Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUSPIRON (Spamilan)


Tomasz81

Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy buspiron pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3 to znaczy że przy buspironie SSRI zaczynają działać szybciej niż w pojedynkę,poza tym buspiron zmniejsza negatywny wpływ SSRI na libido oraz potencjalizuje efekt przeciwlękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej po buspironie wydaje mi się, że jestem bardziej skoncentrowany, wcześniej myślałem o zrobieniu czegoś to co chwila jakieś myśli mnie zbijały z kierunku i się gubiłem przy wykonywaniu czynności a teraz tak nie jest, nie wiem czy to buspiron tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienny, może mniej skupiasz się na lękach czy natręctwach? Jak w tej kwestii na ciebie działa ten lek? Sama rozważam dołożenie jego niewielkiej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie buspiron swego czasu pomógł na lęki, ale trzeba być przygotowanym na to że pierwsze parę tygodni będzie ciężkie, wliczając w to pogorszenie lęku. Generalnie jest to raczej dość subtelny lek. Czytałem że dawki rzędu 60mg dziennie przynoszą spektakularne efekty, ale ten lek bierze się z reguły w dawkach 10-30mg na dzień. Sam brałem najpierw 15, potem 30mg dziennie. W każdym razie, nie jest to benzo, powiem tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 buspiron zmniejsza negatywny wpływ SSRI na libido

 

to jest akurat bzdura bo buspiron wzmacnia desensytyzacje 5-HT2a przez SSRI czym potęguje negatywny wpływ na libido

 

potencjalizuje efekt przeciwlękowy.

 

z tym jak najbardziej sie zgodze, choc jest to zupelnie inny mechanizm od tego znanego z monoterapii buspironem

 

hej po buspironie wydaje mi się, że jestem bardziej skoncentrowany, wcześniej myślałem o zrobieniu czegoś to co chwila jakieś myśli mnie zbijały z kierunku i się gubiłem przy wykonywaniu czynności a teraz tak nie jest, nie wiem czy to buspiron tak działa?

 

buspiron moze tak dzialac i jest to efekt pobudzenia receptorów postsynaptycznych 5-HT1a w korze czego skutkiem jest zmniejszenie wpływu limbicznego na kore ( tzwn. mózg myślący). Efekt zauważalny raczej przy duzych dawkach, przy mniejszych moze to być placebo.

 

ponadto zwiększa wydzielanie dopaminy poprzez blokadę autoreceptorów D2.

 

równocześnie przyspiesza jej katabolizm czyli rozpad i w zadnym wypadku nie jest w pełni selektywny do somatodendrycznych D2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna123, ja od niedawna biorę ten lek, natręctwa mniejsze.

 

sylvek, raczej nie placebo, bo nie spodziewałem się takiego działania wyszło to samo i dawkę biorę 20mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest na lekkie nerwice, przy których pewnie i bez tych leków mozna sie obejsc. W sumie mialem to brac doraźnie. Z doraźnego brania zostalo

branie na sen, ale 3 tabletki na raz. W koncu lekarz zmnienil mi to na permazium, ale tego ze strachu nie biore wcale. Chociaz moze dzis

zaryzykuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zaczalem brac spamilan i mam zawtoy głowy, czy to normalne?
Ja mam spore zawroty głowy przy dawce 20 mg. Z tym że przy wielu lekach występuje u mnie ten objaw uboczny, najgorzej po hydroksyzynie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, buspiron bardzo mnie uspokoja, mniej się stresuję sytuacjami spolecznymi, ale rdzeń moich problemów rozwiąże tylko i wyłącznie terapia. Więcej powien, jak odstawię wenlafaksynę, bo ona dziwnie działa u mnie ze spamilanem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, paroksetynę brałem zaledwie pól roku 7 lat temu i początkowo bardzo poprawiła mi nastrój, ale później było już tylko gorzej. Nie pamiętam, ale chyba żadnych dodatkowych leków nie przyjmowałem prócz Paxtinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, brałem 5 miesięcy 100mg sertraliny, plus jakieś 2 miesiące do tego buspiron. Najpierw w dawce 2X5mg, ostatecznie 3x10mg. I była różnica, było wyczuwalnie lepiej, mimo że początkowo buspiron pogorszył lęki i dodał pewną niezdrową ekscytację. Jednak po jakichś 3 tygodniach ewidentnie buspiron pomógł, a muszę zaznaczyć że nic tak mi nigdy nie pomagało jak benzo, niestety z różnych powodów nie mogę go brać. Zatem wyłączając benzo, nic tak mi na lęk nie pomogło jak właśnie buspiron. Tyle że wymagało to czasu, a nawet przebolenia paru tygodni pogorszenia objawów. W każdym razie, na pewno nie jest to lek który można wziąć doraźnie i oczekiwać poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem tego pełnego efektu przeciwlękowego po dłuższym czasie...biore od kilku dni jako dodatek do paroksetyny i w tych kilku dniach zauważyłem duże zmniejszenie depresyjnych myśli, bardziej pozytywnie myśle, lęku nie odczuwam, ale też jakiegos przyjemnego działania na nastroj, mocniejsza psychika jest po prostu, uspokojenia żadnego jak narazie, mniejsza potrzeba snu, troche taka nerwowość i spięta psychika, większa pewność w myśleniu, pomaga troche w natręctwach, mniej sie po tym myśli, po 3 dniach moge powiedzieć że taki nijaki stan ani lęku nie ma ani przyjemnego nastroju...spłycenie takie wszystkich lęków jak również spłycenie nastroju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę dopiero 6 dzień i czuję słabą poprawę , ale wyczuwalną. Myślę , ze sie rozkreci , lekarz mowił ,ze pełny efekt bedzie po 2-3 tygodniach.

 

-- 01 lis 2013, 10:57 --

 

Na początku miałem 3 x 5 mg przez pierwszy tydzień , teraz mam 3 x 10 mg . Mam pytanie . Czy u Was buspiron poprawiał Wasz stan stopniowo , czy dopiero po 2-3 tygodniach , tak nagle z dnia na dzien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×