Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

comatom, może ale nie musi. Paroksetyna jest silnym lekiem. Nie pamiętam już po jakim leku miałam niezły zjazd jak sporo wypiłam. Od tamtej pory nie upijam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 biorąc sertraline z mianseryną wydaje sie że nie koncentrujesz sie głównie na OCD, bo mianseryne kojarze z nasilaniem natrętnych myśli..fajny to lek, gdyby nie to...czytałem że w OCD bardzo ważna jest stymulacja receptora 5ht2a i to chyba dlatego fluoksetyna lepiej na OCD wpływa niż paroksetyna, efekt antyholinergiczny też jakoś tam pozytywnie może wpływać na OCD, agonizm a2 też poprawia...a Ty jak myślisz? jakie leki są najskuteczniejsze na OCD? opłaca sie np. klomipramine zamiast paroksetyny brać bo tego leku nie testowałem, jak najskuteczniej leczyć nerwice natręctw według Cb? może znasz jakies witaminy, inne leki itp. masz większą wiedze o lekach niż ja więc jakbys mógł to napisz co warto by było przetestować bądź dodać

 

-- 04 gru 2013, 21:29 --

 

jeśli chodzi o picie alkoholu z paroksetyną to u mnie np. powoduje bardzo płytki sen...po prostu alkohol może nasilać niektóre skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna wpływać, chociaż możliwe, że kumulacja tych leków tak działa. Co do łączenia leków to zawsze pytaj lekarzy.

 

Podwyższone ALT miałam przed braniem tych wszystkich piguł. Jeśli nie powinna, to chyba powinnam szukać przyczyny podwyższonego ALT? Cholera :(

 

Miał ktoś kłopoty z nadczynnością przy nerwicy? Jeśli tak, napiszcie proszę czy leki łączone z paro wpływały na Was negatywnie.

 

Dzięki Miko. Oczywiście konsultuję wszystkie leki z psychiatrą ale wizyta dopiero za tydzień :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19 mianseryne brałeś z SSRI czy samą? Ona ma inne działanie z SSRI niż sama. Biorę ją typowo na wzmocnienie działania SSRI. Brałem wszystkie SSRI same i nie miały zbyt dobrego działania na depresję u mnie. Masz rację, nie chodzi mi tylko o OCD, chodzi głównie o depresję.

 

Fluoksetyna nie jest tak dobra na OCD jak paro, jest po pierwsze dużo słabszym lekiem serotoninowym - paro jest najsilniejsza. U mnie nie było lepszego leku na OCD jak paro, ale na depresję sobie nie radziła za bardzo. Moim zdaniem najlepsza na OCD jest właśnie paro i klomipramina, chociaż sertralina też jest bardzo dobra, to 3 najsilniejszy serotoninowo lek. Nie wiem, ale nikotyna nie pogarsza Ci OCD? Możesz jeszcze w porozumieniu z lekarzem próbować podwyższyć paro, np do 60 mg.

 

Martiszon nadczynność może dawać objawy nerwicy. Niedoczynność zaś objawy depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś brałem samą mianseryne np. gdy odstawiłem fluoksetyne, żeby minęły 2 tygodnie przed nastepnym ssri, wtedy objawy ocd były największe...pół roku temu na 4 dni dorzuciłem do paroksetyny mians i przez te kilka dni super spałem, ale nic mi sie nie chciało, zwiększył sie lęk i natręctwa, no i zrezygnowałem

 

na paroksetynie od długiego czasu odczuwam na codzień natrętne myśli, chyba dlatego że już jest tolerancja duża na lek, fluoksetyna to mój pierwszy lek, który niwelował OCD w 100%, można powiedzieć że zapominałem co to jest nerwica natręctw, na początku silnie lękotwórczo sie rozkręcało fluo zawsze, silne nudności, a paroksetyna dwa razy łagodniej, sertraline brałem kilka tygodni i pamiętam że czułem sie naprzemian kilka dni spoko, pozniej kilka dni gorzej...lekarz mi zapisał 10mg klomipraminy do paro ale wole tego nie testować, biorąc pod uwage występującą od czasu do czasu hipomanie i moc tych dwóch leków na serotonine no i nierozsądne podejście do leczenia lekarza...zastanawiam sie jakby działał mix fluo-paro w najmniejszych dawkach plus jakis dodatek uspokajający bądź neuroleptyk typu pernazyna

 

jeśli chodzi o nikotyne to próbowałem 1.5 miesiąca nie palić i miałem ciągle spięty umysł, zrelaksować sie nie mogłem, brak energi, podwyższanie paroksetyny działało tylko kilka dni, denerwuje mnie to że mój organizm nie może sie odzwyczaić od nikotyny, tak jakby to była podstawowa substancja, bo nawet benzo nie daje rady zrelaksować gdy nie ma nikotyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak , po ostatnich próbach łączenia poroksetyny z innymi SSRI ( seronil , escitalopram ,asertin ) odchodzę od tego typu eksperymentów na długo. Jak mi poradził mądry w temacie Koleś "lepiej zwiększ dawkę podstawowego leku , niz miałbyś dorzucic na wzmocnienie jakis nowy ".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 no a jakie były efekty? ciekawy jestem czego można sie spodziewać po połączeniu ssri

przede wszystkim nerwowość , napięcie mięśni ,nasilenie natręctw . Powiem Ci tylko tyle jeszcze ,że dawki jakie dokładałem do Paro były naprawdę niewielkie (koło 1/6 tabletki dziennie) , a juz po trzecim dniu zaczęło być żalośnie.

No cóż , każde doświadczenie ( a szczegolnie te nieudane ) czegos uczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się nad tym zastanawiam. Jakiś czas temu, zanim zwiększyłam dawkę paroksetyny do 30mg, narzekałam na mega senność więc lekarz zaproponował mi dołączenie 37.5mg wenlafaksyny albo zwiększenie paroksetyny do 30mg. Wybrałam to drugie (z dwóch leków jest ciężej zejść) i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, kiedy byłam na 20mg to tak się właśnie czułam, dlatego postanowiłam porozmawiać o tym z lekarzem i dostałam powyższą propozycję. Teraz jest prawie dobrze. Zobaczymy jak będzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, czyli jednak paro solo nie jest lekiem, ktory dodaje inicjatywy, przebojowosci, usprawni funkcje poznawcze? A probowalas kiedys sertraliny lub fluoksetyny? Masz jakas skale porownawcza?

 

-- 06 gru 2013, 02:04 --

 

magnolia84, czyli jednak paro solo nie jest lekiem, ktory dodaje inicjatywy, przebojowosci, usprawni funkcje poznawcze? A probowalas kiedys sertraliny lub fluoksetyny? Masz jakas skale porownawcza?

 

-- 06 gru 2013, 02:04 --

 

magnolia84, czyli jednak paro solo nie jest lekiem, ktory dodaje inicjatywy, przebojowosci, usprawni funkcje poznawcze? A probowalas kiedys sertraliny lub fluoksetyny? Masz jakas skale porownawcza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, wręcz przeciwnie - paro wycisza. Brałam fluoksetynę i właśnie ona dawała to, o czym piszesz. Podobnie, a nawet jeszcze lepiej - wenlafaksyna (jak dotąd to dla mnie zdecydowanie najlepszy lek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×