Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

bo jak wiadomo kobietę Bóg stworzył na samym końcu, kiedy już miał największą wprawę w tworzeniu, więc na moją kobiecą logikę jesteśmy my kobiety najdoskonalszym stworzeniem Boga i jeśli coś się w związkach nie układa to przez was mężczyzn ;)

 

No nie żartuj, przecież Bóg stworzył kobietę jako "ochłap" z męskiego żebra. :lol: Kobietę wąż urobił i to kobieta nakłoniła mężczyznę do wszamania jabłka, więc to ona przyczynkiem była do pierworodnego grzechu- i całego zła, które za tym idzie.

 

Od samego zarania dziejów kobieta wszelkiego zła jest siedliskiem! Narzędziem Chaosu, wspólniczką spisku przeciw światu i rodzajowi ludzkiemu! Kobietą rządzi jeno cielesna lubieżność! Dlatego tak chętnie demonom służy, by mogła chuć swą nienasyconą zaspokoić i swe naturze przeciwne żądze!

 

A w ogóle to kto k...wa tego węża tam wpuścił? Nie mieli w raju monitoringu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, stworzył kobietę z tego co tylko nadawało się do użytku z mężczyzny, reszta na przemiał ^^

I właśnie...kto tam wpuścił wirusa do systemu, firewall nie update`owali? ;]

 

-- 12 cze 2014, 21:02 --

 

37c5e86a2f60b06d0e8fb2da1f54eb616fe9ad24.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarantula, :great:

Moja teoria jest taka, Bóg stworzył Adama i nie do końca będąc z niego zadowolony pobrał z jego żebra komórkę z DNA po czym coś tam nad nią pomajstrował i stworzył doskonalszego klona Adama, czyli Ewę. Dlaczego z żebra? nie wiadomo, może mógłby z tyłka Adama, ale później w opisach w Biblii głupio by brzmiało. ;)

 

Kobietą rządzi jeno cielesna lubieżność! Dlatego tak chętnie demonom służy, by mogła chuć swą nienasyconą zaspokoić i swe naturze przeciwne żądze!

 

Nie prawda, wąż skusił Ewę nie obietnicą bzykania sie, ale obietnicą zdobycia wiedzy z drzewa wiadomości złego i dobrego. Więc Ewa do mądrości od zarania dziejów dąży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitalia , marne pocieszenia Twoje .

To są tylko Prawdy ubrane w jakieś ówczesne żydowskie mity o stworzeniu Świata przez Boga Jedynego Jahwe .

Wszyscy jedziemy na tym samym wózku z kwadratowymi kołami , do końcowej stacji na cmentarzu . Tylko ,że My Chrześcijanie wierzymy w Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata i Niebo jako wieczne mieszkanie dla Nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitalia , marne pocieszenia Twoje .

To są tylko Prawdy ubrane w jakieś ówczesne żydowskie mity o stworzeniu Świata przez Boga Jedynego Jahwe .

Wszyscy jedziemy na tym samym wózku z kwadratowymi kołami , do końcowej stacji na cmentarzu . Tylko ,że My Chrześcijanie wierzymy w Jezusa Chrystusa Zbawiciela Świata i Niebo jako wieczne mieszkanie dla Nas.

 

Dla Chrześcijan cmentarz nie jest ostatnim etapem podróży, przecież wierzą w ciała zmartwychwstanie, czyli cmentarz to tylko poczekalnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie skąd się wzieliśmy tu na ziemi i w ogóle w kosmosie.

Życie we wszechświecie wzięło się raczej z ewolucji materii nieożywionej w ożywioną lub z "zainicjowania" we wszechświecie podstawowej formy życia mającej możliwość ewolucji, przez byt nadrzędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są chyba pytania bez odpowiedzi

Życie we wszechświecie wzięło się raczej z ewolucji materii nieożywionej w ożywioną

a ta nieożywiona, to skąd się wzięła?

lub z "zainicjowania" we wszechświecie podstawowej formy życia mającej możliwość ewolucji, przez byt nadrzędny.

a byt nadrzędny stworzył byt jeszcze nadrzędniejszy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitalia, A do czego Ci to potrzebne? Masz jakiś niepodważalny dowód na to, że w ogóle istniejesz w ożywionej formie, że świat wokół Ciebie nie jest wyłącznie iluzją, że nie istniejesz np. wyłącznie na potrzeby kreowanego przeze mnie świata? Możesz to jakoś podważyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie tatuś i mamusia,pewnego dnia w 1976 roku.A urodziłem się w styczniu 77 :mrgreen:

skąd ta pewność, może znalezli cię w kapuście, albo bociek im ciebie podrzucił?....e nie faktycznie w styczniu to raczej niemożliwe, musieli cię jednak stworzyc tradycyjnie ;)

 

Vitalia, A do czego Ci to potrzebne? Masz jakiś niepodważalny dowód na to, że w ogóle istniejesz w ożywionej formie, że świat wokół Ciebie nie jest wyłącznie iluzją, że nie istniejesz np. wyłącznie na potrzeby kreowanego przeze mnie świata? Możesz to jakoś podważyć?

Potrzebne mi to po to, aby poczuc się bezpieczniej. Dowód na to, że nie jestem wykreowaną przez ciebie postacią? nie wiem, może to , że posiadam samoświadomość jest na to dowodem :roll:

 

-- Pt lip 04, 2014 6:02 pm --

 

beladin, jesteś buddystą?

 

Istnieje jedna rzeczywistość

ty jesteś nią

chociaż o tym nie wiesz

kiedy obudzisz się

w tej rzeczywistości

nie będziesz czymś

a wówczas będziesz wszystkim

to jest wszystko.

 

co to właściwie znaczy? że wszyscy jesteśmy jednością? Czy masz jakiś niepodważalny dowód, że ten cytat to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta nieożywiona, to skąd się wzięła?

Nieożywiona materia w naszym wszechświecie zaczęła powstawać po wielkim wybuchu.

 

a byt nadrzędny stworzył byt jeszcze nadrzędniejszy? :D

Może tak być, że to taka nieskończona "piramida", a może być tak, że ten byt nadrzędny istnieje wiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×