Skocz do zawartości
Nerwica.com

Męty ciała szklistego - pomocy


Marazmad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam 15 lat. Ponad pół roku temu pojawiły mi się latające wężyki, punkciki itp. Byłem u wielu okulistów i każdy zapewniał mnie, że nie ma się czym przejmować, że wystarczy nie patrzeć na jasne obiekty. Przez kilka miesięcy żyłem spokojnie, nie zwracałem uwagi na owe punkciki. Ale od paru miesięcy nie dają mi one żyć, denerwują mnie i często mnie boli głowa, oraz pogorszył mi się wzrok na lewe oko. Byłem u lekarza rodzinnego, który przepisał mi magnez. Ból ustąpił na kilka tygodni. Teraz gdy go biorę pod wieczór odczuwam lekki ból głowy, zawsze wracając ze szkoły jestem wykończony. Badania, które zlecił mi lekarz wyszły znakomicie. Okulista badając moje oczy nic nie widział niepokojącego. Tych latających punkcików jest bardzo dużo, przeszkadzają mi one w nauce. Często o nich myślę i nie dają mi spokoju. I tutaj pytanie. Czy można w jakimś stopniu pozbyć się tych latających punkcików?

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam te menty w ciele szklistym od 2001 roku. Najpierw były to tylko pojedyncze "wężyki" w prawym oku. Pomyślałem sobie może przejdzie. Byłem z tym u okulisty. Okulista nie wiedział co mi jest. Po kilku miesiącach przybywały nowe, i nowe. W 2004 roku w nastepnym oku się pojawiły. I już mam w jednym i w drugim "piękne" obrazy :( . I tak te męty mi przybywają do dnia dzisiejszego. Mam krótkowzroczność. W lewym -2 dpi w prawym -0,5 dpi. Męczę się z tym ale co zrobić. Do tego doszedł mi jeszcze mieniące się punkciki przed oczyma, tak jakby przed oczywma mienił mi się śnieg. I to też się pogarsza. Lekarze mówią mi tylko że się tego nie da wyleczyć bezinwazyjnie. A inwazyjna metoda jest niestety ryzykowna i stwarza bardzo duże ryzyko powikłań. Także wyleczy mnie z tego tylko...... (wiecie co). Przez te męty moja nerwica była silniejsza, nie mam ochoty na nic. Ciągle to widzę. Najgorzej jak mam czytać gazetę w pokoju przy świetle słonecznym. A mam dopiero 24 lata :(. Do kitu.

 

Pozdrawiam Wszystkich tych co mają tę męty :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×