Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ketrem na mnie działa lekko uspokajająca i przeciwdepresyjne. Jedynym skutkiem ubocznym jaki miałam to po zwiększeniu dawki na 200mg rano przez tydzień chodziłam przez pierwsze kilka godzin po wstaniu przymulona, potem przeszło. Jeśli chodzi o mnie to Kertel mnie wycisza i trochę przeciwdziała moim zmianom nastrojów. Bierz jak najmniejszą możliwą dawkę, aby Ci się dobrze spało. Jeśli chcesz tylko, żeby działał na sen to raz dziennie, jeśli ma pełnić jakieś dodatkowe funkcje to pogadaj lekarzem żeby troszkę może Ci rano dał Ketrelu. Dla mnie to super lek, który nie zamula i po którym się nie tyje.

 

Ja biorę Ketrelku 400mg na noc i 200mg rano. Jak zapomnę wziąć rano to moje samopoczucie o wiele mi się pogarsza. Mam straszne huśtawki nastroju i jestem niespokojna, nerwowa.

 

Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore 4 dzien, 1 dzien - 25mg, 2 dzien - 50mg, 3 dzien - 75mg, 4 dzien - 100mg,

dzis od rana tak mnie jebie niepokoj i napiecie nerwowe ze dziekuje, czuje sie jeszcze bardziej

depresyjny i zalękniony, do dupy lek, oczywiscie dobrze zmula do snu ale działa na mnie zwiekszajac

niepokoj i lęk - a to dla mnie nie do przyjecia.

nie wiem czy te objawy miną, rzucam ten lek - dawno po zadnym leku nie mialem takich chorych jazd,

przeprosze sie z Solianem chyba mimo ze tez rewelacyjny nie był, ale trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A olanzapinę przed snem próbowałeś brać? 5mg, ponoć jest super.

 

nie, ale jak widze ze ten lek działa tez na serotonine to boje sie go tykać.

bo moze destabilizowac dzialanie SSRI. Antagonizuje 5HT-2A i 5HT-2C co chyba

nie jest dobre :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, szczerze to nie słyszałam, żeby Kertel na kogoś tak działał. A jesteś pewny, że to jego sprawka?

 

Jeśli chodzi o olanzapinę, to po pierwsze strasznie zamula, po drugie jeśli ktoś nie ma na P to 5 mg kosztuje ok 100zł, po trzecie strasznie się po niej tyje(u mnie coś około 2 mc -> 8 kg więcej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lek pogorszył mój stan, po 5 dniach brania odstawiłem go i dopiero 4 dni później objawy przeminęły.

ten lek to jakaś trutka, nie polecam nikomu.

 

z resztą poczytajcie sobie opinie na zagranicznych forach:

http://www.crazyboards.org/forums/index.php/topic/29578-is-seroquel-causing-anxiety/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie miałam takich jazd, mnie przeszkadza tylko senność, nie mogę znieść tego dziwnego efektu, senność przy ketrelu jest dość nieprzyjemna :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coma mi lekarka przepisala 50 mg na noc ketrelu,tez mi sennosc przeszkadzala ,rozbita czulam sie po nim rano,ale kilka lat temu bralam pomagal,teraz potrzebowalam szybkiej pomocy lekowej,po 3 mies odstawieniu lekow,i niestety antydepresanty wiem dzialaja po kilku tygodniach.w poniedzialek mam wizyte :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 100 mg nadal odczuwam senność, ale to dobrze, bo tą dawkę mam przepisaną na spanie, zamiast benzo

Po 50 mg już nie czuje senności na szczęście 8)

 

Czy telepie Wami po kwetiapinie? Macie tiki? Trzęsą Wam się ręce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, ale to ze ktoś brał dużo leków, nie oznacza, że ma doświadczenie z neuroleptykami...

 

Basiu, bierzesz może kwetiapinę, coś gdzieś wspominałaś, że ci lekarz neuroleptyk przepisał, czy mi się wydaje?

 

Ja nie wyrobię normalnie no :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 100 mg nadal odczuwam senność, ale to dobrze, bo tą dawkę mam przepisaną na spanie, zamiast benzo

Po 50 mg już nie czuje senności na szczęście 8)

 

Czy telepie Wami po kwetiapinie? Macie tiki? Trzęsą Wam się ręce?

 

Nie telepie, nie mam tików i nie trzęsą mi się ręce. Niestety ostatnio 400mg słabo mnie usypia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rahimologia,dostajesz ketrel na P ?

 

-- 23 mar 2011, 15:11 --

 

Przewaznie bierze sie jeszcze z innym lekiem,zaleznie od schorzenia czasem z antydepresantem 50 mg to b mala dawka jesli faktycznie masz zab.schizotypowe,no ale a dawkach decyduje lekarz i jego musisz sluchac

Czasem bierze sie z innym neuroleptykiem

ja mam brac ketrel na sen.

 

-- 23 mar 2011, 15:12 --

 

Przewaznie bierze sie jeszcze z innym lekiem,zaleznie od schorzenia czasem z antydepresantem 50 mg to b mala dawka jesli faktycznie masz zab.schizotypowe,no ale a dawkach decyduje lekarz i jego musisz sluchac

Czasem bierze sie z innym neuroleptykiem

ja mam brac ketrel na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×