Jak z tym walczyć ?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Jak z tym walczyć ?

przez promorte 17 kwi 2014, 20:01
Mam pewien kłopot nie umiem sprecyzować wewnętrznego problemu jakoś wszystko jest to wewnątrz mnie poupychane i zapomniane, a coś co mnie boli. Chciałbym to jakoś wyrzucić ale nie umiem tego nawet sprecyzować.
Dużo zainwestowałem trudu i wyrzeczeń w edukację od szkoły podstawowej po to żeby móc zajmować się tym co mnie pasjonuje. Przeszedłem stany schizoidalne przez które wpadłem i zostałem przygworzdżony do pracy, której nienawidzę w której zmarnowałem lata. Przed laty miałem nadzieję że pracując w czymś w czym mógłbym się spełniać z biegiem lat zbierając wiedzę i doświadczenie coś osiągnę, a tu schizofrenia zrobiła mi niespodziankę ugwałciła mnie w czymś czego nienawidzę w co nigdy nie chciałem iść i brnąć. Ciągle mi coś nie pasuje tak jakbym się buntował przed samym sobą, że nie można zmarnować tyle lat ile się chce i zacząć dopiero budować swoje aspiracje zawodowe na dzień przed emeryturą albo nawet na dziesięć lat bo na emeryturze powinno być się na innym etapie życia, a nie dopiero zaczynać coś tworzyć. Nie wiem co jest grane jakby te zmarnowane lata w czymś czego nigdy nie chciałem odzywały się w przeróżnych sytuacjach np. w tedy kiedy ma się 40-kę na karku i zrealizowaną dopiero pierwszą rzecz w tym co się lubi nie wspominając tutaj już o jakiś osiągnięciach na które się przecież mogło latami pracować w życiu zawodowym.
W dodatku ciągle tkwię w tym czego nienawidzę i ciągle czuję uciekający czas dopada mnie z tego tytułu już od paru lat jakaś nerwica bo przecież jest bez różnicy kiedy zaczyna się człowiek rozwijać no i kiedy ma możliwość czy w wieku 24 lat czy w wieku 40 na to samo przecież wychodzi i tu też mi coś nie pasuje nie wiem co .
Nie ukrywam że jestem osobą bardzo skomplikowaną co widać po moim opisie. Może ktoś mi pomorze odkryć jaki jest mój problem który się ujawnia w przeróżnych sytuacjach życiowych i ciągle nie umiem wydusić co mnie tak naprawdę boli. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi pomógł dotrzeć do siebie.
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
17 kwi 2014, 19:41

Jak z tym walczyć ?

przez J-23 20 kwi 2014, 22:45
coś myśli nie mogę zebrać, więc mój wywód może być nie na temat :) ach, te poczucie straconego czasu, niespełnienia, życie przeszłością to wszystko bardzo zabiera energię. nie możesz czuć się dobrze, jak jesteś wczorajszy - żyjesz tym co było i stoisz przez to w miejscu zamiast spróbować coś zmienić w życiu - powiedz, czy możesz cofnąć czas? NIE! ale możesz zamknąć przeszłość i skoncentrować się na tu i teraz, bo na to masz wpływ, możesz małymi krokami próbować coś zmienić w życiu. Trochę wiary we własne możliwości, jeżeli ta wiara jest i jest silna to w czym problem? Czy na to co chcesz robić jest już za późno?
J-23
Offline

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Przeskocz do