Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zasiłek dla DDA/DDD


eleniq

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości. Czy osobom DDA bądź DDD przysługuje jakiś zasiłek? Czy jeśli mają przez to zaburzenia psychiczne typu nerwica, depresja czy PTSD to mogą się starać o jakieś orzeczenie czy coś? Nie znam się kompletnie na tym, dlatego proszę was o rady 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy teraz to se myślę, że pytanie troszkę bez sensu heh. Ogółem mam nadzieję, że nie będę musiał brać do końca życia leków, ale jestem ciągle w procesie leczenia. Chyba nie jest ze mną aż tak źle, żeby liczyć na zasiłek, choć niektórzy mi to proponowali. Mama mojej znajomej ma orzeczenie o nerwicy, musi brać proszki chyba do końca życia, mógłbym ją jeszcze coś podpytać... Ja mam rozpoznanie F41.2. A to chyba niezbyt wystarczające.

 

No nic, dzięki za odpowiedzi! 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2021 o 13:57, alone05 napisał:

Z tego co wiem to dla osób niepełnosprawnych przysługuje jakiś zasiłek.

Tylko jeśli nie jesteś samodzielny życiowo i wymagasz stałej opieki. Ale jak masz schizofrenię, to możesz starać się o rentę z ZUS-u, tylko trzeba wcześniej trochę popracować na tradycyjnej umowie. Taką rentę przyznają bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2021 o 17:34, MarekWawka01 napisał:

Tak z ciekawości. Czy osobom DDA bądź DDD przysługuje jakiś zasiłek? Czy jeśli mają przez to zaburzenia psychiczne typu nerwica, depresja czy PTSD to mogą się starać o jakieś orzeczenie czy coś? Nie znam się kompletnie na tym, dlatego proszę was o rady 🙂

Każdy może wystąpić z wnioskiem o orzeczenie stopnia niepełnosprawności lub rentę.

 

Miłego dnia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johnn Właśnie, Ty z racji Aspergera masz orzeczenie czy czegoś jeszcze? Możesz pracować? Bo z tego co kojarzę, to też byłeś z rodziny dysfunkcyjnej. 

 

Znaczy ja na razie nie będę się o nie ubiegłą jednak. Jest u mnie szansa, że z tego wyjdę, młody jestem, mam 23 lata. Mam terapię i leki dobrze dobrane. Byle do przodu i będzie good 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarekWawka01 napisał:

@johnn Właśnie, Ty z racji Aspergera masz orzeczenie czy czegoś jeszcze? Możesz pracować? Bo z tego co kojarzę, to też byłeś z rodziny dysfunkcyjnej.

Przyznano mi również rentę socjalną.

Mogę pracować. Obecny psycholog poleca mi zatrudnienie w miejscu gdzie innym pracownikom będą znane moje trudności.

W moim odczuciu ojciec miał zespół Aspergera a matka inne zaburzenia lub zespół Aspergera. Schorzenia te nie zostały zdiagnozowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 17:20, johnn napisał:

Przyznano mi również rentę socjalną.

Mogę pracować. Obecny psycholog poleca mi zatrudnienie w miejscu gdzie innym pracownikom będą znane moje trudności.

W moim odczuciu ojciec miał zespół Aspergera a matka inne zaburzenia lub zespół Aspergera. Schorzenia te nie zostały zdiagnozowane.

 

Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat? Mam za sobą próbę uzyskania renty niestety nie powiodła się, mimo że leczę się bardzo długo, leki muszę przyjmować już raczej do końca życia, mam za sobą pobyt w sz.psychiatrycznym i orzeczenie o niepełnosprawności. Jak wygląda procedura wnioskowania o taką rentę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że nie jest dla mnie jasne to, co podaje internet; mianowicie:

"Osoba z niepełnosprawnością, która jest całkowicie niezdolna do pracy, nabywa prawo do renty socjalnej."

Pytanie gdzie w tym momencie jest miejsce na to by dorobić do renty? Bo piszesz "mogę pracować" a powyższe zdanie sugeruje że jedno wyklucza drugie, bo jak osoba niezdolna do pracy może pracować?? Niech mnie ktoś oświeci bo naprawdę nie rozumiem tych przepisów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bilshon napisał:

Nie ukrywam że nie jest dla mnie jasne to, co podaje internet; mianowicie:

"Osoba z niepełnosprawnością, która jest całkowicie niezdolna do pracy, nabywa prawo do renty socjalnej."

Pytanie gdzie w tym momencie jest miejsce na to by dorobić do renty? Bo piszesz "mogę pracować" a powyższe zdanie sugeruje że jedno wyklucza drugie, bo jak osoba niezdolna do pracy może pracować?? Niech mnie ktoś oświeci bo naprawdę nie rozumiem tych przepisów...

Jak może pracować to ma częściową niezdolność do pracy ta osoba. Przy całkowitej nie ma możliwości pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bilshon napisał:

Czy mógłbyś napisać coś więcej na ten temat?

O czym?

4 godziny temu, Bilshon napisał:

Jak wygląda procedura wnioskowania o taką rentę?

Składałem wniosek o rentę socjalną. Są również inne rodzaje rent.

  1. Wypełniam wniosek,
  2. Lekarz wypełnia zaświadczenie o stanie zdrowia,
  3.  Do wniosku i zaświadczenia dołączam dokumentacje i czekam na wezwanie od lekarza orzecznika.

Lekarz orzecznik wydał korzystną dla mnie opinie. Nigdy nie byłem w szpitalu lub oddziale dziennym. Zażywałem leki. Zdiagnozowano u mnie zaburzenia osobowości i zespół Aspergera. Czekam na spotkanie z lekarzem w celu diagnozy ADHD.

Dokumenty znajdziesz w linku, który dodałem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, johnn napisał:

O czym?

Składałem wniosek o rentę socjalną. Są również inne rodzaje rent.

  1. Wypełniam wniosek,
  2. Lekarz wypełnia zaświadczenie o stanie zdrowia,
  3.  Do wniosku i zaświadczenia dołączam dokumentacje i czekam na wezwanie od lekarza orzecznika.

Lekarz orzecznik wydał korzystną dla mnie opinie. Nigdy nie byłem w szpitalu lub oddziale dziennym. Zażywałem leki. Zdiagnozowano u mnie zaburzenia osobowości i zespół Aspergera. Czekam na spotkanie z lekarzem w celu diagnozy ADHD.

Dokumenty znajdziesz w linku, który dodałem.

 


Z jakiego miasta jesteś ?, u mnie na śląsku na głowę to ciężko dostać cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, reebok91 napisał:

Z jakiego miasta jesteś ?, u mnie na śląsku na głowę to ciężko dostać cokolwiek.

Wcześniej otrzymałem stopień niepełnosprawności umiarkowany. Wydał je Sąd.

Wniosek złożyłem we Włocławku.

Lekarzem orzecznikiem okazał się lekarz u którego leczyłem się wcześniej.

 

Pierwsze rozpoznanie u psychologa to była nieśmiałość:-(

Gdybym nie wykonał samodzielnie i płatnie diagnozy na zespół Aspergera to otrzymałbym stopień lekki i zapewne nie otrzymałbym renty.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×