburzenie osobowości. Czy twoje nasilone zainteresowania przeszkadzają ci w zajmowaniu się czynnościami, które ich nie dotyczą (np. pracą, uczeniem się tego, co nie jest dla ciebie interesujące)? Czy masz problemy z komunikacją niewerbalną (np. brak czy słaby kontakt wzrokowy, nieadekwatna mimika i postawa ciała, problemy z dystansami interpersonalnymi, robienie "głupich" min)? Czy masz jakieś nietypowe "odruchy" (np. kołysanie się, trzepotanie rękami, wykręcanie czy wyłamywanie palców, wymachiwanie rękami, klaskanie, klepanie się po udach) lub zachowania takie jak częste chodzenie bez celu (zwłaszcza z towarzyszącym pobudzeniem, raczej przyjemnym i skłonnością do fantazjowania przy tym), podskakiwanie bądź przeskakiwanie nad czymś lub chęć na nie, "manipulowanie" przedmiotami w dłoniach (może to być np. bilet czy "zatyczka" od długopisu, ale może też być to coś miękkiego i plastycznego, np. guma, kawałek plasteliny), czy nawet zdrapywanie czegoś z ciała (np. łupieżu, wyraźnie nieestetycznie wyglądający zwyczaj)? Czy jesteś nadwrażliwy lub niedowrażliwy na pewne bodźce zmysłowe (np. temperaturę wody, fakturę ubrań, smak pokarmów, zapach, zastrzyki, (jasne) światło, dotyk własnego ciała przez kogoś innego), czy za dużo bodźców zmysłowych wywołuje u ciebie przeciążenie czy przeładowanie?
F21, F42.2, F84.5
Avatar użytkownika
Offline
Posty
2220
Dołączył(a)
21 lut 2015, 16:02

Hej!

Avatar użytkownika
przez tahela 05 mar 2016, 22:38
z tymi wynikami w szkole to tak ma wiekszosc ludzi , z 90% , z tym skupianiem sie tez w sumei, gorzej ,ze nie miałes znajomych to juz troche dziwne w sumie, czyli jakos nawiązywanie kontaktów społecznych ci lezy, przyczyn może być kilka, napisz jak tam po wizycie u psychiatry?
witaj na forumie pozatym
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty
Avatar użytkownika
Offline
Posty
11095
Dołączył(a)
09 sty 2011, 23:22

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

Przeskocz do