Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

a z tym 5htp to odradzam...próbowałem l-tryptofanu czyli to samo tylko że słabsze, po dorzuceniu do paro 2 dni miałem nasilone lęki, obsesje itp. a 3 dnia lekki zespół serotoninowy sie pojawił i hipomania która po całym dniu pod wieczór przeszła w ciężki kilkugodzinny stan depresyjny...można to wytłumaczyć tym że l-tryptofan->5htp->serotonina, czyli powstaje w organizmie dużo serotoniny która jest do tego silnie wychwytywana ponownie przez paroksetyne= zespół serotoninowy(hipomania, bezsenność, niepokój, drżenia ciała, zwiększona temperatura) odradzam.

 

Stifler, sam juz nie wiem . Od kilku dni odkąd dołaczyłem 5 htp ( około 60mg dziennie) bardzo spadł mi nastrój i jakieś dziwne fazy lękowe załapuję. Wkur*wia mnie to niemiłosiernie ,,,i zamiast sobie polepszyć to cos mogłem spier*dolić. Jednak nie mam pewności czy to na pewno od 5 HTP , bo od kilku dni jestem dosyc mocno przeziębiony , a to także ma wpływ na całe to sranie. Z drugiej strony muszę zrobic przerwę od metylo ( bo lek ten zapewnie antydepresyjnie nie działa). Ja pierdo8le co tu jest grane ,,,a może to zaostrzenie nerwicy. Napomknę tylko ,że tego rodzaju lęków co mnie obecnie dręczą nie da się zbić benzo , to wyłaćznie sprawa serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Biore parogen od 6 tygodni dawke 20 mg miałam dni w ciągu tego czasu ok mało co objawów. Pytanko kiedy somatyka całkowicie zniknie i czy wogole zniknie mecza mnie nudności rano ich nie ma zaczynają się do południa potem przejdą nie raz wieczorem meczy to strasznie boje się ze to od czegos innego usg miała i gastro może ktoś się meczył z podobnym objawem co robic dalej lekarz kazal jeszcze poczekać.Prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz paro warto dac czasami dluzszy okres aby w pelni zobaczyc jak dziala... Ja tak mysle ze dopiero po 2 miechach mozna w pelni podsumowac wszystkie aspekty dzialania leku... U mnie na lęki wpływ dobry , a ot na nastroj, chec dzialania i potencje cos nie teges... Jeszcze dam 2 tygodnie szansy dawce 30 mg, moze jeszcze jakos zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 no to możliwe że przez 5htp, bo ja też jak dorzuciłem l-tryptofan(troche słabszy od 5htp) to przez 2 dni miałem lęki i taki stan jakby sie antydepresant rozkręcał, no i dopiero trzeciego dnia hipomania i pod wieczór depresja...pewnie jak odstawisz 5htp to sie unormuje wszystko w ciągu 2 dni, nasz mózg ciągle dąży do równowagi, ja jak mam lęk po np. eksperymentowaniu z lekami to wracam zawsze do samej paroksetyny i po 3 dniach zawsze sie normuje wszystko...

 

buspiron na początku też delikatne lęki powoduje przy dołączeniu do paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 oczywicie mowa o dawce terapeutycznej żeby dac szanse? co prawda dwa lata ttemu brałam paro i szczerze zybciej zadziałało chyba na somatyke ale całkowicie lepiej było po trzech miesiącach w ciągu tego zdarzały się złe dni ale okres oczekiwania był mniejszy i teraz te nudnosci nie wiem czy od nerwicy czy tabletek czy jeszcze co innego. Rano ich nie mam rozkrecaja się potem i jak się poloże znikają zkoda ze nie znam mechanizmu tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz koniec 6 tygodnia brania tego leku w dawce 30 mg

 

Coz powiem, jezeli chodzi o lęki i natręctwa to zdecydowanie osłabły... Zresztą zaczęły słabnac juz po 3 tygodniach kuracji

 

Co do nastroju to tu sytuacja jest bardziej skomplikowana - nastrój raz sie obnizal, potem sie podwyzszal. Kazda faza trwala mniej wiecej trzy dni.// Teraz jest lepiej... Aczkolwiek źle znoszę weekendy, bo paradoksalnie nuży mnie zbyt duża ilość czasu wolnego. Czytam, ogladam filmy, ale w pewnym momencie zaczyna sie już mi nudzic to wszystko. Poza tym mi sie wydaje ze tu dużą rolę odgrywa poglądy człowieka na świat. Mam wrazenie, ze ludziom wierzącym lżej zobaczyć sens życia. Tymczasem ja jestem ateistą i życie postrzegam jako szereg czynności, które mają nam urozmaicić czas na tym ziemkim padole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, ja brałem Spamilan kilka miesięcy i faktycznie nieco pomógł na lęki, jednak na efekty czekałem parę tygodni, początkowo było nawet pogorszenie objawów. Także nie bardzo widzę ten lek jako skuteczny brany doraźnie. Ale spróbuj jak lekarz Ci przepisał, być może da radę mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICD-10 pytam bo u mnie było pogorszenie przyjemności z tego co ją wcześniej sprawiało, np. muzyka już nie przynosiła takiej przyjemności jak wcześniej. Podobnie było z zainteresowaniami - nie czułem już takiej przyjemności i chęci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno czuję osłabienie popędu, potecji i orgazmu///

 

Co do innych rzeczy to raczej nie, ale jest ciagle to zadawanie sobie pytania, do czego to wszystko prowadzi

 

Do remisji, przy pogodzeniu się z pewnymi skutkami ubocznymi. Coś za coś.

Większość osób paro pomaga, w tym motywuje. Niestety na forum zebrała się grupa antyparoksetynowiczów, którzy upatrują w niej anhedonie, a nawet trwałe upośledzenie funkcji seksualnych.

Ci zadowoleni żyją, poza forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem z rana 5 mg, inaczej niż tak jak zazwyczaj 10-15 mg. Chciałem zobaczyć jak to będzie . Już kolo 13 myslałem tylko jednym wracając szybkim krokiem z Kościoła ,,,paroksetyna , paroksetyna , paroksetyna . Nawet butów nie zdjąłem jak wpadłem do domu ,żeby łyknąć , tak fajnie się czułem. Jestem na Maxa uzdrowiony codziennym zażywaniem Paroksetyny. Haha , żeby tylko nie przestali jej produkować, ,, ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze dorzucic tez info ze paro moze naprawde dlugo sie rozkręcać... Kiedy pierwszy raz bralem paro z powodu napadow paniki to zajęlo mi 3 miesiace czasu brania 20 mg paroksetyny , aby w zupelnosci wyzwolic sie od dolegliwosci... Czyli, no coz, lek dla cierpliwych

 

-- 23 cze 2013, 19:54 --

 

Wiec mam nadzieje ze dzialanie paro na nastroj jeszcze sie nieco podkręci///

 

-- 23 cze 2013, 20:06 --

 

Chociaz wtedy gdy bralem 20 mg paro raczej z nastrojem bylo OK ? A moze moje wymagania wzrosly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modlitwa dla miko:

 

farmaceuto nasz, któryś jest w aptece

święć się oferta twoja, przyjdź dostawo twoja

bądź wola twoja jako w ambulatorium tak i w szpitalu

mirtazapiny naszej powszedniej daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy (SSRI)

jako i my odpuszczamy naszym winowajcom (Pfizer, Eli Lilly, GlaxoSmithKline, H.Lundbeck)

i nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego (SSRI)

amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×