Skocz do zawartości
Nerwica.com

PROPRANOLOL (Propranolol Accord, Propranolol WZF)


reirei

Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy propranolol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      48
    • Nie
      13
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś brał Propranolol i fluoksetynę? Mam zab. odżywiania i częstoskurcz nadkomorowy, więc muszę brać oba te leki, jednak gdy biorę je jednocześnie dostaję akatyzji. Nie wiem, czy to moje nakręcanie się czy nie. Ale było tak, że o 4 w nocy musiałam iść na spacer... Nie mogłam usiedzieć i odczuwałam silny lęk, miałam hiperwentylację... Proszę o pomoc. Lekarz powiedział mi tylko, że mogę mieć duży spadek ciśnienia, gdy będę zażywałam te leki jednocześnie. Muszę brać te leki, zastanawiam się czy można zastąpić propranolol czymś innym. Gdy go nie biorę moje tętno wynosi 130 i już raz leżałam w szpitalu, bo dostałam strasznej arytmii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałąm,że to bardzo dobry lek na nerwice,lęki,ale też przepisuje się go ludziom po zawale,czy z dodatkowymi skurczami.Zastanawia mnie to,czy jak ktoś potem odstawi ten lek,może zaszkodzić sercu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. Mam też nerwówkę serca :P - i wiadomo co dzieje się w chwili "ataku" - umieranie pełną parą. Puls min. 150, ciśnienie takie, że całe ciało buzuje... a z drugiej strony paraliż przed każdym ruchem aby nie wywołać choć jednego małego kolejnego uderzenia serca... Bynajmniej od pewnego czasu łykałem 20mg rankiem i było git w ciągu dnia... ale około 18-19 zaczynało się znowu... tym bardziej, że jestem w fazie dorzucania nowego leku (Favarin) i ma on pewne skutki uboczne w kierunku "podnoszenia rytmu serca"... Pytanko... bo nie mogę dodzwonić się do lekarza dzisiaj (przyjmuje) czy kolejne 20mg dla tak "zdrowego" 30-sto latka jak ja to jakiś dramat? Jakie ilości Propranololu braliście? Czy 20 rano i 20 wieczorem brzmi ok? Czy ktoś brał podobnie?

 

-- 13 lis 2014, 21:46 --

 

Witam, czy ktoś brał Propranolol i fluoksetynę? Mam zab. odżywiania i częstoskurcz nadkomorowy, więc muszę brać oba te leki, jednak gdy biorę je jednocześnie dostaję akatyzji. Nie wiem, czy to moje nakręcanie się czy nie. Ale było tak, że o 4 w nocy musiałam iść na spacer... Nie mogłam usiedzieć i odczuwałam silny lęk, miałam hiperwentylację... Proszę o pomoc. Lekarz powiedział mi tylko, że mogę mieć duży spadek ciśnienia, gdy będę zażywałam te leki jednocześnie. Muszę brać te leki, zastanawiam się czy można zastąpić propranolol czymś innym. Gdy go nie biorę moje tętno wynosi 130 i już raz leżałam w szpitalu, bo dostałam strasznej arytmii...

 

brałem bioxetin/prozac - ale dla mnie była to masakra. Jakie masz zaburzenia odżywania? Może wskoczysz na paroksetynę + proranolol. Zapytaj lekarza co on na to. Ja cierpię na nerwicę serca. Miałem podawane już chyba wszystkie ssri z różnymi wspomagaczami serca - visken, isoptin, potem chwilowo nawet na ciśnienie loristę - a teraz jestem na propranololu. Cieszę się, że trafiłem na to. Może Ty ucieszysz się z trafienia na paroksetynę? Polecam oryginał choć drogi - ewentualnie możliwie dobrym zamiennikiem jest Parogen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ts2015, czyżby po propranololu? 3kg w kilka dni? Nie ma takiej opcji. Ale tycie po Twoim amisulprydzie owszem, jest możliwe, przez zwiększoną prolaktynę. Jej zwiększenie szczególnie u kobiet powoduje tycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propranolol powoduje mniejsze wykorzystanie energi , poprzez spowolnienie bicia serca , co z tym idzie spowalnia PPM (Podstawowa przemiana materi) Jak ktoś miał zapotrzebowanie kalolryczne żeby trzymać wage, dajmy na to 2000 Kalori , przy tym leku może mieć 1800. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serce mnie tylko po tym guanie kulo całą noc :) nie poczułem żadnego pozytywnego działania, tylko nadpobudliwosc psycho-ruchową ktora akurat nie wynikała z działania tego leku. No ale ja tego typu leków nie potrzebuję, tak z ciekawości wrzuciłem 10mg myślałem, że choć trochę mnie uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Propranolol jak najbardziej pomaga. Już takie pół tabletki 10 mg jest wystarczające. Działa pozytywnie na drżenie ciała, łzawienie oczu oraz uspokaja i dodaje pewności siebie. Świetny lek, gorąco polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce z ludzi, którym pomaga 10 mg. Chyba jako placebo...

Takie samo placebo jak 10 mg Esci.

 

Niezbyt trafne porównanie, zrównywać SSRI o rozpiętości terapeutycznej 5-20mg (esci) do betablokera o rozpiętości dawkowania 10-320mg (w skrajnych przypadkach do 480–640 mg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce z ludzi, którym pomaga 10 mg. Chyba jako placebo...

Takie samo placebo jak 10 mg Esci.

 

Niezbyt trafne porównanie, zrównywać SSRI o rozpiętości terapeutycznej 5-20mg (esci) do betablokera o rozpiętości dawkowania 10-320mg (w skrajnych przypadkach do 480–640 mg).

W sumie masz rację, ale to była wypowiedź oparta na moim doświadczeniu w braniu Esci. Brałem max. 40 mg i NIC ani skutków ubocznych ani terapeutycznych. Odstawiłem z dnia na dzień i przeszedłem na wenlafaksyne, ale to już inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 10mg całkowicie niweluje sytuacyjne drżenie rąk i przyspieszony puls na tle stresu. I nie jest to efekt placebo - za długo się leczę, by wmawiać sobie działanie leków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje,że przytyłam od Propranololu a biorę go niecały tydzień,tzn przede wszystkim na pewno powoduje zatrzymanie wody w organiźmie i straszne napady głodu,przynajmniej u mnie.Jak myślicie czym mogłabym go zamienić żeby nie było takich efektów ubocznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie czy dawka 2x20mg przy nadcisnieniu 140/150na 90/95 to odpowiednia dawka ?? 1 wynik jest tak często do 140 i troche wyżej ,ale to drugie zawsze jest zawyżone 90/95.

 

dodatkowo robię dłuższą przerwe od benzo, i drżą mi łapy i pocą się i cisnienie w ogole leci w góre , aż głowa mnie boli . zawsze miałem nadcisnienie , ale jakoś tego nie leczyłem specjalnie a teraz jak chcę dłuższą przerwe od benzo zrobić taką z miesiąc , to już czuć mocno to nadciśnienie . chcę to brać przez okres jakiś 1,5-2 miesiące. tylko nie wiem jak dawkować na takei nadciśnienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przepisany proprananol w dawce 40 mg x 3 razy dziennie ze wzgledu na nadczynnosc tarczycy i co za tym idzie wysoki puls.

 

poza tym biore paroxetyne 10 mg od poltora roku.

 

dziwi mnie troche, ze niektorzy pisza, ze biora 10 mg dziennie, a u mnie wychodzi ze mam brac 12 razy wiecej :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×