Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed schizofrenią


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do was ogromną prośbę. Mój problem głównie skupia sie na temacie tego postu czyli na strachu przed schizofrenią. Mam stwierdzoną depresje i zaburzenia lękowe. Przedstawie wam moje objawy a wy mi powiedzcie czy to może zakrawać na schizofrenie:

łączenie dwóch niezależnych od siebie faktów, dekoncentracja dezorganizacja, splątanie, rozkojarzenie, uczucie wyczerpania, zmęczenia, "dziura w głowie" w stresujących sytuacjach jak np. mam powiedzieć coś do wiekszej ilości osób, czasami mam też tak że w myslach nerwowo musze coś mówić nie ważne co co kolwiek coś powatarzać no i mam lęk przed tym że jestem chory psychicznie nie uleczalnie a dokładnie na schizofrenie na tyle to jest wredne że jak sie dowiedziałem że osoba chora nie wie że jest chora ja próbuje wmówić sobie że nie wiem. Wiem że to brzmi absurdalnie i śmiesznie ale to jest mój problem i nie moge sobie z nim poradzić. Widzę że tu jest całkiem spora dyskusja o schiuzofrenii wiec może ktoś mi pomoże.Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evelina nA czym polega problem nadkontroli? :shock:

osoba chce mieć wszystko tak poukładane żeby absolutnie nic go nie zaskoczyło.. a zdarzają się przecież sytuacje losowe na które nie mamy wpływu..

jeśli coś wydarzy się poza "zaplanowanymi " sytuacjami wówczas chory wpada w panikę odczuwa lęk, niepokój..itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska a macie tak że jak sobie coś wkręcicie mam namyśli jakiś objawy schizofrenii nap. omamy to wyostrza się wam ten zmysł??? :?::?::?:

 

---- EDIT ----

 

Jest (zmysł np. słuch ) w stałej gotowości coś na tej zasadzie jego praca jest bardziej wzmożona ??? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska a macie tak że jak sobie coś wkręcicie mam namyśli jakiś objawy schizofrenii nap. omamy to wyostrza się wam ten zmysł??? :?::?::?:

 

potęga umysłu polega na tym ze człowiek jest w stanie wmówić sobie wszystko..problem polega na tym ze zazwyczaj są to rzeczy chorobowe, negatywne.. a gdyby tak "zaprogramować się" pozytywnie.. spokojny umysł spokojne ciało itp..

 

polecam kasety FIGARSKIEJ..relaksacyjne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello! Chciałbym napisać bo widzę że niektórzy się pytają o rzeczy które dobrze znam, zresztą jak większa część z nas:)

Mnie też bardzo się wyostrza słuch kiedy np coś usłyszę za oknem jak ktoś gada(mieszkam na parterze) to zaczynam się zastanawiać czy to nie są już omamy i wtedy się zaczyna NASŁUCHIWANIE!!!:)

i wyglądanie przez okno czy tam rzeczywiście ktoś gada. Tak samo mam z węchem kiedy poczuje jakiś zapach to od razu się pytam np dziewczyny czy ona też to czuje, i od tego momentu stale niucham, i coraz więcej czuje zapachów:) Zabawne kiedy sięo tym piszę to aż śmiesznie to brzmi ale kiedy dochodzi do tego derealka i całe mnóstwo objawów różnych i rozmaitych to zabawnie to nie jest. I słowo do krzys_krycha a mianowicie ja też sobie wkręcam takie coś że skoro chory psychicznie nie wie że jest chory, to ja w swojej głowie od razu układam plan że może i ja nie wiem i znów JAZDA!!

Normalnie porąbane

A na koniec pytanie do Sephirothfa czy długo jesteś cory na tą nerwice, bo dużo objawów masz co i ja (wnioskuję z tego co opisujesz)

Pozdro wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja ci powiem tak trochę czasu to się już ciągnie, jakieś dwa do trzech lat. Ale na początku to było ale bardzo żadkie, ale teraz zebrało na sile i nie jest tak fajnie(powiem więcej jest naprawde źle) Wiesz tak jak pisałaś o objawach to miałem kiedyś te same co ty(w sumie często sie wracają) ale gdy raz przez nie przejdziesz to potem łatwiej je zwalczyć:) Pozdrawiam

 

---- EDIT ----

 

Dodając do powyższego posta, ja nie wiem czemu ale od czasu mojej dd mam problem z oczami, tzn. stale je chciałbym kontrolować, tzn wpatruje się w coś i sprawdzam czy zawsze tak widziałem i takie tam. Potem przechodzą związane z tym takie dziwne myśli że to wszystko mnie przytłacza i takie tam. Nie wiem czemu ale to jest do kitu i naprawdę mnie męczy. Wiecie wszystko jest oki jak nie myślę o tym i żyje czym innym. Ja wiem że wszystko ze mną jest oki(głównie dzięki wam) ale czasem każdy z nas, po tym co się z nami dzieje ma prawo zwątpić. Ma z was ktoś podobne problemy odnośnie tego posta.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spehi :D ja od wczoraj nie czuje smaku żarcia niezła baja :!::!::!: , tez sie zasatawiam czasami czy to ja ale wiem ze to ja. Powiem wiecej jestem pewnien tego.

Masakra z tym zarciem. Wiem ze w nerwicy mozliwy tez jest zanik wzroku, oby k****nie :!::!::!:

Ale wczoraj spanikowałem po chwili na neta i szukanko i znalazlem to dosć częsty objawy nerwicy + zaburzenia wechu. Co za dziwactwo. Ale przynajmniej wiem ze mam "nerwa" :D .

A co tych myśli to mam takie jak ty nachodzą mnie z nikad a pożniej jak się uspokoje i zajme banię czyms pożytecznym jest lepiej. Od wczoraj mam tez drgawki i chyba anoreksję bo jestem głodny a zapierdzielać do kuchni mi się nie chce robić jedzenia.

Jak ktoś chę pogadać to moje gg 10464332 :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie no tego to też nie slyszałem ale wiem że dd może nam namieszać ze wzrokiem tzn. nie fizycznie ale na tle psychicznym. Ja mam przez nią taki strach ku temu że szok, w pewnych momętach to naprawde wydaje mi się jak bym widział wszystko inaczej. I jeszcze dochodzą te myśli na ten temat... Ale nie sądze że to jakoś może wpłynąć fizycznie na nasz wzrok. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość częste są również dłuchota i ślepota histeryczna jak brak smaku czy wechu objawiac się rownież to może nadwrażliwością zmysłów czyli iść w druga stronę.Jeszcze się nie nauczyliście że ta choroba przybiera rozmaite postacie?oj słabo jestescie przez nia doswiadczeni chyba;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja się ciągle łudzę, że uda mi się z tego wyjść bez pomocy lekarza. . . Jak sądzicie da się to zrealizować czy też będzie ciężko z tym?? Bo trochę się już z tym męczyłem i przeważnie poddawało się po jakimś czasie ale teraz czuję jak bym był na to za słaby. Druga kwestia czy to że pracuje w miejscu takim jak hipermarket i jest tu duży "szum" ma też wpływ na te stany dd. ?? Bo czasem czuje podczas ataku że to wszystko mnie przytłacza. . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello to znów ja:) i moje problemy:)

Mam pytanko do was forumowiczów co myślicie o paru moich przykrych objawach, czy ktoś z was miał może coś takiego że czasem a mnie się to zdarza dosyć często, czujecie jakbyście stracili osobowość, takie własne ja które wami kieruje, a w chwilach ataków to poczucie jakby zanika?? jakbyście nie wiedzieli wręcz kim jesteście? i czasem trwa to krótka a czasem się długo ciągnie? Ma ktoś z was takie coś bo się tym bardzo martwie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VictorekJa mam tak jak mam dd tzn. czuje się jakbym nie był soba to traw chwile (zazwyczaj). Często mam też tak , że myślę że zwariuje za chwilę - czytałem (bo już powoli przestaje czytać - zbyt duzo wkrętów) ze tak poprostu jest nasza głowa wtedy wariuje bo patrzy na świat zupełnie inaczej, ja to nazywam "przez szybke".

Tez czytałem,że to nasz mechanizm obronny bronimy się świata ponieważ on nam zaszkodzić, stąd ta szybka.

Ja na przykład często mam też totalną pustkę w głowie. Ale jak to mam to sobie myślę lepiej mieć pustkę niż schizofrenię.Wiem, że to jest chore ale nic narazie na to nie poradzę. :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz nie pierszy raz tu wchodzie (niestety):( co to powyszych postow ja tez czasem sobie wkrecam teraz ostatnio to bo wkrecałem juz sobie wiele objawow shizofreni przez to ze czytalem o tym na necie :( tez czasem mysle ze trace osobowosc ze ta nerwica mnie wykancza zabija mi dusze:(bo jakby nie patrzec to choroba duszy:( jeszcze na dodatek mam problem z dziewczyna i to juz wogole mnie dobija a wiecie jak my nerwicowce radzimy sobie z emocjami (FATALNIE) wymiekam juz niemam siły:( to to jest poczatek shizofrenii:( czasem mam tak ze nie widze przyszłosci czarno widze to wszystko:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie co napisal uzytkownik toma w temacie dd, szczeze powiem to mocno mnie przestraszyl. co o tym myslicie cytuje -2 dni temu bylem prywatnie na trzeciej wizycie u lekarza.W sumie ta babka to bardzo dobry lekarz.Jest profesorem, ordynatorem szpitala, kierownikiem katedry psychiatrii uniw. med. itd. Powiedzialem jej po raz kolejny jakie mam objawy (takie jak kazdy tutaj wymienia) i jak uslyszalem co mi odpowiedziala, to myslalem ze to jakis zart... Mianowicie, zaproponowala mi pobyt w szpitalu, bo jak sama twierdzi sa to objawy depresyjno-lękowe, ale ona nie jest w stanie mi powiedziec czy to na tym sie zakonczy. Bo czasami bywa,ze takie sa poczatki czegos powazniejszego,schizofrenii. Dlatego uwaza, ze wskazany bylby pobyt w szpitalu,zeby zdiagnozowac co i jak....

Czy ja mam sie juz naprawde zegnac ze swiatem?Ku rwa... schizofrenii bałem panicznie od poczatku tej derealizacji...balem sie,ale w gruncie rzeczy kazdy tu pisal,ze derealizacja to na pewno nie schiza itp. i przez to bylem spokojniejszy.A teraz caly sie trzese po tym co uslyszalem...Jak ja mam zyc?jakie cele sobie stawiac?skoro w kazdej chwili wg niej moge seryjnie zwariowac...To jakis koszmar.Na sama mysl o szpitalu psychiatrycznym i chorobie psychicznej naprawde robi mi sie slabo...Mam ochote skonczyc ze soba

 

ps -dla mnie maskra, a caly czas mowilem ze u mnie sie schiza rozwija :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×