Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

arnibarni, Odradzam brania serty , ja właśnie dziś przeskoczyłem na fluo , bo serta mnie zamulała , ogólnie nie żyłem . Tak możesz brać od razu inny SSRI. Ja zawsze skakałem z leku na lek :) I tak samo zrobiłem dzisiaj .

 

Potwierdzam. Sertralina strasznie muli, niby nie ma poważnych uboków na niej ale to otępienie jest okropne :/ Byłem kilka lat na sercie, otępienie nigdy nie przeszło podczas zażywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kat_, Dokładnie , ja przeszedłem z paro na serte , mając nadzieje że będzie mniej mulić i że mi pomoże w depresji , A okazało się jeszcze większym zamulaczem niż paro , i wpędził mnie w jeszcze większą depreche , fluo działa inaczej ,całkiem inaczej , nie znając się nawet nie przyszło mi by do głowy że to SSRI , jest najmniej selektywny i to jest + ,daję trochę po Noradrenalinie . Liczę na nią .

gallop, Od razu 20 daj , do fluo potrzeba czasu i nie ma co się bawić z 10 , ja też z sertaliny dzisiaj przeszedłem na 20 mg .

 

-- 13 sty 2015, 00:18 --

 

To nie placebo co ma Kat , ja już dzisiaj wziąłem 1wszą dawkę i czuję sie inaczej :) Nie mogę spać i szczena mi lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mówie że nie placebo . ja mam fluoxetin:) jeszcze mi zostało z poprzedniej kuracji , w ogole ńmoja szafka na leki to istny psychiatryk :) mam wszystko . w końcu 7 lat brania psychotropow

 

-- 13 sty 2015, 00:31 --

 

Jak to mi nie pomoże to ide na elektrowstrząsy , może mój baniak potrzebuje popieszczenia prądem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mi nie pomoże to ide na elektrowstrząsy , może mój baniak potrzebuje popieszczenia prądem :)
jeśli piszesz poważnie to licz się z czasową utartą pamięci, amnezja dobra rzecz, jeśli masz dużo wolnego czasu ;)

przy fluo drażni mnie suchość w ustach ogromna suchość ;), no i potliwość też w nadmiarze, no ale nie to jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni, Odradzam brania serty , ja właśnie dziś przeskoczyłem na fluo , bo serta mnie zamulała , ogólnie nie żyłem . Tak możesz brać od razu inny SSRI. Ja zawsze skakałem z leku na lek :) I tak samo zrobiłem dzisiaj .

Jednak po chwilach kryzysu zostaje na fluo,bo zawsze może być jeszcze gorzej na innym leku.Za dużo czasu bym zmarnował na ponowne wkręcanie sie innego leku,nie ma sensu.Z ubokami w sumie nie jest tak źle,równie dobrze moga być od czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84

Już sie wyciszyły można powiedzieć.Dolegliwości układu pokarmowego od zgagi po tygodniową biegunke itp.ale to bardziej przy zwiększaniu dawki.Fluo jest troche substancją drażniącą.Jak ci sie przyklei kapsułka do przełyku bedziesz miał zgage,kwasy będą męczyć,jak dostaniesz silnej biegunki to później są kłopoty ze zwieraczem :mrgreen: itd.Ale ogólnie nie jest zła fluo,posiedze troche na niej,póki kobity nie mam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84

Już sie wyciszyły można powiedzieć.Dolegliwości układu pokarmowego od zgagi po tygodniową biegunke itp.ale to bardziej przy zwiększaniu dawki.Fluo jest troche substancją drażniącą.Jak ci sie przyklei kapsułka do przełyku bedziesz miał zgage,kwasy będą męczyć,jak dostaniesz silnej biegunki to później są kłopoty ze zwieraczem :mrgreen: itd.Ale ogólnie nie jest zła fluo,posiedze troche na niej,póki kobity nie mam :mrgreen:

 

Aha rozumiem :) Nie przeraża mnie to , ponieważ na sertalinie też miałem problem z układem pokarmowym , bałem się gdzieś wyjść na dwór gdzie nie ma kibla , bo często mi się kupę chciało i nie mogłem tego powstrzymać , jak mi się zachciało to musiałem srać , zwieracz miałem poluzowany albo te mięśnie co trzymają wszystko tam , nie wiem . zawsze brałem papier ze sobą , i zawsze go używałem. Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

 

-- 13 sty 2015, 23:23 --

 

Dobra poważne pytanie. Jak to jest z tym fluo ?? aktywuje , czy po prostu mniej zamula niż inne SSRI, ale zamula??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84

Już sie wyciszyły można powiedzieć.Dolegliwości układu pokarmowego od zgagi po tygodniową biegunke itp.ale to bardziej przy zwiększaniu dawki.Fluo jest troche substancją drażniącą.Jak ci sie przyklei kapsułka do przełyku bedziesz miał zgage,kwasy będą męczyć,jak dostaniesz silnej biegunki to później są kłopoty ze zwieraczem :mrgreen: itd.Ale ogólnie nie jest zła fluo,posiedze troche na niej,póki kobity nie mam :mrgreen:

 

Aha rozumiem :) Nie przeraża mnie to , ponieważ na sertalinie też miałem problem z układem pokarmowym , bałem się gdzieś wyjść na dwór gdzie nie ma kibla , bo często mi się kupę chciało i nie mogłem tego powstrzymać , jak mi się zachciało to musiałem srać , zwieracz miałem poluzowany albo te mięśnie co trzymają wszystko tam , nie wiem . zawsze brałem papier ze sobą , i zawsze go używałem. Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

 

-- 13 sty 2015, 23:23 --

 

Dobra poważne pytanie. Jak to jest z tym fluo ?? aktywuje , czy po prostu mniej zamula niż inne SSRI, ale zamula??

 

 

Wiem, że to nieładnie się śmiać z czyichś dolegliwości ale Twój opis mnie rozjebał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka 40mg totalnie pomogła na moją Bulimię i depresję przy Borderline. W ogóle nie mam ochoty wymiotować, myślę o tym, ale nie potrafię się zmusić (do tego biorę Topiramat,który podobno również działa przy Bulimii). Dodatkowo,a raczej przede wszystkim, Fluoksetyna spełniła swoją rolę i wyrwała mnie z depresji, trochę trwało, by lek pokazał swoje możliwości, ale przynajmniej dało się normalnie żyć i funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

No mi po tych biegunkach tez hemoroid wyszedł,w dodatku jeszcze ćwicze,dźwigam i to nasila objawy.Wydaje mi sie że fluo może mieć również pośredni wpływ na hemoroidy,bo jednak przez układ pokarmowy muszą kapsułki przejść i mogą podrażniać jelita w tym również dupe :mrgreen: Dlatego w którymś momencie myślałem ze jak zmienie na sertraline to moze bedzie lepiej,ale zostaje przy fluo,nie ma juz co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego hemoroid mi wyszedł od tego :)

No mi po tych biegunkach tez hemoroid wyszedł,w dodatku jeszcze ćwicze,dźwigam i to nasila objawy.Wydaje mi sie że fluo może mieć również pośredni wpływ na hemoroidy,bo jednak przez układ pokarmowy muszą kapsułki przejść i mogą podrażniać jelita w tym również dupe :mrgreen: Dlatego w którymś momencie myślałem ze jak zmienie na sertraline to moze bedzie lepiej,ale zostaje przy fluo,nie ma juz co kombinować.

 

Hehe :) . No zostań na fluo. Na sercie ja zasypiałem na stojąco. u mnie 3 dzien na fluo . jeszcze z miesiąc .

 

-- 14 sty 2015, 15:54 --

 

A PO ILE WIDAC EFEKTY PRZY BRANIU SERONILU ?

 

Biore 6 dzien, i jest tak ospala, ze szok, nic mi sie nie chce, glowa napiernicza, ale to pewnie normalne...

Czy ten stan minie po jakims czasie?

 

PZDR ;)

 

 

Minie ci nie peniaj , z psychotropami tak jest , wszystko co ingeruję sztucznie w chemie mózgu , nie może nie mieć objawów ubocznych , SSRI to gówno ale brać trzeba :) (ja muszę ) Od miesiąca spodziewał się działania do 8 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzieleeee dopiero po miesiacu ;o ?

to jakis zart...

 

to chyba najgorsza choroba swiata - choroba duszy...

masakra...

 

ja chce swoje dawne zajebiste zycie... :( ech...

sama sie w to wszystko wkrecilam...

to jest chore

 

Minimum po miesiącu , fluo się najdłużej wkręca. może być i po 8 tygodniach, a może i nie być w ogolę poprawy albo być gorzej :) Psychotropy to loteria.

Chcesz coś od razu to polecam amfetaminę , dobra na depresje :)

głowa do góry będzie dobrze , ja zmarnowałem 9 tygodni na sertaline i teraz od 3 dni na fluo i co muszę czekać.

To twój pierwszy SSRI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po tym leku nawet w niskiej dawce wyraźnie podskoczyło ciśnienie tętnicze, co dodatkowo nasiliło lęk, musiałem je zbijać Bisocardem

co samo w sobie dawało efekt depresyjny, także przestałem ten lek brać bo bałem się narażać serce i cały organizm,

mimo że samo działanie antydepresyjne było całkiem dobre.

 

Ktoś miał podobne objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

devnull, Jest to możliwe przy fluo .

Ja np na sercie. to puls stacjonarny zszedł mi do 50 uderzeń na minute i ciśnienie do 110/70. raz zemdlałem przez hipotonie ortostatyczna (zmiana ciśnienia przy zmianie pozycji ciała)

 

a przy fluo nie wiem , ale jest możliwe że podnosi. w końcu to nietypowy SSRI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialam nexpram, ale zrezygnowalam bo nie widzialam efektow, a teraz biore Seronil z polecenia ;)

 

ej mam pytanko, nie uwazacie czasem , ze sami sie nakrecamy, a tak naprawde nic nam nie jest , tylko poczytalismy w necie za duzo

i przypisujemy sobie rozne objawy?

u mnie tak sie zaczelo, na poczatku mialam tylko taka lekka chandre, zaczelam czytac i czytac i wszystko sobie przypisywalam, az wkoncu dostalam wszystkiego hehe ;p

 

nie wiem, czasem mam takie wrazenie, chociaz pewnie tak nie jest. To jest choroba, a nie wymysl, choc samemu tez mozna sobie wkrecic niektore objawy- to fakt.

 

Antydepresanty to nie psychotropy, tak mowila moja Pani doktor :)

Psychotropy sa na psychozy, schizofrenie i inne zaburzenia, maja inny sklad od antydepresantow.

Wiec spokojnie, psychotropow nie bierzemy :)

 

Jesli ma ktos ochote popisac i wymienic swoje spostrzezenia, historie i wgl to zapraszam na priv :)

 

Karola ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×