Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica czy co?


plmnb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc,

Od dłużeszego czasu nie jestem w stanie poradzić z samym sobą...

Lubię grać to fakt ,lecznie jestem w stanie się skupić na graniu.

Jest gra zwana osu ,gram w nią od 5 lat. Początkowo dla zabawy poźniej gdy zaczął grać kumpel , on i ja zaczęliśmy rywalizować. Problem zaczął się ... Nawet nie pamiętam kiedy, ogólnie gdy przestałem zauważać,że staję się lepszy więc szukałem przyczyny. Zerkając na graczy lepszych odemnie odczuwałem z jednej strony motywacje ,a z drugiej przytłoczenie,bo stałem w miejscu. Podczas grania zanim zacząłem się " zastanawiać" zauważyłem ,że ciągle myślę o czymś innym ,a nie koncentruje się na graniu. Tym czymś byla manualna kontrola ruchów. Pewnie znana jest Wam pamięć mięśniowa... Ja nie byłem w stanie jej używać,bo ruchy kontrolowałem ja. Jak kontrolowałem ruchy to nie byłem skoncentrowany na graniu,bo byłem skupiony na ruchach ręki wyciskając tyle precyzji ilę mogę(perfek jonizm??). To zachowanie zauważyłem już wcześniej gdy robiłem prawo jazdy. Byłem skoncentrowany na zmianie biegów czy dodawaniu gazu lub sprzęgła niż na drodze, osobiście nie pamiętając z jakiej uliczki wyjechałem. Teraz też mam ten problem w grze, nie pamiętam jaki ruch wykonałem 0.5sec wcześniej...

Teraz takie zachownie zauważam w każdej grze na której mi zależy.

Jak się czuję:

Neutralnie. Początkowo miałem objawy depresji ,ale to akurat się ustabilizowało. Staram się "Mieć wyjebane" na rywalizacje ,ale moje cele w grach na ktorych mi zależy to #1... Nie czerpię przyjemności z wszystkiego co robie nawet z większych życiowych osiągnięć i ciągle myślę nie mogąc się skoncentrowac. Pełna koncentracja wymaga odemnie niesamowitego wysiłku. Jest on na tylę duży ,że kolejnego dnia nie chce mi się powtarzać tego co robiłem. Potrzebuję normalnie 12h + snu aby być wyspanym ,zaś wejścje na obroty (mózg) to min. kilka godzin. Nie pomaga kawa ,a i cukrzycy też nie mam.

Podczas grania czuję jakbym zmieniał się w zombie tracąc jasność umysłu po kilku godzinach znowu chce mi się spać. Pracuję i mam kontakt z ludźmi.

(Nie grając nie mam tego problemu).

Jaki jestem?

Lekki pedant .

W myślach poważny ,na zawnątrz zależy jaką maskę ubiorę. Dziwne jest to ,że czasem kopiuje innych ludzi styl rozmowy, ruchu zupełnie podświadomie...

Trochę pusty ,bez większych emocji.

W skrócie

Granie lub cokolwiek innego + duże myślenie +0 koncentracji+ manualna kontrola ciała. To mój problem. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać,że często poprawiam ułożenie myszy w dłoni ,bo nie ten "feeling"-uczucie . Zlapałem siebie na tym ,że sprawdzam przed wyjsciem z pracy czy mam identyfikator ,a kilka minut później nachodzi mnie niepewność( czy go mam) i sprawdzam jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×