Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zespół Aspergera


Rekomendowane odpowiedzi

Uważam, że w przypadku takiego schorzenia najważniejsza jest odpowiednia diagnoza i podjęcie terapii. Mój syn też ma zespół Aspergera i obecnie bierzemy udział w terapii behawioralnej w ośrodku LOGOS w Warszawie ( na Targówku ). Mam pewność, że dziecko jest pod dobrą opieką a ja każdego dnia widzę rezultaty tych zajęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem jest natury psychicznej i nie możemy sobie z nim poradzić przez dłuższy czas to warto skorzystać z porady specjalisty.

Takim schorzeniem jest nerwica, która powinna być leczona przez wykwalifikowanego lekarza psychiatrę. We Wrocławiu dość dobra placówka  http://praktyka-psychiatryczna.pl - niestety prywatna, lecz przyjmują w niej dobrzy lekarze.

Najgorszym rozwiązaniem to szukanie rozwiązania w Google i dopasowywanie objawów innych do choroby swojego dziecka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nie warto dopasowywać objawów dziecka do tego, co wyczytamy w Internecie. Tym bardziej, że diagnoza spektrum autystycznego jest trudna i złożona. Autyzm autyzmowi nie równy. Mimo wszystko polecam dla rodziców stronę badabada.pl, gdzie opublikowano "narzędzie" przesiewowe służące ocenie, czy dane dziecko może być autyzm. Jest to narzędzie dla rodziców dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×