Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwicę mogą spowodować... szmery w sercu ???


Gość magdalenabmw

Rekomendowane odpowiedzi

O ile wiem, to szmery w sercu albo wypadanie platka zastawki (ktore rowniez objawia sie szmerem) czy cokolwiek kardiologicznego, to wychodzi w badaniach. I to wcale nie takich skomplikowanych, wystarczy EKG i sluchawka. Nie prowadza one do nerwicy, ale nerwica moze sie przyczynic do powstania tego typu dolegliwosci. W przypadku wypadania zastawki bardzo czesto stosuje sie ablacje. Nie sadze by wyleczenie szmerow wyleczylo nerwice. Szmery sa w sercu, nerwica w glowie i nawet jesli objawy fizyczne ustapia, to w glowie pozostana. Np ja nie mam juz objawow somatycznych, a wystarczy, ze mnie gdzies zakuje, skurcz przejdzie lekki, czy glowa mnie rozboli i juz pojawia sie na chwile lek, ze zaraz cos mi sie stanie. Mija on dosc szybko, bo sobie te mysl przeganiam, ale mimo to sie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ablacja to zabieg wykonywany w pracowni elektrofizjologii, którego celem jest usunięcie z serca ogniska będącego źródłem arytmii. W celu wykonania ablacji do serca wprowadzona zostaje specjalna elektroda. Miejsce wprowadzenia elektrody to tętnica lub żyła udowa (okolica pachwiny pacjenta. Kolejnym krokiem jest przeanalizowanie za pomocą komputera aktywności elektrycznej serca w celu ustalenia miejsca będącego żródłem arytmii. Po określeniu lokalizacji końcówka elektrody rozgrzewana jest prądem o częstotliwości radiowej (stąd nazwa ablacja RF - radio frequency do około 60 stopni Celsjusza. Uzyskana w ten sposób temperatura jest wystarczająca do "wypalenia" ogniska będącego żródłem arytmii. Ablacja jest zabiegiem leczniczym o bardzo wysokiej skuteczności lecz mogą po niej ponownie wystąpić zaburzenia rytmu. Jeżeli leczenie farmakologiczne zaburzeń rytmu jest nieefektywne zabieg ablacji może być powtórzony.

 

Nie stosuje sie u nerwicowcow :P

U mnie szmerow brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem. Na pewno tak! A przynajmniej trzymam kciuki, zeby to bylo od nerwicy, ktora niestety wplywa na nasze serducho :) Ja mialam czestoskurcze nadkomorowe. Pluca bez cech zastoju i zmian zapalnych, serce niepowiekszone, zdrowe, brak nierownomiernej pracy. Tetno bylo regularne, ale szybkie. Na sluchawce ok, na ekg ok i na monitorze ok. Cisnienie troche mi poszlo w dol, ale to od blkoerow, potem wrocilo do normy i spadlo znow od psychotropow. Teraz nic nie biore i mam sie ok. Zaczynam wychodzic do ludzi bez wielgachnych lękow, ze w autobusie mi sie slabo robilo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja rowniez mam niedomykalnosc zastawki i szmery.Tez gdzies natknęlam sie na art.opisujący związek nerwicy z niedomykalnoscią ,ale z tego co pamiętam to klopoty z sercem przyczyniac sie mialy do rozwoju nerwicy. Nie pamiętam przyczyn ale jdną z nich na pewno jest stres związany z lękiem o serce :(

Mialam rozne badania min Holter,ukg itp,serce mam zdrowe ale występuje arytmia,niedomykalnosc i miewam bardzo szybkie tętno,na ktore biore beta-bloker w malej dawce.Ale czy to jest przyczyną nerwicy czy jej skutkiem-nie jestem juz teraz w stanie dociec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×