Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja i eutanazja


DEPERS

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, miL;) napisał(a):

 

 

 

 

 

 

 

Bo ktoś tak stwierdził, napisał definicję? Powstaje nowe życie, nowy człowiek. To ludzie wymyślają pojęcia zarodek, płód aby dostosować (zmiękczyć) stwierdzenia, dla biznesu, ideologii, itp. Ciąża mojej 8letniej córeczki była w pierwszych tygodniach zagrożona. Ja nie bałem się że pęcheżyk wypchnie zarodek, ja bałem się że stracę dziecko.. Dziecko rodzi się ślepe.. idąc tym tropem ktoś, kiedyś może stwierdzić, że też nie jest jeszcze człowiekiem. Jeżeli powołujemy do istnienia życie, to bierzemy odpowiedzialność za to życie. Jeżeli podejmujemy decyzję, że odbieramy życie to też ta odpowiedzialność spada na nas. I nie ważne jak byśmy zakłamywali żeczywistość.  Taka jest prawda.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nikogo nie osądzam bo nie mam tego prawa, ale każdy powinien mieć świadomość konsekwencji swoich decyzji.

Rozumiem co piszesz jako osoba bliska Bogu i sprawa jest jasna, ale pamiętaj, że jest też dar miłosierdzia, przebaczenia. Aborcja w jakiej by nie była postaci jest zabójstwem. Legalnym bądź nie. Osoba całkowicie oddana Bogu ją potępi, ale czy człowiek grzeszny może potępiać grzesznika? O życie trzeba walczyć ile się da, nie można pozwolić do nadużyć dla wygody. Większość kobiet jest rozdarta i nie wie co ma począć bo dla każdego była by to ciężka sytuacja i jaką by decyzję nie podjęła w oczach ludzkich będzie zła, a nie każdy jest w stanie oddać wszystko w ręce Boga, bo nie każdy ma Go w sercu, ale każdy czuje. Według mnie w biblii nie jest pokazany dzisiejszy świat, wszystko co jest w niej napisane kończy się przed rozwojem techniki. Może świat już się skończył, skoro nie ma tego w jego księdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, miL;) napisał(a):

 

 

 

 

 

 

 

Bo ktoś tak stwierdził, napisał definicję? Powstaje nowe życie, nowy człowiek. To ludzie wymyślają pojęcia zarodek, płód aby dostosować (zmiękczyć) stwierdzenia, dla biznesu, ideologii, itp. Ciąża mojej 8letniej córeczki była w pierwszych tygodniach zagrożona. Ja nie bałem się że pęcheżyk wypchnie zarodek, ja bałem się że stracę dziecko.. Dziecko rodzi się ślepe.. idąc tym tropem ktoś, kiedyś może stwierdzić, że też nie jest jeszcze człowiekiem. Jeżeli powołujemy do istnienia życie, to bierzemy odpowiedzialność za to życie. Jeżeli podejmujemy decyzję, że odbieramy życie to też ta odpowiedzialność spada na nas. I nie ważne jak byśmy zakłamywali żeczywistość.  Taka jest prawda.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli - nikogo nie osądzam bo nie mam tego prawa, ale każdy powinien mieć świadomość konsekwencji swoich decyzji.

Mam pytanie odnośnie cytowanych tutaj przez ciebie postów innych użytkowników i to nawet nie z tego tematu. Czemu ma to służyć? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Przypominam, że pierwszych kilka tygodni zarodkowi jeszcze daleko chociażby do bycia płodem, a co dopiero dzieckiem. Np. serce kształtuje się dopiero w 2 miesiącu.

Dokładnie. Dziecko staje się podmiotem społecznym dopiero w x roku życia. Jako zarodek, czy płód nie ma żadnej wartości społecznej = nie jest człowiekiem = nie ma tutaj mowy o żadnym zabójstwie. Kobieta powinna mieć wybór i powinna czuć się bezpieczna we własnym kraju. Dlatego jestem za całkowitą legalizacją aborcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DEPERS napisał(a):

 No nie każdy czuje, ja nie uznaję żadnego boga, więc tym bardziej nie wiem czemu miałabym się w ogóle kierować jego potencjalnymi nakazami…

 

Do ok 22 tygodnia płód nie przeżyje bez żywiciela jakim jest organizm kobiety i to nie są żadne domysły tylko naukowo dowiedzione fakty…dlatego też wcześnie utracone ciąże nazywa się poronieniami a nie przedwczesnymi porodami. Płód to nie człowiek, to dopiero zalążek człowieka, bez większości funkcji i wykształconych organów. Jeśli patrzy się na to przez pryzmat nauki a nie duchowy to wygląda to po prostu zupełnie inaczej.

 

 

btw. Coś się chrzani z cytowaniem ;)

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miL;) napisał(a):

Bo ktoś tak stwierdził, napisał definicję?

No to ja na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, że ktoś napisał całkiem grubą bajeczkę o bogu i musiał być nieźle naćpany przy tym, żeby taką historyjkę stworzyć ;)

3 godziny temu, miL;) napisał(a):

Ciąża mojej 8letniej córeczki była w pierwszych tygodniach zagrożona.

To szybko ta córeczka była w ciąży, bo z biologicznego punktu widzenia 8-letnie dziecko nie jest w stanie zajść w ciążę ;) 

 

EDIT: I jeszcze pytanie. Czym wg Ciebie jest bycie człowiekiem?

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest człowiek tylko jeszcze niesamodzielny. Nie znam się od którego tygodnia ciąży, ale fakt że w brzuchu dziecko samo się porusza, jego narządy pracują, nawet nie wiem z jakiej paki ale "wspolodczuwa" stany emocjonalne matki. Nie wiem jak to nazwać, chodzi mi że to wpływa na mozg dziecka, na jego psychikę, rozwój? Stąd też potem dziecko może mieć zaburzona psyche. Czy to jakaś moja zabobonna wiedza. To chyba mój ostatni post w tym temacie bo dobiją mnie moja kompromitująca niewiedza 😂😂 jakbym chinski wykladala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No to ja na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, że ktoś napisał całkiem grubą bajeczkę o bogu i musiał być nieźle naćpany przy tym, żeby taką historyjkę stworzyć ;)

To szybko ta córeczka była w ciąży, bo z biologicznego punktu widzenia 8-letnie dziecko nie jest w stanie zajść w ciążę ;) 

 

EDIT: I jeszcze pytanie. Czym wg Ciebie jest bycie człowiekiem?

Obrażanie przedmiotów czci religijnej podlega grzywnie. Także poproś moderację o usunięcia zanim kogoś  to zaboli. Doda za ten sam tekst co Ty napisałaś dostała 10tysięcy kary. Pewnie chodzi Mu o to, że teraz jego córka ma 8 lat, a ciąża była zagrożona 8 lat temu

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, DEPERS napisał(a):

Obrażanie przedmiotów czci religijnej podlega grzywnie. Także poproś moderację o usunięcia zanim kogoś  to zaboli. Doda za ten sam tekst co Ty napisałaś dostała 10tysięcy kary. Pewnie chodzi Mu o to, że teraz jego córka ma 8 lat, a ciąża była zagrożona 8 lat temu

Trzymajmy się merytorycznej dyskusji. Myślę, że słowa @acherontia styxnie miały na celu obrażanie nikogo uczuć.

Nauka mówi o fazach rozwoju płodu okresu prenatalnego  i jest to obowiązująca wiedza i zaprzeczać jej nie można.

Mamy też wiarę i tutaj wskazała, że osobiście mogłaby zaprzeczać w ten sam sposób.

A w sprawie Dody...

Doda wygrywa w Strasburgu. Polska naruszyła Konwencję - OKO.press - OKO.press

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Trzymajmy się merytorycznej dyskusji. Myślę, że słowa @acherontia styxnie miały na celu obrażanie nikogo uczuć.

Nauka mówi o fazach rozwoju płodu okresach prenatalnego  i jest to obowiązująca wiedza i zaprzeczać jej nie można.

Mamy też wiarę i tutaj wskazała, że osobiście mogłaby zaprzeczać w ten sam sposób.

A w sprawie Dody...

Doda wygrywa w Strasburgu. Polska naruszyła Konwencję - OKO.press - OKO.press

Aha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dalja napisał(a):

To jest człowiek tylko jeszcze niesamodzielny. Nie znam się od którego tygodnia ciąży, ale fakt że w brzuchu dziecko samo się porusza, jego narządy pracują, nawet nie wiem z jakiej paki ale "wspolodczuwa" stany emocjonalne matki. Nie wiem jak to nazwać, chodzi mi że to wpływa na mozg dziecka, na jego psychikę, rozwój? Stąd też potem dziecko może mieć zaburzona psyche. Czy to jakaś moja zabobonna wiedza. To chyba mój ostatni post w tym temacie bo dobiją mnie moja kompromitująca niewiedza 😂😂 jakbym chinski wykladala

No właśnie wykazujesz się niewiedzą bo owszem płód w brzuchu robi to wszystko ale od pewnego miesiąca ciąży a nie od momentu kiedy składa się z kilku komórek. Dlatego też aborcje wykonuje się standardowo do 12 tygodnia ciąży, później jest dopuszczalna tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. Wady genetyczne/ letalne które wykrywa się dopiero w okolicy 18-20 tc). I jest to wiedza poparta dowodami naukowymi a nie, „bo mi się wydaje, że tak jest”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szczebiotka napisał(a):

Mam pytanie odnośnie cytowanych tutaj przez ciebie postów innych użytkowników i to nawet nie z tego tematu. Czemu ma to służyć? 

 

Pisałem z telefonu, chciałem tylko odpowiedzieć acherontia styx.  Nie rozumiem dlaczego podpięło się tyle postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

No to ja na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, że ktoś napisał całkiem grubą bajeczkę o bogu i musiał być nieźle naćpany przy tym, żeby taką historyjkę stworzyć ;)

To szybko ta córeczka była w ciąży, bo z biologicznego punktu widzenia 8-letnie dziecko nie jest w stanie zajść w ciążę ;) 

 

EDIT: I jeszcze pytanie. Czym wg Ciebie jest bycie człowiekiem?

Nie łap mnie za słówka, wiesz o co mi chodziło- moja żona była w ciąży.

Zostaw Boga w spokoju bo tu mówimy o kwestiach moralnych.

Większość ludzi odczuwa ból, współczucie na myśl o krematoriach w obozach.. tylko niewielu ludzi ma świadomość że te kominy nadal dymią w demokratycznych państwach, bo coś że szczątkami dzieci trzeba zrobić. To jest niemy krzyk nienarodzonych..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Barbecue napisał(a):

Ale z tego zlepku komórek jeszcze niewykształconego jednak będzie człowiek, a nie coś nieokreślonego. Ciekawe czy każda kobieta zniesie na spokojnie myśl, że jednak zabiła człowieka. Skąd depresje u kobiet po aborcji. 

 

Ciekawe czy każda kobieta zniesie na spokojnie myśl, że do końca życia będzie wychowywać niechciane dziecko, ciekawe też jak to wpłynie na owo dziecko. Skąd zatem liczne depresje u matek, o dzieciobójstwach nie wspominając…

Ja w ogóle nie rozumiem wypowiadania się za kogoś co będzie czuł jeśli na aborcję się zdecyduje lub też nie…przecież to, że jestem za przerywaniem ciąży nie oznacza, że powiem komukolwiek, że powinien to zrobić jeśli wg mojej nawet najlepszej wiedzy na ten moment będzie to dla niego najbardziej sensowne rozwiązanie (np ze względu na wadę genetyczną, czy ciąże z wymuszonego stosunku seksualnego)…ja po prostu chcę aby każda kobieta mogła wybrać w zgodzie ze sobą to co dla niej w danym momencie życia będzie najlepsze bez dodatkowo obciążającego ją mechanizmu państwowego, który zrobi wszystko aby ten wybór utrudnić/ uniemożliwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, nieprzenikniona napisał(a):

 

Ciekawe czy każda kobieta zniesie na spokojnie myśl, że do końca życia będzie wychowywać niechciane dziecko, ciekawe też jak to wpłynie na owo dziecko. Skąd zatem liczne depresje u matek, o dzieciobójstwach nie wspominając…

Ja w ogóle nie rozumiem wypowiadania się za kogoś co będzie czuł jeśli na aborcję się zdecyduje lub też nie…przecież to, że jestem za przerywaniem ciąży nie oznacza, że powiem komukolwiek, że powinien to zrobić jeśli wg mojej nawet najlepszej wiedzy na ten moment będzie to dla niego najbardziej sensowne rozwiązanie (np ze względu na wadę genetyczną, czy ciąże z wymuszonego stosunku seksualnego)…ja po prostu chcę aby każda kobieta mogła wybrać w zgodzie ze sobą to co dla niej w danym momencie życia będzie najlepsze bez dodatkowo obciążającego ją mechanizmu państwowego, który zrobi wszystko aby ten wybór utrudnić/ uniemożliwić.

Ok. Tylko ta decyzja nie dotyczy tylko kobiety, nie siebie zabija tylko dziecko. Czyli ta decyzja dotyczy głównie dziecka.

W kwestii definicji życia, człowieczeństwa: nauka ma to do siebie, że na przestrzeni dziejów rewiduje swoje poglądy, tak było jest i będzie.

Natomiast, nikt nie jest w stanie podważyć faktu, że życie ma swój początek w momencie zapłodnienia. Powstaje nowe życie, niezależne życie, które w przyszłości będzie miało wybór.. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, nieprzenikniona napisał(a):

 

Ciekawe czy każda kobieta zniesie na spokojnie myśl, że do końca życia będzie wychowywać niechciane dziecko, ciekawe też jak to wpłynie na owo dziecko. Skąd zatem liczne depresje u matek, o dzieciobójstwach nie wspominając…

Ja w ogóle nie rozumiem wypowiadania się za kogoś co będzie czuł jeśli na aborcję się zdecyduje lub też nie…przecież to, że jestem za przerywaniem ciąży nie oznacza, że powiem komukolwiek, że powinien to zrobić jeśli wg mojej nawet najlepszej wiedzy na ten moment będzie to dla niego najbardziej sensowne rozwiązanie (np ze względu na wadę genetyczną, czy ciąże z wymuszonego stosunku seksualnego)…ja po prostu chcę aby każda kobieta mogła wybrać w zgodzie ze sobą to co dla niej w danym momencie życia będzie najlepsze bez dodatkowo obciążającego ją mechanizmu państwowego, który zrobi wszystko aby ten wybór utrudnić/ uniemożliwić.

Czemu Twoim zdaniem państwo to utrudnia? Czemu to robi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, DEPERS napisał(a):

Czemu Twoim zdaniem państwo to utrudnia? Czemu to robi? 

Bo narzuca wszystkim katolickie doktryny, nie biorąc pod uwagę, że nie wszyscy katolikami w ogóle chcą być. Jakby nie patrzeć chociażby u naszych sąsiadów nie ma takich obostrzeń i ludzie żyją normalnie

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miL;) napisał(a):

Zostaw Boga w spokoju bo tu mówimy o kwestiach moralnych.

Sam nawiązałeś do religii, nie ja. Ja tylko odpowiedziałam, także teraz odpowiedz na pytanie zadane. Co dla Ciebie warunkuje człowieczeństwo skoro uważasz, że już zlepek komórek jest dzieckiem, bo tą logiką nawet muchy nie powinieneś zabijać, a o schabowym możesz zapomnieć. W końcu też żywe istoty i zjadając je przyczyniasz się do ich zabijania 🙃

4 godziny temu, DEPERS napisał(a):

Obrażanie przedmiotów czci religijnej podlega grzywnie.

A gdzie ja napisałam o jaką książkę mi chodzi? 🙃 Jest masa książek, które nawet nie są książkami religijnymi, a jednak o bogu mówią i to niekoniecznie pozytywnie. Także udowodnij mi że obraziłam tu jakąkolwiek religię. To Ty założyłeś że ja mówię o jakiejś książce ważnej dla niektórych.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, nieprzenikniona napisał(a):

Bo narzuca wszystkim katolickie doktryny, nie biorąc pod uwagę, że nie wszyscy katolikami w ogóle chcą być. Jakby nie patrzeć chociażby u naszych sąsiadów nie ma takich obostrzeń i ludzie żyją normalnie

Co zrobiłaś żeby to zmienić? Bo skoro Ci się tak nie podoba to o to walczysz bo o swoje przekonania się walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucy32 napisał(a):

Jejku ależ tu demagogia,schabowe i ludzkie dziecko🤣tudziez porownane do muchy🤣🤣

Czytanie ze zrozumieniem kuleje widzę ;) skoro ktoś broni zlepku komórek które są żywe wg co niektórych i należy je za wszelką cenę chronić to dlaczego przyczynia się do zabijania istot czujących? Zlepek komórek, nieważne że dzielą i rozmnażają nie ma świadomości i nie ma zdolności do samodzielnego przeżycia. A wszystkie komórki nie ważne czy roślinne czy zwierzęce czy jakie dzielą się mitotycznie lub mejotycznie, to dlaczego te akurat mam chronić za wszelką cenę a inne nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DEPERS napisał(a):

Co zrobiłaś żeby to zmienić? Bo skoro Ci się tak nie podoba to o to walczysz bo o swoje przekonania się walczy

Poszłam na głosowanie (zresztą zawsze chodzę) i głosowałam na partię, która wreszcie może to zmienić (co mam nadzieję, że się stanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×