Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja i eutanazja


DEPERS

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Melodiaa napisał(a):

I tak jak pisze @Dryagan przecież nie jest zabroniona aborcja, w przypadku zagrożenia życia kobiety. 

I usunięcie martwego płodu to już nie aborcja, bo dziecko i tak nie żyje. Nikt nikogo wtedy nie zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DEPERS napisał(a):

Presja rządu była ogromna. Nawet moja lekarka mi mówiła, że musi się okropnie pilnować bo o wszystko się czepiają i musi się tęgo tłumaczyć

Ten cytat idealnie pokazuje jakim shitem jest........ tu juz niech kazdy sobie dokonczy, bo ja mam za duzo pomyslow, a nie wszystkie sa pozbawione wulgaryzmow.

@Dryagan tak tak u nas nie ma mowy o eutanazji. Nie zwrocilam uwagi ze ten watek dotyczy wyborow. A zaczelam rozpisywac sie o swoich pogladach, poki co nie do spelnienia u nas bo taka jest konstytucja.

No widzicie, chodzilo o martwy plod. Bylo troche tych przypadkow, wiadomo ze nie wszystko takie czarno biale. Cos tam bylo ze jeden lekarz powolal sie na klauzule, a innego ktory by wykonal zabieg nie mogli sprowadzic i zmarla kobieta. Ale wiecie ciagle cos tam wyplywa. Ostatnio bardzo swiezo zmarla jakas pacjentka ktorej odmowiono wykoniania cesarskiego ciecia

hm, ja jak bym byla matka, moze nie akurat Anią (omg ona byla taka sliczna:( mloda:() bo nie wiem w jakim ona stanie odeszla, wiem ze jak byla jako taka to normalnie udzielala sie w social mediach itp). No to ja bym oczywiscie chciala jak najdluzej poki moge sama funkcjonowac, zeby dzieci mnie taką zapamiętały. Nie chcialabym byc zapamietana jak nieprzytomna smierc. Sadze ze to zbyt bolesne dla dzieci by musialy obserwowac agonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, nieprzenikniona napisał(a):

Ja jestem za aborcją na życzenie i piszę to jako matka dwójki dzieci. Zakaz aborcji w Polsce powoduje tylko to, że ci, którzy chcą to zrobić i mają pieniądze po prostu wyjadą za granicę. Za to przymusowo będą rodzić osoby już w złej sytuacji życiowej, patologia i nastolatki (oczywiście mówię o tych, które nie chciałyby urodzić) co tylko będzie zwiększać wydatki państwa na socjal…także ten zakaz tak na prawdę obraca się jedynie przeciwko nam samym. Jeśli jednak zakaz taki zostanie (a pewnie tak) to przynajmniej mam nadzieję, że go mocno złagodzą i będzie obejmował wady genetyczne, gwałt, możliwości zdrowotne kobiety (w tym również psychiczne) i powrót do „tabletki po”, chociaż nadal uważam, że każdy powinien mieć wybór (dziecko to decyzja na całe życie a wychowanie go to nie rola dla każdego).

Aborcja po gwałcie jest legalna nawet po 12 tygodniu ciąży, gdy prokuratura potwierdzi gwałt. Także uważasz to co co jest od lat ustawowo legalne. A tabletka po jest na receptę. Uprawiasz sex to wiedz o konsekwencjach. Nie wiesz, że jak H jest w C to żarty się kończą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dalja napisał(a):

A np uwazalam tez, znaczy bardziej ja bym tak zrobila, ze ciaze z gwaltu tez powinno sie donosic. I potem maluszka oddac np. Bo to ze usuniesz nie sprawi ze pozbedziesz sie traumy. Pytanie tylko czy donoszenie poglebi, moze i poglebi. Ale ja, z i tak juz zafundowana trauma, nie zabiłabym dziecka tylko dlatego ze poczelo sie w gwalcie. No to nie jego wina! To np. to bym mogla zmienic. Inna sprawa ze przeciez tabletki po (ktore nie uwazam za aborcje tylko jak sama nazwa mowi, antykoncepcja awaryjna), kompletnie zalatwiaja sprawe. Chyba ze ktos zgwalcony tego nie zastosuje, ale to tez nie rozumiem, po 2 miesiacach sie orientowac ze jest sie w ciazy z gwatu.

Zakładam, że nie byłaś w takiej sytuacji. Nie wiesz co się dzieje w głowie. 2 miesiące potrafią minąć w momencie po takim zdarzeniu. Mózg ma 3 stany w odpowiedzi na zagrożenie: walka, ucieczka, zamrożenie. W momencie, gdy wybiera zamrożenie czasami osoba nie jest świadoma konsekwencji czy upływu czasu. Nie byłaś też w ciąży- to cholerne obciążenie organizmu. Poród to też nie jest posmarowanie chleba masłem. Oddać dziecko- z tym też trzeba sobie poradzić. Wszystko sprowadza się do pytania co jest w stanie znieść dana jednostka i co będzie dla niej najlepsze. Każdy przypadek jest indywidualny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Illi napisał(a):

Zakładam, że nie byłaś w takiej sytuacji. Nie wiesz co się dzieje w głowie. 2 miesiące potrafią minąć w momencie po takim zdarzeniu. Mózg ma 3 stany w odpowiedzi na zagrożenie: walka, ucieczka, zamrożenie. W momencie, gdy wybiera zamrożenie czasami osoba nie jest świadoma konsekwencji czy upływu czasu. Nie byłaś też w ciąży- to cholerne obciążenie organizmu. Poród to też nie jest posmarowanie chleba masłem. Oddać dziecko- z tym też trzeba sobie poradzić. Wszystko sprowadza się do pytania co jest w stanie znieść dana jednostka i co będzie dla niej najlepsze. Każdy przypadek jest indywidualny. 

No wlasnie tez dlatego najlepiej jest jak teraz - jest wybor. Masz 100% racji. Tak pisalam jak ja bym byc moze postapila, i kiedys uwazalam ze powinni zniesc taka mozliwosc (czasy mody na konfe w liceum ajć)

 

4 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Bierzemy to pod uwagę

😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Illi napisał(a):

Zakładam, że nie byłaś w takiej sytuacji. Nie wiesz co się dzieje w głowie. 2 miesiące potrafią minąć w momencie po takim zdarzeniu. Mózg ma 3 stany w odpowiedzi na zagrożenie: walka, ucieczka, zamrożenie. W momencie, gdy wybiera zamrożenie czasami osoba nie jest świadoma konsekwencji czy upływu czasu. Nie byłaś też w ciąży- to cholerne obciążenie organizmu. Poród to też nie jest posmarowanie chleba masłem. Oddać dziecko- z tym też trzeba sobie poradzić. Wszystko sprowadza się do pytania co jest w stanie znieść dana jednostka i co będzie dla niej najlepsze. Każdy przypadek jest indywidualny. 

Aborcja po gwałcie jest legalna. Decyzja należy do kobiety. Jedyne co to można ją wspierać żeby po podjęciu decyzji dała radę. Gwałt jest dla mnie najgorszym z możliwych przestępstw. Śmieszne są za to wyroki, a tak naprawdę kobieta zostaje pozbawiona godność musi podjąć decyzję która w każdej formie odciśnie piętno na jej życiu. Jak dla mnie dożywocie dla takiego klienta, bez warunkowe i praca przymusowa. A wyroki za gwałt często są w zawieszeniu, a jak sędzia orzekający jest feministą to już w ogóle dochodzi jeszcze kobiecie ciężar tego , że sprawca będzie na wolność dobrze się bawił kiedy jej życie legło w gruzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dość ciekawe, jak potem dowiezć mozna ze ciaza jest z gwaltu. W koncu jesli taka kobieta wpadnie w jakis szok pourazowy to moze nie zareagowac odpowiednio szybko. Moze byc tez ciaza gdy ktos jest wykorzystywany przez dlugi czas. Ten 2 przypadek pewnie latwiej dowiezc w sadzie. A tak? Przede wszystkim powinna byc opcja tabletki w aptece, a jesli kobieta przyjdzie na izbe czy do lekarza i powie zeby sprawdzili czy jest w ciazy bo stalo sie to i to a nie chce skladac doniesienia. To ten lekarz musi wg prawa zglosic na policje prawda? Bo lekarz to nie ksiądz ;)?

Edytowane przez Dalja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Aborcja po gwałcie jest legalna

Tylko, gdy zostanie wydane pozwolenie przez prokuraturę. Jeśli prokurator stwierdzi, że nie było gwałtu? Poza tym trzeba mieć mnóstwo wsparcia, aby pójść na policję i zgłosić takie zajście. 
Prawo nie jest idealne, niestety. Nigdy nie będzie. Temat aborcji i eutanazji jest mocno kontrowersyjny. Nie ma tutaj chyba złotego środka. Każdy ma swoje racje. Każdy przypadek jest indywidualny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, DEPERS napisał(a):

Aborcja po gwałcie jest legalna nawet po 12 tygodniu ciąży, gdy prokuratura potwierdzi gwałt. Także uważasz to co co jest od lat ustawowo legalne. A tabletka po jest na receptę. Uprawiasz sex to wiedz o konsekwencjach. Nie wiesz, że jak H jest w C to żarty się kończą

Nie, ja uważam, że aborcja powinna być całkowicie legalna (bez względu na powód). Co do konsekwencji to fajnie jakby każdy o nich myślał ale wiadomo, że tak nie jest (zresztą w różnych kwestiach) a czasem to myślenie może być mało możliwe (np pod wpływem środków odurzających czy w wieku nastoletnim), natomiast odpowiedzialność jaką jest wychowanie dziecka (nie samo urodzenie nawet, chociaż sama ciąża i poród to już ogromne obciążenie zarówno psychiczne jak i fizyczne) to już inna kwestia…w każdym bądź razie jeśli moja córka, zaszłaby w nieplanowaną ciążę (nawet z chwilowo własnej głupoty np. w wieku nastoletnim) i nie chciałaby tego dziecka urodzić to na pewno jej w tym pomogę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Illi napisał(a):

Tylko, gdy zostanie wydane pozwolenie przez prokuraturę. Jeśli prokurator stwierdzi, że nie było gwałtu? Poza tym trzeba mieć mnóstwo wsparcia, aby pójść na policję i zgłosić takie zajście. 
Prawo nie jest idealne, niestety. Nigdy nie będzie. Temat aborcji i eutanazji jest mocno kontrowersyjny. Nie ma tutaj chyba złotego środka. Każdy ma swoje racje. Każdy przypadek jest indywidualny. 

Nie wiem jak prokuratura traktuje gwałt. Tak, każdy przypadek jest indywidualny. Mi w tym wszystkim chodzi o to żeby nie było nadużyć, a gdy kobiety dostaną taką możliwość no to będzie plaga, bo kariera, bo głupota, bo chłopak mi się jednak nie podoba. Każdy musi brać pod uwagę to, że współżycie to naturalna metoda przekazania genów i przedłużenia gatunku, a ludzie o tym zapominają i traktują współżycie jako forma rozrywki. Nie piszę teraz akurat o gwałcie tylko zwyczajnym seksie

Edytowane przez DEPERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DEPERS napisał(a):

Nie wiem jak prokuratura traktuje gwałt. Tak, każdy przypadek jest indywidualny. Mi w tym wszystkim chodzi o to żeby nie było nadużyć, a gdy kobiety dostaną taką możliwość no to będzie plaga, bo kariera, bo głupota, bo chłopak mi się jednak nie podoba. Każdy musi brać pod uwagę to, że współżycie to naturalna metoda przekazania genów i przedłużenia gatunku, a ludzie o tym zapominają i traktują współżycie jako forma rozrywki. Nie piszę teraz akurat o gwałcie tylko zwyczajnym seksie

Współżycie to jest poniekąd forma rozrywki. Zaspokojenie potrzeb seksualnych jest jako jedna z podstawowych potrzeb człowieka- w piramidzie Maslowa seks jest obok snu czy jedzenia. Oczywiście, że w XXI wieku należy się zabezpieczać. Czasami po prostu to zabezpieczenie zawodzi. Oczywiście, że nadużycie jest złe. Jak we wszystkim. Aborcja to też jest obciążenie psychiczne dla kobiety. Natomiast ciąża, poród i wychowanie/oddanie dziecka również. Kobiety powinny mieć jednak wybór, bo inaczej robią to na własną rękę- środki nieznanego pochodzenia z netu, wyjazdy za granicę do klinik. Tutaj wracamy w sumie do kilku podstawowych rzeczy 1) edukacja seksualna w szkołach, 2) powszechny dostęp do antykoncepcji, 3) dostęp do antykoncepcji awaryjnej. 
Ciekawa jestem, czy są statystyki ile dzieci jest w polskich domach dziecka a ile np. w holenderskich czy czeskich. Oddanie dziecka też jest obciążające dla rodziców i dla tego małego człowieka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DEPERS napisał(a):

Nie wiem jak prokuratura traktuje gwałt. Tak, każdy przypadek jest indywidualny. Mi w tym wszystkim chodzi o to żeby nie było nadużyć, a gdy kobiety dostaną taką możliwość no to będzie plaga, bo kariera, bo głupota, bo chłopak mi się jednak nie podoba. Każdy musi brać pod uwagę to, że współżycie to naturalna metoda przekazania genów i przedłużenia gatunku, a ludzie o tym zapominają i traktują współżycie jako forma rozrywki. Nie piszę teraz akurat o gwałcie tylko zwyczajnym seksie

Seks to akurat świetna rozrywka, nie wiem czemu ma się sprowadzać jedynie do roli prokreacji…

 

co do gwałtu to ostatnio zapadł „piękny” wyrok, że skoro 14-latka nie krzyczała, to do żadnego gwałtu nie doszło (na całe szczęście, nie skończyło się ciążą), dlatego póki co w takim kraju jak obecnie strach być kobietą czy mieć córkę.

13 minut temu, Dryagan napisał(a):

Tak już było w PRL - aborcję traktowano jako metodę antykoncepcji. To nie jest dobre rozwiązanie, lepiej jednak zapobiegać, środki antykoncepcyjne powinny być dostępniejsze

Jeśli dla kogoś aborcja to dobra metoda antykoncepcji to szczerze wolę aby ją sobie robił tyle razy ile chce niż się rozmnożył tyle razy ile musi.

Edytowane przez nieprzenikniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nieprzenikniona napisał(a):

Seks to akurat świetna rozrywka, nie wiem czemu ma się sprowadzać jedynie do roli prokreacji…

 

co do gwałtu to ostatnio zapadł „piękny” wyrok, że skoro 14-latka nie krzyczała, to do żadnego gwałtu nie doszło (na całe szczęście, nie skończyło się ciążą), dlatego póki co w takim kraju jak obecnie strach być kobietą czy mieć córkę.

Jeśli dla kogoś aborcja to dobra metoda antykoncepcji to szczerze wolę aby ją sobie robił tyle razy ile chce niż się rozmnożył tyle razy ile musi.

(na całe szczęście, nie skończyło się ciążą), dlatego póki co w takim kraju jak obecnie strach być kobietą czy mieć córkę)🤔🤔To moze lepiej juz teraz uświadomić corke i isc z nia do ginekologa po poradę,i antykoncepcje.Gdy sie zdecyduje na dziecko po prostu ja odstawi.A nie bedzie musiala prosic pozniej o usuniecie ciazy bo stwierdzi ze jej nie chce.Jesli nie chce to chyba powinna to wiedziec juz teraz.😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lucy32 napisał(a):

(na całe szczęście, nie skończyło się ciążą), dlatego póki co w takim kraju jak obecnie strach być kobietą czy mieć córkę)🤔🤔To moze lepiej juz teraz uświadomić corke i isc z nia do ginekologa po poradę,i antykoncepcje.Gdy sie zdecyduje na dziecko po prostu ja odstawi.A nie bedzie musiala prosic pozniej o usuniecie ciazy bo stwierdzi ze jej nie chce.Jesli nie chce to chyba powinna to wiedziec juz teraz.😉

Ten wcześniejszy tekst o gwałcie przeczytałaś? Znasz tę historię? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lucy32 napisał(a):

Przeczytalam,jesli o gwałt chodzi ,to jak najbardziej rozumie 

Do gwałtu doszło, dziecko odpychało wujka i mówiło, że nie chce. Natomiast sąd uznał, że nie można traktować tego jako gwałt, ponieważ dziewczynka nie krzyczała! Noż ku***. Jeśli w ten sposób sądy podchodzą do sprawy gwałtu, to jaka jest pewność, że prokuratura uzna gwałt? Żadna. 
Antykoncepcja czasami zawodzi. To też trzeba brać pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu powtarzam..chyba juz po raz trzeci...kobietki. 📢  , świadome tego, ze mozemy zajsc w ciaze.niechciana,.zabezpieczajmy sie przed ,niz po...przeciez to nawet ja ,taka z wielkiego miasta Europy kumam...to jest wlasnie ta europejska nowoczesnosc.Matki chodzaz corkami do gina juz w wieku gdy corki zaczynaja myslec o  pierwszych randkach😜😜😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lucy32 napisał(a):

(na całe szczęście, nie skończyło się ciążą), dlatego póki co w takim kraju jak obecnie strach być kobietą czy mieć córkę)🤔🤔To moze lepiej juz teraz uświadomić corke i isc z nia do ginekologa po poradę,i antykoncepcje.Gdy sie zdecyduje na dziecko po prostu ja odstawi.A nie bedzie musiala prosic pozniej o usuniecie ciazy bo stwierdzi ze jej nie chce.Jesli nie chce to chyba powinna to wiedziec juz teraz.😉

Ale mam ją uświadomić, że jak ktoś ją będzie kiedyś gwałcić to ma krzyczeć i się wyrywać bo jak tego nie zrobi i zajdzie w ciąże to będzie zmuszona urodzić dziecko? 
btw. Pigułka też nie ma 100% skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Illi napisał(a):

Do gwałtu doszło, dziecko odpychało wujka i mówiło, że nie chce. Natomiast sąd uznał, że nie można traktować tego jako gwałt, ponieważ dziewczynka nie krzyczała! Noż ku***. Jeśli w ten sposób sądy podchodzą do sprawy gwałtu, to jaka jest pewność, że prokuratura uzna gwałt? Żadna. 
Antykoncepcja czasami zawodzi. To też trzeba brać pod uwagę. 

Nie zawodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×