Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie mogę spać całą noc.


AnnaKaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy dobrze wybrałam forum ale wydaje mi sie ze mam jakas formę nerwicy. Dzisiaj nie przespałam ani minuty i jestem przerażona. Nie pomógł mi nawet lek od psychiatry miansec w dawce 30 mg. Jestem przerażona. Wcześniej nie spalam 2 noce w ogole w sb zadzwonilam do psychiatry przepisala mi miansec kazala brac 1/2 tabl czyl 15mg w razie gdyby nie pomagalo zwiekszyc dawke nawet do 45mg. W sb po 1/2 tabl przespalam noc a w nd juz nie udalo mi sie zasnac mimo ze wzielam 30 mg. Jestem przerazona boje sie ze umre, zwariuje.  Miał ktos podobnie? Jak sobie poradziliście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszłam na leki po kilku tygodniach z bezsennością, przy czym u mnie nie ma problemu z zaśnięciem na noc, tylko z wybudzaniem po 3 godzinach. Zdarzyły mi się także 2 noce, w trakcie których przespałam 1,5 godziny. Mimo że w ciągu dnia chodziłam jak zombie, nie byłam w stanie nawet wtedy się zdrzemnąć. Po jednej z takich nocek musiałam iść z dzieckiem do lekarza na kontrolę i bałam się tylko tego, że zemdleję w trasie albo nie będę pamiętała, czy go potem odstawiłam do szkoły. Było naprawdę aż tak źle. 

 

U Ciebie minął tydzień od wpisu. Czy po tym czasie tabletki już zadziałały na lepszy sen? O której kładziesz się do łóżka? 

 

Może to zabrzmi dziwnie, ale jak już byłam na tabletkach i zanim w pełni zadziałały, to żeby mimo wszystko odgonić myśli nakręcające mój stres, skupiłam się na oddechu i myślałam sobie: wdech, wydech, wdech, wydech... W międzyczasie próbowały wkraść się stresujące myśli, ale próbowałam je w ten sposób odgonić i udawało mi się łatwiej zasypiać. Do tego włączałam cichutko Spotify (muzyka relaksacyjna) i ustawiałam, żeby się wyłączyła za jakieś 40 minut. Starałam skupić się na tym, że jest mi wygodnie i ciepło, i że czeka mnie przespana noc. 

 

Ale bez tabletek nic z tych rzeczy nie zadziałało, bo zbyt mocno odczuwałam stres i tętno było tak szybkie jak przy długim szybkim marszu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale znam to uczucie. Mimo że bezsenność udało się załagodzić i wręcz zniwelować lekami z grupy SSRI (escitalopram 10mg dokładnie, który działa antydepresyjnie i przeciwlękowo), to boję się dnia odstawienia lekarstw i wystąpienia swego rodzaju lęku przed lękiem - całodziennego myślenia o tym, że gdy tylko nadejdzie wieczór, znów nie będę mógł zasnąć całą noc, z czym związane było przyśpieszone bicie serca, skurcze mięśni, ścisk w klatce piersiowej i natrętne myśli o tym, że jeśli zaraz nie zasnę, to coś mi się stanie. To właśnie bezsenność otwarła mi drzwi do pełnowymiarowych zaburzeń lękowych i ataków paniki. Daj znać, czy leki Ci pomogły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2023 o 07:02, AnnaKaa napisał:

Witam, nie wiem czy dobrze wybrałam forum ale wydaje mi sie ze mam jakas formę nerwicy. Dzisiaj nie przespałam ani minuty i jestem przerażona. Nie pomógł mi nawet lek od psychiatry miansec w dawce 30 mg. Jestem przerażona. Wcześniej nie spalam 2 noce w ogole w sb zadzwonilam do psychiatry przepisala mi miansec kazala brac 1/2 tabl czyl 15mg w razie gdyby nie pomagalo zwiekszyc dawke nawet do 45mg. W sb po 1/2 tabl przespalam noc a w nd juz nie udalo mi sie zasnac mimo ze wzielam 30 mg. Jestem przerazona boje sie ze umre, zwariuje.  Miał ktos podobnie? Jak sobie poradziliście? 

Na sen bardzo dobra jest hydroksyzyna. Działa przeciwlękowo, odpręża i pomaga zasnąć. 20mg o godz 21/22 i śpisz jak aniołek. Dla mnie okazuje się zbawienna przy wchodzeniu w lek SSRI na nerwicę. Możną ją brać przewlekle i nie uzależnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×