Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja i eutanazja


DEPERS

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Szczebiotka napisał(a):

U nas w pl szczepi się dzieci przeciwko Odrze, ale są państwa w których tych szczepień nie ma jako obowiązkowych. Np Ukraińcy nie mają wielu szczepień które mamy my. Po za tym jest coraz więcej osób która unika szczepień uważając je za zło.

 

 

zgadza się. Odra jest chorobą o bardzo wysokiej zakaźności. Dlatego w przypadku, gdy nawet niewielka część osób jest niewyszczepiona to choroba ta może się podstępnie szerzyć. Osoby z innych krajów, gdzie nie ma obowiązku szczepień mogą zakażać u nas osoby niezaszczepione albo z powodu istnienia u nich indywidualnych przeciwskazań  do szczepień albo w przypadku gdy rodzice uchylali się od obowiązku szczepień i nie zaszczepili (antyszczepionkowcy)

3 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Szczepionki się do tego przyczyniły, które jakby są nie patrzeć są efektem ewolucji i nauki. I tak jak napisała @Szczebiotka, polecam się cofnąć chociażby 100- 200 lat wstecz jak przeczytasz na jakie choroby ludzie wtedy umierali to wtedy wróć ;)

 

To prawda, za pomocą szczepień od dawna całkowicie wypleniono ospę prawdziwą - choroba ta nie istnieje już a obecnie zbliżamy się do całkowitego wyeliminowania polio. 

Edytowane przez Nerwosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dalja napisał(a):

Gruźlica tyfus odma zapalenie płuc febra No dobrze jeśli twierdziciw ze umierano na przeziębienie to się nie będę kłócić. To co ja juz czytałam - popatrzcie szok normalnie - nic o przeziębieniach nie mowilo

Tak się składa że bardzo długo tłumaczyłam różne księgi z łaciny i niemieckiego, z przełomu lat 1700-1945 i uwierz mi że często gęsto były takie przyczyny zgonu. Do tego wystarczy poszukać sobie w google czy gdziekolwiek o tym na co i kiedy umierało sporo dzieci. 

No ale co ja tam mogę wiedzieć, prawda 😉w końcu to były tylko księgi często jedyne dane i informacje o ludziach z danego okresu. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jurecki napisał(a):

Znasz łacinę i niemiecki?

Niemieckiego się kiedyś uczyłam w szkole, łacinę się nauczyłam by tłumaczyć stare księgi kościelne, ponieważ moją pasją była genealogia a niestety w starych czasach księża głównie używali łaciny, więc nie miałam wyjścia. Nie znam jej całej😅 bo to jednak trudny język i martwy niestety. Ale nauczyłam się go na tyle by wiedzieć co pisali księża. Do dzisiaj mam skany starych ksiąg, np z 1700 któregoś roku, ale tam to jest ciężko się doczytać bo niestety stan jest kiepski. Nawet staropolski był w takich księgach. Czytając je człowiek przenosił się jakby w inny świat. Stąd wiem jak ludzie umierali, szczególnie dzieci bo były to dosyć obszerne opisy ( fakt że często to zależało od księdza, ale oni naprawdę prowadzili bardzo dokładne notatki). Najbardziej bolało mnie czytanie wpisów śmierci całych rodzin które zginęły z rąk żołnierzy SS itp, nie raz łza poleciała. Dlatego mówię że największym wrogiem człowieka jest człowiek. I dodam jeszcze że w tamtych czasach również dokonywano aborcji, nawet trafiłam na taki wpis w jednej z ksiąg gdzie ksiądz nie szczędził opisu i uwag do zmarłej😏 tylko wtedy stosowano zioła, które nie raz zabiły kobietę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

W naszym kraju polio nie stwierdzono u nikogo od ponad 20 lat ;)

 

Tak, to prawda ale chodziło mi o świat.

Godzinę temu, Jurecki napisał(a):

Zioła na śmierć?  Zioła na leczenie? Nie bardzo to rozumiem :?

 

Są takie i takie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×