Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kogo wybrać?


anonimowyfan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

długo zastanawiałem się czy iść do specjalisty i w końcu zdecydowałem się,bo dłużej tak nie mogę. Lecz mam problem, nie wiem czy jest to normalne. Dla Was może wydać się nieznaczącym problemem,ale dla mnie to bariera ,którą mogę nie pokonać - więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż, mam wątpliwości co do wyboru terapeuty - mam na myśli płeć,wiek.

Jeśli będzie to kobieta to prawdopodobnie będę się stresował dodatkowo ze samego względu,że jest przeciwnej płci. Lecz z drugiej strony, czuje,że może lepiej po jakimś czasie będę w stanie z nią porozmawiać? Natomiast wydaje mi się,że z mężczyzną kompletnie się nie zrozumiem... nie wiem jak to napisać, ale wydaje mi się,że początek rozmowy będzie łatwiejszy, lecz później już nie będę mógł mówić dalej...

 

nie wiem też do jakiego specjalisty się wybrać. Psycholog,socjolog a może psychoterapeuta?

 

wiem także,że taką decyzje powinienem podjąć sam,ale naprawdę jest mi ciężko,dlatego napisałem :). Może akurat ktoś z was napisze mi coś co pomoże mi podjąć decyzję.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbyś się dodatkowo stresować tylko dlatego, że to kobieta? Wiesz, w końcu nie musisz na nią patrzeć, dopóki nie uznasz, że jesteś w stanie to zrobić, a jeśli czujesz, że później byłoby Ci łatwiej, to może ta myśl pomogłaby Ci zacząć, żeby dotrzeć do tego 'później'.

Z drugiej strony, jeśli wolałbyś łatwiejszy początek, a czujesz, że z mężczyzną będzie prościej, to spróbuj i nie skupiaj się na tym, jak będzie później, bo to sam sprawdzisz.

Jeśli chodzi o to, do którego specjalisty lepiej, to mój brat, który trochę w tym siedzi, ale od drugiej strony, niż my, uważa, że lepiej do psychoterapeuty - problem w tym, że jeśli chcesz na nfz, to nie wszędzie do psychoterapeuty można. Wtedy zostaje psycholog.

Ogólnie popatrz po opiniach specjalistów z Twojej okolicy, może jest ktoś, kto jest szczególnie polecany - wtedy mógłbyś spróbować skupić się nie na tym, kim ta osoba jest, a bardziej na tym, że jest dobry w tym, co robi i że jest duża szansa, że Ci pomoże. O ile da radę tak ukierunkować myśli, oczywiście.

I tutaj nie ma nic nie znaczących problemów - każdego coś przerasta, inaczej by nas tu nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*Wiola*, mam problem z relacjami z ludźmi. Kompletnie nie potrafię rozmawiać z nimi,czy to osoba starsza,młodsza czy rówieśnik. Jestem totalnie aspołeczny :hide: , nie potrafię utrzymać kontaktu wzrokowego z drugą osobą. Nie mam kompletnie z kim porozmawiać - zresztą nawet nie wiem jak... totalnie odciąłem się od społeczeństwa... czas to zmienić.

 

aviska, nie wiem dlaczego tak jest,ale samo wrażenie,że jest to kobieta sprawia niepokój,lęk itd... , ale myślę,że po którejś sesji dam już radę porozmawiać całkowicie szczerze. Natomiast mężczyzna to już kompletnie inna sprawa... czuje,że to będzie rozmowa nieszczera - choć nie jestem pewien czy akurat tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×