Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś brał 10 mg w połączeniu z depakine chrono i odczuł jakąś różnicę (na plus ;))? Bo u mnie coraz gorzej z nastrojem i wydaje mi się, że to zbyt mała dawka na konkretne pozbieranie się... wizytę u lekarza mam za 2 miesiące i stąd moje obawy, czy do tamtej pory nie wpakuję się w "dół" :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 tygodnie biorę paro. I efekty są już bardziej widoczne niż po 3 miesiącach Zoloftu. Paroksetyna działa na mnie dużo lepiej niż sertralina. Tak bardziej naturalnie, bez sztucznego nakręcenia. Zobaczymy co będzie dalej. Biorę Seroxat w dawce 40 mg.

 

-- 05 cze 2013, 09:57 --

 

Faktem jest że jestem trochę senny- czasami i to trochę przeszkadza, ale przeciwlękowo Seroxat działa bardzo dobrze. Mam pytanie, czy ta senność z czasem minie, czy to taki "urok" tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester z tą sennością to pewnie tak zostanie,ale bierzesz też sporą dawkę.ja biorę 25 i czasami po południu też czuję zmęczenie.dlatego sporo przebywam na dworze i mi to pomaga.dużo osób biorących paro skarży się na zmęczenie i senność. :D .chyba taki urok tych leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Senność na paro nie mijała z czasem, wręcz przeciwnie, robiła się jeszcze większa. Możesz spróbować brać lek przed snem.

 

______

Ja Miko nigdy nie miałem problemów ze snem po tym leku, jeno palące stopy pod koniec dnia ( już przeszło z czasem ,na szczęście). Jednak jak kogoś usypia , to musi znaleźć ( jak napisałeś ) odpowiednią , najlepszą , optymalną porę dnia by przespać uboki najlepiej. Zawsze Paro biorę rano po kawie , na czczo . To dla mnie najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na paro często ludzie mają efekt osłabienia. Ja też miałem ale po dłuższym czasie na tym leku. Za to sertralina jest w tym względzie bardziej pobudzająca, nie ma tego zmęczenia jak na paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie należę do tak zwanych osób szybko męczących się... Generalnie fajnie by bylo, gdyby byl jakis lek na wzmocnienie sił, bo czuję, ze męczę się szybciej niż koledzy w pracy.

 

______

ICD 10 ,a spróbuj dołączyć do swojej diety taki suplement ( naturalny , bo sam organizm go wytwarza)o nazwie DHEA. Bierz na początek po 25 mg /d. Najtaniej na Allegro firmy Puritans Pride. Ta SUPLA BARDZO WZMACNIA SIŁY FIZYCZNE I WYTRZYMAŁOŚĆ , ORAZ PODNOSI LIBIDO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że DHEA ma wpływ na depresję/lęk? I to niekoniecznie jej brak, w niektórych typach depresji wyczajono wysoki poziom DHEA który spadał po osiągnięciu remisji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ze mną będzie, smutek serca stal się przerażający. Wszystko staje się takie szare, wszystko co bylo niegdyś takie radosne. Zaczelo się od leków, a co się dzieje teraz? Skąd depresja-przecież nie ma powodu do smutku. Paro dala mi 7 miesięcy życia, a teraz je odbiera? Mam świetną pracę, wspanialych znajomych. Trochę pokręconą rodzine, ale kochajaca. Mialam odstawiać, fuck koszmarne 3 tygodnie. Jestem bardzo rozdrażniona, apatyczna i niesamowicie smutna. Takie zachwiania od dobrego samopoczucia po złe kilka razy dziennie. Tak jakby dzialal i wylaczal sie. Tak bardzo boje się..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Rexetin 40 mg od 3 miesięcy. I od jakiegoś czasu bardzo często jestem senna w ciągu dnia. Bywa że kładę się o 15:00, a budzę się dopiero o 20:00, a gdy mnie ktoś budzi to jestem nieprzytomna, w ogóle nie można mnie dobudzić...

 

Mam pytanie czy może to być przez Rexetin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Rexetin 40 mg od 3 miesięcy. I od jakiegoś czasu bardzo często jestem senna w ciągu dnia. Bywa że kładę się o 15:00, a budzę się dopiero o 20:00, a gdy mnie ktoś budzi to jestem nieprzytomna, w ogóle nie można mnie dobudzić...

 

Mam pytanie czy może to być przez Rexetin??

 

Tak, paroksetyna powoduje senność, tumiwisizm kosztem wszelkiego rodzaju lęków.

Cóż. trzeba dokonać rachunku bilansów i strat.

Drugi lek, który podobno jest równie dobry na lęki, a mniej uciążliwy w skutkach obocznych to escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, jesteś naprawdę dobrym znawcą tematu , więc zapytam Cię o zdanie. Myślisz ,że po 1,5 roku na dawce 75 mg wenli warto zwiększyć na 150 mg ( przez ten czas działała dość dobrze na lęki i depresję, choć narzekam na senność i rozleniwienie) czy lepiej zmienić np na paro ? Ostani miesiąc na wenli to huśtawka nastrojów, kilka dni dobrych, kilka bardzo kiepskich tj, smutek i stany lękowe. Nie wiem, czy jeszcze czekać, może się unormuje, czy może to czas na zmianę dawki(ew. samego leku)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modra ja byłem bardzo senny na paroksetynie. Na sertralinie za to wogóle nie było senności.

 

Elissa możesz spróbować podbicia dawki, skoro lek zadziałał. Na paroksetynę nie polecam Ci zmieniać bo jak już wyżej pisałem to bardzo usypiający lek, pozatym może wpływać negatywnie na pamięć, funkcje seksualne i powodować tycie. Jeśli chciałabyś zmienić na SSRI to polecam sertralinę lub escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, dzięki za odpowiedź. Poczekam jeszcze kilka dni, jeśli nie będzie lepiej to zwiększę wenlę do 150 mg, jak nie zadziała to pomyślę o zmianie. Faktycznie może paro to nie najlepszy pomysł, i tak jestem senna niemiłosiernie, a przytyć nie chcę, broń Boże :smile: . Wiesz, 2 lata temu przestałam brać fluoksetynę, przestała działać po latach, a wcześniej funkcjonowałam na niej super. Może spróbuję do niej wrócić jeśli wenla się nie rozkręci.Chyba że escitalopram, ma dobre recenzje i jest nowoczesny. Zawsze mogę się wspomóc lyricą w razie lęków, choć Kebax pisał że miał po niej wilczy apetyt. Może jednak w moim przypadku będzie inaczej. Chyba warto spóbować , bo uspakajający tranxene wspominam cudnie, jednak wiadomo,ze uzależnia.. Wisz , mam depresję lękową,tak dla wyjaśnienia :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Po jakim czasie mija somatyka nerwicy depresji na paroksetynie?Biore już 4 tygodnie 20 mg wcześniej dw atygodnie 10 a to się liczy od większej dawki czy ogolnie? czekac jeszcze? miałam może z dwa dni co było w miare ale znowu przyszły złe myśli :( dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×