Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie to syf nie z tej ziemi. Spotęgował u mnie takie stany agresywne że chciałem pobić Panią w spożywczym bo zbyt długo warzywka nakładała, Boże ale ja jestem pojebany. Ale to przez działanie tego leku, odstawiłem po 10 dniach gdy mój poziom agresji został spotęgowany do poziomu niebezpiecznego dla innych...
suwak, biorę ponad miesiąc, i działa b. delikatnie, w sumie zacząłem być taki bardziej radosny, niestety nasiliły mi się BARDZO natręctwa, i jak tak dłużej będzie przechodzę na coś innego na pewno.

To co piszesz o wiele bardziej pasuje do tianpentyny, a nie buspironu , więc raczej ją bym winił i nie jesteś pojebany , albo przynajmniej nie jesteś sam, bo ja mam to samo XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mvp95

Mam go w "jadłospisie" jako dodatek do citalu. Dostałam spamilan głównie na upierdliwe objawy somatyczne,które mnie rozwalały. Łykam go od 20 IV, rano 5 mg i wieczorem 5 mg. Jest lepiej, betonowy kark zamienił się w opaskę uciskową na żebrach, ale to pryszcz w porównaniu z poprzednimi "pieszczotami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś oczekuje po tym leku poprawy libido to zdecydowanie nie polecam. W moim przypadku tylko pogorszył sprawę. Co do właściwości przeciwlękowych się nie wypowiem bo za krótko brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore tydzien czasu i jakis jestem taki rozdrazniony bardzo.. Czy to przechodzi?

-chciałoby się ;) . Znam po tym leku to wkur-wienie . Mi w dodatku taki ścisk nerwowy w okolicach splotu slonecznego po tym leku zachodzi ( ale po jakimś czasie leczenia , nie od razu,że masakra ) . Powiem Ci więcej , wkurw-ienie po tym leku nie tylko ,że nie przechodzi , ale jeszcze sie nasila .

A jak libido u Ciebie po nim ? Wystrzałowe ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos mi sie poprawilo wzgledem seksowania, chociaz zobaczymy jak to jeszcze bedzie :) Ale nie wiem, czy to zasluga buspironu, czy regularnych cwiczen fizycznych i spadku wagi (ladnie sie utuczylem na citalopramie, w porownaniu do lutego jest mnie 12 kg mniej), bo fluo daje kopa i motywacje. Odkrylem tez, ze trazodon pomaga, ale niestety tylko doraznie. Pol godziny po zazyciu wzmaga erekcje i to dosc konkretnie. Spamilanowi jeszcze troche czasu poswiece, bo na forach pisza ze dopiero po 3-4 tygodniach zaczyna dzialac jak trzeba. Zobaczymy. Jak ma sie to nasilic to odstawka, bo wytlumi mi pozytywy plynace ze stosowania fluoksetyny. Zreszta ja biore tyle tych prochow plus jeszcze "naturalne" wahania nastroju wynikajace z choroby, wiec konia z rzedem temu, kto powie mi, co i jak na mnie dziala. Ale ten wrukw lacze raczej z buspironem.

 

-- 16 cze 2014, 21:42 --

 

ejjj, co to jest za spid? to mial byc anksjolityk cos a la diazepam, a stymuluje mnie tak samo albo i lepiej jak 300 mg Wellbutrinu (a jest ponad 10x tanszy na 'P'). Biore 10 mg z rana i dzis po wypiciu kawy i dopaleniu nikotyna (ona mnie pobudza, wrazliwy na nia jestem) latalem jakbym mial nowe bateryjki. Minus to permanentne zdenerwowanie i zwiazane z tym natretne mysli. Jedno wiem - na pewno nie jest to jakies slabe placebo, bo takiego sposobu dzialania sie nie spodziewalem.. Reakcja paradoksalna? Jutro chyba tylko 5 mg wezme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, buspiron to ani trochę nie jest anksjolityk a la diazepam, te leki nie mają ze sobą nic a nic wspólnego. Buspiron zupełnie nie uspokaja i relaksuje jak benzo, już prędzej właśnie może pobudzać, zwłaszcza z SSRI.

Dlatego też, skoro już znowu jestem w fazie kombinowania i natrętnego poszukiwaniu jakiegoś novum, myślę czy by nie doładować ("przyaugmentować") paroksetyny buspironem właśnie, można spróbować zanim zacznę męczyć doktora sugestiami nt. selegiliny albo powrotu do sertraliny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli buspiron nie pomaga wedlug was na sfere seksualną? Czy uważacie , że lepiej nie zaprzatać sobie nim głowy? W internecie mozna znaleźć mase opinii, że w leczeniu SSRajami dodaje się go jako lek mający zmniejszyć spadek libido....

 

Na kogos podziałał w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest profil działania tego leku? Wpływa na serotonine czy raczej bardziej na dopaminę. Nie ma żadnych opracowan naukowych na ktore receptory wplywa? Jesli mialby profil dzialania podobny do Wellbutrinu to powinien zwiekszac libido.

 

depas, a ty brales ten lek na depresje i byl on jedynym, czy wlasnie na zaburzenia sfery seksualnej po kuracji jakims antydepresantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak trudno poszukać? Buspiron to przede wszystkim częściowy agonista rec. 5-HT1a Ki=28.62 nm, IA=0.465, częściowy agonista rec. alfa1-adrenergicznego, antagonista rec. D4, D3, D2. Tak, może być pomocny w side effectsach sexualnych spowodowanych przyjmowaniem SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak rzeczywiście jest to może tłumaczyć jego małą skuteczność w porównaniu z innymi częściowymi agonistami. Przypuszcza się, że najlepsze wyjście to częściowy agonista 5-HT1a na autoreceptorach z dużym powinowactwem i małą aktywnością wewnętrzną który przez to zwiększy transmisję serotoniny na postynaptycznych receptorach 5-HT1a (coś jak arypiprazol - 5.6 nm IA: 38 %).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie dorzucę Buspiron do Fluo.Bo do lekarza nie mam zamiaru iść bo mam zrypaną opinię dzięki diagnozie Chad-u którego nie mam i ciągle pytają o jakieś wahania nastroju i inne pierdoły których w życiu nie miałem.Łatwo jest komuś zjebać leczenie napisaniem w papierach Chad kiedy nie wiedza co człowiekowi jest i sami mają do niej wątpliwości mówiąc o charakterze.Kiedy mi tylko antydepy pomagają :P Teraz sam z siebie biorę fluo żeby ustąpiły objawy i mam nadzieję na reemisję przynajmniej taką jak ostatnio.Fluo jeszcze nie działa czy buspiron przyśpieszy jej działanie i wzmocni.Warto go brać jedynie jako wzmocnienie działania SSRI?Czy On tak na serio pomaga SSRI się rozkręcić? Jak tak to jakie dawki w siebie pakować 15mg na dobę powinno wystarczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18830

 

(...)

KONKLUZJA

"Te wyniki nie tylko potwierdzają iż buspiron nie posiada właściwości sedacyjnych ale również sugerują że lek ten może mieć właściwości stymulacyjne.

Ponadto, wyniki te sugerują że buspiron posiada ograniczoną użyteczność u pacjentów u których występuje lęk przy jednoczesnych problemach ze snem."

 

No, to już wiem o co prosić psychiatrę na następnej wizycie. Stosowałem już wcześniej Spamilan z sertraliną, na której miałem potężne lęki i trochę pomógł (na ten je*any lęk) , ale bez sensacji. Teraz liczę na lekką stymulację, której na sertrze miałem pod dostatkiem, tymczasem na paroksetynie już jakby zdecydowanie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Biore od miesiąca Zoloft 50mg rano i Trittico 100mg wieczorem, 4 dni temu lekarz dorzucił mi Spamilan 2,5mg rano i 5mg wieczorem.Zauważyłem u siebie trzęsienie rąk i nóg i lekkie wyobcowanie, czy miał ktos z Was tak po Spamilanie? Przed Spamilanem brałem Sedam 1,5 mg lub 3mg dziennie (4dni brałem, 2przerwy, 3 dni brałem, 3dni przerwy)w sumie w ciagu 25dni brałem go 13 razy (to chyba sie nie uzalezniłem).Poza tym po tych lekach jestem zmeczony, nie mam siły i szybko sie męczę, o suchości w ustach nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×