Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nowa osoba


Tajemniczaosoba20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowa i chciałabym się poradzić w jednej kwestii..

 

Mam wrażenie, że chyba wpadłam w ciąg kawowy. Codziennie piję mocniejsze kawy... Żeby odreagować nerwy, stres itd...

Nie wiem czy jestem uzależniona czy nie. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tajemniczaosoba20 napisał(a):

Witam. Jestem nowa i chciałabym się poradzić w jednej kwestii..

 

Mam wrażenie, że chyba wpadłam w ciąg kawowy. Codziennie piję mocniejsze kawy... Żeby odreagować nerwy, stres itd...

Nie wiem czy jestem uzależniona czy nie. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Kawa odreagować stresu to raczej nie pomoże, a wręcz przeciwnie, spowoduje większe napięcie UN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Ja z kolei mam inny problem. Codziennie muszę się podrapać po głowie, no całkiem jakbym jej nigdy nie myła, a myje co drugi dzień, nie byle jakim szamponem🙂Zauważyłam, że drapie się w jednym miejscu i to przeważnie mocno, tak, że czasami aż mi włosy wylatują. Też jestem ciekawa Twojej opinii 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blokada tu nie wiem co ci poradzić. Może coś z szamponem jest nie tak.

 

@Znachor @DEPERS nie wiem. Raz kawa mnie uspokaja a raz jestem wkurzona o wszystko.

 

Ostatnio mam wrażenie, że nie mogę sobie z niczym poradzić... nie mogę czasami na siebie patrzeć :(

 

 

Edytowane przez Szczebiotka
Źle oznaczona osoba. Chodziło o Depersa. Niestety nie mogę usunąć oznaczenia dla znachora..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tajemniczaosoba20 napisał(a):

Witam. Jestem nowa i chciałabym się poradzić w jednej kwestii..

 

Mam wrażenie, że chyba wpadłam w ciąg kawowy. Codziennie piję mocniejsze kawy... Żeby odreagować nerwy, stres itd...

Nie wiem czy jestem uzależniona czy nie. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Witaj.

 

Kawa to używka sama ja pije od wieków. Traktuje picie kawy jak rytuał i potrzebuje aby funkcjonować. Nie wiem czy to prawda czy sugestia...kiedys rytuałem byl papieros ale też bez niego mogę żyć. 

Bez kawy okazuje się też bo miałam przymusowe przerwy. Czy kawa uspokaja? Nie sądzę bo raczej pobudza w mojej opinii. 

Jezeli masz problem to chyba nie piciu kawy tylko leży gdzieś indziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kawa uzależnia, za to czytałam i oglądałam sporo programów gdzie jest pokazane że kawa jest zdrowsza niż herbata. Ja sama pije kawę, i w sumie głównie tylko kawę. Ale na mnie kawa nie działa jako pobudzająco. Mogę wypić kawę i iść spać🤷 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szczebiotka napisał(a):

Nie wiem czy kawa uzależnia, za to czytałam i oglądałam sporo programów gdzie jest pokazane że kawa jest zdrowsza niż herbata. Ja sama pije kawę, i w sumie głównie tylko kawę. Ale na mnie kawa nie działa jako pobudzająco. Mogę wypić kawę i iść spać🤷 

tak, herbata ma za to teina, która też w nadmiarze jest narkotykiem. Ale nie wiem ile by trzeba bylo wypic herbat albo kaw zeby tak dzialalo:D sama pije duzo herbat. Ale wiem ze 7 kaw dziennie jest niezdrowe, powoli sie uzalezniasz i chyba kawa wypłukuje magnez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tajemniczaosoba20 napisał(a):

@Blokada tu nie wiem co ci poradzić. Może coś z szamponem jest nie tak.

 

@Znachor nie wiem. Raz kawa mnie uspokaja a raz jestem wkurzona o wszystko.

 

Ostatnio mam wrażenie, że nie mogę sobie z niczym poradzić... nie mogę czasami na siebie patrzeć :(

Jak jest się rozdrażnionym to trudno cokolwiek złożyć do kupy i większość jest beee, niekiedy nawet to co wcześniej było fuuuun. Kawę piję tylko dla dopaminy i ona działa na mnie tylko z godzinę. Nie sądzę żeby kawa miała wysoki stopień uzależniający, bo niekiedy wypiję cztery, a nie kiedy wcale bo mi się jej nie chce, a gdyby uzależniała to by jednak do niej ciągnęło. Picie kawy to bardziej nawyk niż uzależnienie, a to, że pijesz coraz mocniejsze to zapewne przestaje działać przez obojętność receptorów które pobudza. Więc może zrób przerwę sobie w piciu kawy na jakiś czas:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Nie wiem czy kawa uzależnia, za to czytałam i oglądałam sporo programów gdzie jest pokazane że kawa jest zdrowsza niż herbata. Ja sama pije kawę, i w sumie głównie tylko kawę. Ale na mnie kawa nie działa jako pobudzająco. Mogę wypić kawę i iść spać🤷 

Kawa, a dokładnie kofeina, teanina, guarana, to jest wszystko to samo , tylko z czego innego pozyskiwanie, ale składem chemicznym się nie różni. Zdrowa jest bo to antyoksydant:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dalja napisał(a):

tak, herbata ma za to teina, która też w nadmiarze jest narkotykiem. Ale nie wiem ile by trzeba bylo wypic herbat albo kaw zeby tak dzialalo:D sama pije duzo herbat. Ale wiem ze 7 kaw dziennie jest niezdrowe, powoli sie uzalezniasz i chyba kawa wypłukuje magnez?

Herbata za to wysusza skórę, powoduje żółknięcie zębów, powoduje zahamowanie wchłaniania Wit b1 o ile dobrze pamiętam, do tego ogranicza przyswajanie żelaza i kilka innych rzeczy 😉 po za tym herbata to też kofeina, często powoduje też bóle głowy 🤪 oczywiście najzdrowsza jest herbata zielona czy biała. Swego czasu piłam też herbatę czerwoną. Ale nadal zostaje przy kawie. Bo mimo wszystko udowodniono że kawa ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm, chroni między innymi przed chorobami wątroby, krążenia, przed cukrzyca itp. Jest zalecane żeby pić od 3 do 5 filiżanek kawy. Magnez można uzupełnić przyjmując suplementy bądź lek, albo mieć w diecie dużo rzeczy które zawierają go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DEPERS napisał(a):

Kawa, a dokładnie kofeina, teanina, guarana, to jest wszystko to samo , tylko z czego innego pozyskiwanie, ale składem chemicznym się nie różni. Zdrowa jest bo to antyoksydant:) 

W nadmiarze wszystko jest niezdrowe.  A na uspokojenie i stres to lepiej meliskę wypić niż kawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Nie wiem czy kawa uzależnia, za to czytałam i oglądałam sporo programów gdzie jest pokazane że kawa jest zdrowsza niż herbata. Ja sama pije kawę, i w sumie głównie tylko kawę. Ale na mnie kawa nie działa jako pobudzająco. Mogę wypić kawę i iść spać🤷 

Z kawa tak jak z masłem 😁

Jedni powiedzą że dobre nie jest bo można nabawić się sklerozy a inni że lepsze niż margaryna. 

Kawa w nadmiarze może szkodzić ale picie do 3 dziennie dobrze działa na serce. Tak kiedyś słyszałam w radiu. To tak jak że wszystkim. Alkohol jest dla ludzi...ale chlać codziennie 0.7 nie jest dobrze 🤭

 

 

2 godziny temu, DEPERS napisał(a):

Picie kawy to bardziej nawyk niż uzależnienie,

Też tak myślę...bo łatwo można z niej zrezygnować gdy się chce. Trudniej rzucić pspierody, alkohol, narkotyki. 

 

1 godzinę temu, Dryagan napisał(a):

W nadmiarze wszystko jest niezdrowe.  A na uspokojenie i stres to lepiej meliskę wypić niż kawę. 

Najrozsądniejsza odpowiedź.. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie ze nawyk? Byc może. Jedzenie czekolady tez nawyk. Ale jak to pobudza konkretną chemię w mózgu to myślę że ma jakiś potencjał uzależniający. Tych produktów dziś zdrowych jutro naukowcy stwierdza że jednak nie, potem znowu zmienia zdanie. Jak jajka. Kawa masło koniak lampka wina codziennie lub kieliszek wodki( ci staruszkowie powiedz ze dobrze konserwuje:p) Nawet mięso przecież. 

2 godziny temu, Szczebiotka napisał(a):

Herbata za to wysusza skórę, powoduje żółknięcie zębów, powoduje zahamowanie wchłaniania Wit b1 o ile dobrze pamiętam, do tego ogranicza przyswajanie żelaza i kilka innych rzeczy 😉

Oo a mi wyszła anemia, do tego kremy i kremy wmasowywuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dalja napisał(a):

Mówicie ze nawyk? Byc może. Jedzenie czekolady tez nawyk

Przez pewien czas jadłam bo pobudzałam ośrodek w mózgu odpowiedzialny za przyjemność. 

W skrócie zajadałam problemy. 

Ważyłam 98 kg ale było to połączone też z rzuceniem papierosów. Wyglądałam jak beczka...dzis ważę 77 kg przy 175 cm wzrostu. Meczylam się 2-3 lata, chudlam, efekt jojo i tak z 2 razy.

W końcu przestałam się objadać i jem wszystko ale odpowiednie objętości. Waga się waha +/- 5 kg i to akceptuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Wyglądałam jak beczka...dzis ważę 77 kg przy 175 cm wzrostu. Meczylam się 2-3 lata, chudlam, efekt jojo i tak z 2 razy.

Brawo ty!!! Super, aj to musi być satysfakcja jak się nam uda taki sukces swój osiągnąć;) I do tego jeszcze twoja waga wynikała ze stresu itp a nie "bo tak" a i tak dałaś radę!! Szacunek dla ciebie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dalja napisał(a):

Brawo ty!!! Super, aj to musi być satysfakcja jak się nam uda taki sukces swój osiągnąć;) I do tego jeszcze twoja waga wynikała ze stresu itp a nie "bo tak" a i tak dałaś radę!! Szacunek dla ciebie 🙂

Dziękuję...troche zesztam z tematu ale rzeczywiście jest satysfakcjonujące. Tak sukces ale też potykałam się bo efekt jojo był. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tajemniczaosoba20 napisał(a):

Mam wrażenie, że chyba wpadłam w ciąg kawowy. Codziennie piję mocniejsze kawy... Żeby odreagować nerwy, stres itd...

Nie wiem czy jestem uzależniona czy nie. Jaka jest wasza opinia na ten temat?

To jest niepokojące. Ale nie umiem przesądzić czy nadużywasz tego napoju.

 

Życzę miłego dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z moimi 5-6 kawami dziennie nie mam co się wypowiadać. Tak piję tyle i nie mam zamiaru tego zmieniać, bo po pierwsze nawet lekarz mi powiedział, że kawę mam pić przy moim ciśnieniu, po drugie nie miałam w życiu niedoboru magnezu, a na studiach potrafiłam pić i po 8 dziennie.

Herbaty i zwykłej wody nie lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×