Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Orientujecie się czy przy zaburzeniach depresyjnych, biore wenlafaksyne a ketrel od 2- 3 dni probuje odstawic i czy komus z Was depresja się pogłębiła przy odstawieniu go...kurcze mam wizyte 16 tego u psychiatry

 

Na Ketrelu miałam nawrót depresji (biorę/brałam też wenlafaksyne), chyba niezbyt na mnie działał i z radością odstawiłam z dnia na dzień i zamieniłam na fluanxol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj zapomniałem dawki.. poszedłem spać i zapomniałem. To dzisiaj nad ranem obudziłem się 5 razy co 30 minut i od rana na zmianę jest mi ciepło i zimno (nie mam gorączki, wręcz idealne 36,6), przy tym się pocę.. no cóż nie wziąłem dawki rano bo nie chciałem mieć dnia w plecy, jakoś udało się dotrwać do końca, wkrótce kolejna dawka i powrót do normalności :mrgreen:

Hm, co do pocenia rąk, to kiedyś już mi się tak pociły, aaa.. zanim zacząłem leczenie..

 

Komuś jeszcze zdarzyło się pominąć dawkę, chce się podzielić doświadczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wszystkie atypowe neuroleptyki i to kwetiapina jest najlepsza. Jedyny skutek uboczny jaki miałem, to zatykanie nosa. Po... zwiększeniu dawki do 200mg, nos już się nie zatyka. Nie tyję na tym leku, bo trzymam dietę i wam też radzę. Wystarczy nie jest po 18 i odstawić całkowicie cukier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Bralem ketrel i sulpiryd na derealizacje ktorej sie nabawilem po mj i badtripie. Lek zadzialal na mnie leczaca czulem sie coraz lepiej. Musialem go jednak odstawic bo nie moglem rano zwlec sie z lozka. Po jakims czasie bylem u psychiatry i powiedział,ze dalej mam brac 25 mg ketrelu. i Tu pojawia sie problem. Po 2 dniach brania uczylem sie do kola i wypilem red bulla, bylem wtedy przeziebiony i nagle poczulem zapach trawy i obraz przed oczami zaczal mi tak migotac i drzec. Teraz jest juz lepiej ale czasami mam taki napad jakby z wyczuwaniem zapachu ktorego nie ma. Mial ktos tak przy braniu ketrelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się przytrafiło, ale napiłam się karmi. Wystraszyłam się i resztę wylałam. Cholender wie z czym te neuroleptyki mogą wejść w interakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam/Biore od niedawna ketrel.przez pierwsze 5 dni dziala super byla odczuwalna poprawa(choruje na nerwice) ale w 6 dniu brania tego leki przezylem stres i ketrel przestal dzialac...spowrotem czuje sie zle i nie moge w ogole spac.Doraznie proboalem lorafenu i w ogole nie zadzialal( bardzo dziwne). Doraznie sprobowalem leku nasennego( od ktoryvh nie jestem uzalezniony bo biore je raz na ruski rok) i tez w ogole nasenny nie zadzialal....Co w takim razie robi ten KETREL w mojej glowie ze benzodizepiny nie dzialaja przy nim????

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jakby bylo malo tego to od ketrelu tak kreci mi sie w glowie ze wiruje mi caly wiat...jak chodze to sie zataczam i jezyk mi sie bbelkocze tak jakbym bym po pol litrze wodki

 

-- 26 mar 2012, 15:16 --

 

Co w takim razie robi ten KETREL w mojej glowie ze benzodizepiny nie dzialaja przy nim???? Czy ktos moze zna odpowiedz?

 

-- 26 mar 2012, 15:17 --

 

Witam/Biore od niedawna ketrel.przez pierwsze 5 dni dziala super byla odczuwalna poprawa(choruje na nerwice) ale w 6 dniu brania tego leki przezylem stres i ketrel przestal dzialac...spowrotem czuje sie zle i nie moge w ogole spac.Doraznie proboalem lorafenu i w ogole nie zadzialal( bardzo dziwne). Doraznie sprobowalem leku nasennego( od ktoryvh nie jestem uzalezniony bo biore je raz na ruski rok) i tez w ogole nasenny nie zadzialal....Co w takim razie robi ten KETREL w mojej glowie ze benzodizepiny nie dzialaja przy nim????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do migotania obrazu po K. zauważyłem że to występuje po wzięciu większej dawki 200+ po próbie walczenia z sennością. Dokładnie to K. ścina mnie z nóg, i powoduje straszną senność, ale próbowałem z nią walczyć. I po takiej próbie, jak kładłem się spać po zamknięciu oczu zaczyna się.. widzę różne obrazy szybko zmieniające się, które migają jakby była ustawiona za duża jasność na monitorze, prześwietlone zdjęcia. Podczas tego powstaje dziwne nieprzyjemne uczucie w głowie, w części czołowej i co najlepsze otwarcie oczu nie wyłącza tego.. z czasem to ustępuje i zasypiam. Ale potwierdzam że migające obrazy występują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na zminimalizowanie senności w ciągu dnia wywołaną przed neuroleptyki? Jak brałem kwetiapinę poniżej 200mg to nie byłem ospały, ale po zwiększeniu do 200mg jestem lekko senny. Biorę ją na noc a powinienem dwa razy dziennie :yeah:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasennie wystarczy 25-50 mg kwetiapiny ,ranozwykle nie ma nawet problemów ze wstaniem o dziennej zamułce niewspominając-substancja ta ma krótki okres półtrwania dlatego cenię ją sobie jako lek mający poprawić moją jakość snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na zminimalizowanie senności w ciągu dnia wywołaną przed neuroleptyki?

 

czas, z czasem senność wywoływana przez neuropletyki staje się mniejsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×