Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj zaczęłam przyjmować Dulofor na ten moment dawka 15. Już od pierwszego zażycia odczułam skutki uboczne : bol głowy , otępienie oraz zwiększony niepokój. Dodatkowo odczuwam mega ucisk w gardle był on zarówno wczoraj jak i dzisiaj. Mega się tym denerwuje bo mam obawy , że dostanę reakcji alergicznej w gardle i się uduszę. Czy ktoś z was miał taki ucisk w gardle? Mam duże obawy czy brać jutro kolejna dawkę leku i popadam w jeszcze większe lęki.

Czy ktoś miał podobnie , czy to minie z czasem?😔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lalalovem piszesz że bierzesz 15 mg, to znaczy że występujesz połowę zawartości kapsułki?

Nie masz alergii, po prostu te leki dają nieraz bardzo różne efekty uboczne, co człowiek to inne. Wszystkie te efekty powinny minąć z czasem, staraj się nie stresować za bardzo i bierz jak lekarz zalecił, w razie w zawsze może zmienić lek no to potencjalnie nowy zestaw efektów ubocznych.

PS

Na duloksetynie nie miałem takiego ścisku w gardle ale znam to uczucie z jakiegoś innego leku.

 

Edytowane przez zburzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zburzony napisał(a):

@Lalalovem piszesz że bierzesz 15 mg, to znaczy że występujesz połowę zawartości kapsułki?

Nie masz alergii, po prostu te leki dają nieraz bardzo różne efekty uboczne, co człowiek to inne. Wszystkie te efekty powinny minąć z czasem, staraj się nie stresować za bardzo i bierz jak lekarz zalecił, w razie w zawsze może zmienić lek no to potencjalnie nowy zestaw efektów ubocznych.

PS

Na duloksetynie nie miałem takiego ścisku w gardle ale znam to uczucie z jakiegoś innego leku.

 

Dziś już odpuściłam i nie wzięłam kolejnej dawki, ucisk zbyt mocno mnie męczył aż spać w nocy nie mogłam z lęku. Nawet do teraz czuje ucisk , ale tez poszło na ucisk w klatce piersiowej .

z mojego wcześniejszego doświadczenia zapaliła mi się czerwona lampka , kiedyś stosowałam lek z bupropion i miałam tez okropne uciski w klatce , a do tego ostra reakcje alergiczna na skórze co skończyło się sterydami na alergie.

Za tydzień wizyta u lekarza wiec coś trzeba zadziałać.

Z tego co widziałam na ulotce Duo bardzo rzadko występuje ten ucisk w gardle.

Chyba jakaś pechowa jestem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lalalovem nie przejmuj się, te leki mają to do siebie że potrafią ostro dać w kość, czasem najlepszym wyjściem jest zmiana leku przez dr'a. Na szczęście jest ich naprawdę dużo do wyboru także jest pole do manewru. Tylko musisz pamiętać że teoretycznie każdy z nich może wywołać nieprzyjemne efekty uboczne które niekiedy trzeba po prostu przetrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×