Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

DANI, super ze nie podales objawöw itd, bo niestety wielu z nas czyta to i zaczyna u siebie szukac.

ja bynajmniej tak mam

dzisiaj zwiekszylam z 25mg na 30mg i czuje sie sztywna, wiem oczywiscie ze po tygodniu te uczucie mija,ale pomimo tego ze WIEM, i tak strasznie boje sie nawrotu choröbska.

wydaje mi sie, ze kazdy z nas sie tego boi najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnimi czasy tak się zastanawiam , czy uda mi się jeszcze przed śmiercią zerwać romansik z Paroksetyną .

Kiedyś dwa lata chodziłem z panna Doxepiną i też myślałem ,że usidli mnie na długo , jednak zerwałem znajomość.

Paroksetyna jednak do Doxi to armatni kaliber zwiąku obojga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 miechow. Probowalem wejsc na 30 mg, ale czulem pogorszenie nastroju. Obecnie na 20 mg

ja juz mialam 30 mg 1,5 roku temu, czulam sie rewelacyjnie!!

potem zaczelam schodzic w döl po 5 mg, udalo sie do 15 mg

i potem znowu w göre

od dzis na 30mg,

wielu z was chlopcy pisze ze ma problemy ze sprawami intymnymi, ja po 30 mg szalalam jak nastolatka heh :D

 

-- 20 lip 2013, 21:19 --

 

Drugi dzien na paroksetynie. Poki co zadnego pogorszenia, wrecz przeciwnie

super, bardzo sie ciesze, ze dobrze sie czujesz!!!!

oby tak dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Doxepinie świetnie spałem , poza tym świetnie działała antylękowo i podnosiła nastrój. A brałem tylko na noc i żadnych więcej leków.Przy odstawce Doxi tylko przez pierwsze trzy noce gorszy sen , przerywany i bardzo płytki , a potem juz nic.

Żeby zaś rozstac się z Paro , to juz nie pójdzie tak gładko i miło jak z Doxi.I to jest ten gruby kaliber.Bardziej wiąze ze sobą Paro niż Doxi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onieśmiela mnie wasza wiedza na temat tego który lek w jaki sposób działa więc zabrzmię dla was pewnie idiotycznie, ale zapytam (proszę o wyrozumiałość w obliczu mojej nieogarniętości).

 

Czy leki psychotropowe działają tylko i wyłącznie podczas ich zażywania, w związku z czym chory jest na nie skazany do końca życia, czy też ktoś poczuł się zdrowy po odstawieniu, zaczął wracać do jakiejś umożliwiającej funkcjonowanie "normy" (czymkolwiek ona jest)?

 

Sama rok temu miałam przepisaną tianeptynę i nie zaczęłam brać, bo lekarka powiedziała, że będzie mi tylko zwiększać dawki i taka jest perspektywa leczenia tymi środkami więc nie skusiłam się i udaję, że się trzymam. A teraz mój facet zaczął brać (jest w nieporównywalnie gorszym stanie ode mnie) i co dzień zadaję sobie pytanie jaki to ma sens, jeśli jest tak, jak mnie lekarka ostrzegała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onieśmiela mnie wasza wiedza na temat tego który lek w jaki sposób działa więc zabrzmię dla was pewnie idiotycznie, ale zapytam (proszę o wyrozumiałość w obliczu mojej nieogarniętości).

 

Czy leki psychotropowe działają tylko i wyłącznie podczas ich zażywania, w związku z czym chory jest na nie skazany do końca życia, czy też ktoś poczuł się zdrowy po odstawieniu, zaczął wracać do jakiejś umożliwiającej funkcjonowanie "normy" (czymkolwiek ona jest)?

 

Sama rok temu miałam przepisaną tianeptynę i nie zaczęłam brać, bo lekarka powiedziała, że będzie mi tylko zwiększać dawki i taka jest perspektywa leczenia tymi środkami więc nie skusiłam się i udaję, że się trzymam. A teraz mój facet zaczął brać (jest w nieporównywalnie gorszym stanie ode mnie) i co dzień zadaję sobie pytanie jaki to ma sens, jeśli jest tak, jak mnie lekarka ostrzegała.

 

ja traktuje mojä chorobe, jako chorobe chronicznä, gdzie trzeba brac leki.

jezeli trzeba bedzie to i cale zycie.

najwazniejsze jest ze wröcila mi moje dawne zycie, ze moge chodzic do pracy, cieszyc sie, smiac,

to jest najwazniejsze

jesli np masz problemy z sercem, lekarz tez zwieksza lub zmniejsza dawki leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam przez pół roku, zoloft odstawilam go bez zadnych problemow 4 lata swietnie funkcjnowalam nic sie nie dzialo, caly czas oczywiscie psychoterapia ale tak mialam ja podtrzymujaco. Teraz znow wszystko sie nasililo chyba w zwiazku z praca, mam jej poprostu dosc nie chce mi sie tam chodzic nasilaja mi sie leki nie moge tam wytrzymac a najgorsze ze musze tam sie pojawiac:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam przez pół roku, zoloft odstawilam go bez zadnych problemow 4 lata swietnie funkcjnowalam nic sie nie dzialo, caly czas oczywiscie psychoterapia ale tak mialam ja podtrzymujaco. Teraz znow wszystko sie nasililo chyba w zwiazku z praca, mam jej poprostu dosc nie chce mi sie tam chodzic nasilaja mi sie leki nie moge tam wytrzymac a najgorsze ze musze tam sie pojawiac:(

ja glöwnie przez za duzo pracy mialam nawröt choroby przed dwoma laty, dlatego radze ci uwazac na siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,najgorszy jest stały , przedłużający stres , z którego nie widzi sie wyjścia, a nadzieja na lepsze nikła. Takie stany to preludium nawrotu , depresji, zaostrzenia NN . Takie stany to wyjątkowo skuteczne wyzwalacze choroby. AAAA najgorsze ,że czasami nie można za wiele zrobić , by uciec z tego gówna. i wtedy koniecznie prochy , bo co innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,najgorszy jest stały , przedłużający stres , z którego nie widzi sie wyjścia, a nadzieja na lepsze nikła. Takie stany to preludium nawrotu , depresji, zaostrzenia NN . Takie stany to wyjątkowo skuteczne wyzwalacze choroby. AAAA najgorsze ,że czasami nie można za wiele zrobić , by uciec z tego gówna. i wtedy koniecznie prochy , bo co innego ?

masz racje, ale jak tu uniknäc stresu?

nie da rady.

tylko ze my juz jestesmy niestety bardziej podatni na to.

 

-- 21 lip 2013, 14:23 --

 

drugi dzien na zwiekszonej dawce paroxat i jest ok, tylko te upaly mnie dobijajä :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paro i upały to było dla mnie bardzo mokre połączenie :x .

ja ogölnie lekko fazuje w upaly, czy na Paro czy bez :D

ale dzis wieczorkiem bylam z psem na rowerze i jest ok.

tata spelnil funkcje terapeuty, wiec jest jeszcze lepiej.

:angel:

najwazniejsze jest wsparcie i zrozumienie ze strony najblizszych, ja wiem ze zawsze moge do nich zadzwonic i wygadac moje w kölko te same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie wiem co robić 17 kwietnia zwiększyłem dawkę z 20 na 30 mg po tygodniu poprawa na miesiąc potem tydzien kiepsko po tygodniu z nów miesiąc dobry a teraz znów kiepsko Czy to możliwe żeby jeszcze się paro w wyższej dawce wkręcało ?

 

Freda jesli czytasz forum co u Ciebie ? Zmieniłaś lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już nie wiem co robić 17 kwietnia zwiększyłem dawkę z 20 na 30 mg po tygodniu poprawa na miesiąc potem tydzien kiepsko po tygodniu z nów miesiąc dobry a teraz znów kiepsko Czy to możliwe żeby jeszcze się paro w wyższej dawce wkręcało ?

 

Freda jesli czytasz forum co u Ciebie ? Zmieniłaś lek?

mysle ze jest to mozliwe, moze lepiej gdybys podwyzszal lek po 5 mg

ja tak robie dlatego tez skutki uboczne sä mniejsze

nigdy nie podnosze o 10 mg wiecej.

jezeli miales miesiäc dobry a tydzien kiepski to nie jest chyba tak zle?

wszystko bedzie dobrze

mi zawsze mawiano, zeby miec cierpliwosc, ale kto z nas jä ma? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×