Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak często chodzicie do psychiatry?


Gość ToddPL

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że większość chodzi co 2-3 miesiące, a mnie ostatnio lekarz zaprosił na wizytę na za miesiąc. Nie spodobało mi się to, ale po pierwsze jestem na tyle odważny, żeby wyrazić swoje zdanie na ten temat, a po drugie bałem się, że mnie wyśle do szpitala. Jestem w niezbyt ciekawej sytuacji finansowej i nie stać mnie na wizyty co miesiąc, więc to chyba moja ostatnia wizyta u psycha prywatnie, jutro podzwonię do różnych przychodni i się zorientuję jak z terminami na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zależności od potrzeby, bywało że nawet częściej niż miesiąc, a ostatnio raz na pół roku. Wystarcza mi kontakt telefoniczny jak mam jakieś pytanie

@94. Ty wyszedłeś ze szpitala w niezbyt dobrym stanie. De facto powinieneś być pod kontrolą psychiatry cały czas. Nawet ten miesiąc to długo. Nie dziwię się, że masz takie zalecenie. Jak się jest w remisji to można chodzić rzadziej, a jeśli choroba atakuje - częściej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@94. Częstotliwość wizyt wynika ze stanu pacjenta, nie widzimisię lekarza. Na razie się nie wykazałeś zaufaniem odstawiając samodzielnie leki, to pewnie przez jakiś czas będziesz dreptał co miesiąc. Inna sprawa, że widać, że nie jesteś jeszcze do końca wyprowadzony na prostą. Tak samo w sytuacji zmiany leków.

Im dłużej lekarz zna pacjenta, tym rzadziej chce go widzieć. Chcesz chodzić raz na kilka miesięcy to pokaż lekarzowi, że można Ci zaufać w kwestii leczenia i że jesteś świadomy swojej choroby.

Każdy na początku leczenia dreptał regularnie co miesiąc albo i częściej do psychiatry.

Ja się u swojej lekarki leczę 7 lat i ma na mnie już "wywalone", bo po pierwsze wie, że jak coś się zacznie dziać to sama się grzecznie zgłoszę, a po drugie jestem stabilna i podstawowych leków nie miałam zmienianych od 2 lat (a jednego nawet od 6 lat), wszelkie zmiany "kosmetyczne" załatwiamy przez sms, ale no na taką relację z lekarzem trzeba sobie zapracować. Ja ostatnio byłam jakoś w czerwcu czy lipcu a teraz idę w przyszłym tygodniu i to tylko dlatego, że lekarka chce mnie widzieć, bo jej się coś nie spodobało w rozmowie ze mną przez sms i pewnie ma jakiś genialny pomysł 😂

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 94. napisał(a):

 

Dlaczego tak uważasz?

Napisałem Ci dlaczego. Wyszedłeś ze szpitala za wcześnie, nie byłeś stabilny. Dlatego lecząc się w domu i chcąc uzyskać pożądany efekt, musisz być pod kontrolą specjalisty. Ja mając urojenia psychotyczne spędziłem w szpitalu ponad cztery miesiące. I nawet wtedy po wyjściu przez jakiś czas byłem pod kontrolą psychiatry (inna sprawa, że mam na tyle znajomego psycha, że sam przyjeżdżał do nie do domu). Po prostu tuż po ataku choroby jest to konieczne i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×