Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a samopoczucie przy chorobie


Asdfgh777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum. Od blisko 3 lat choruje na nerwicę. Nie będę opowiadał historii mojej choroby, może kiedy indziej,przejde do sedna. Biorę leki (asertin) i moje samopoczucie jest ogólnie dobre. Jednak jestem w trakcie przeziębienia i mam zapchane zatoki. Czuję się strasznie, przede wszystkim wkręcam sobie różne rzeczy i ciągle mi się coś wyobraża. Miałem tak już kilka razy jednak nie w takim natężeniu. Nazywam to "omamami rzekomymi" chociaż one występują tylko w schizofrenii a ja jej nie mam. Czy wy też podczas choroby czujecie się tragicznie? Macie lub mieliście podobną przypadłość jak ja czyli tak jak wyżej wspomniałem, wyobraźnia wam wariuje i pęka wam głowa od mimowolnych wyobrażeń jakiś sytuacji? Co robić, mam się po prostu uspokoić? To nerwy czy faktycznie coś mi jest? Przeszukałem już internet i rozważałem nawet początek zapalenia opon mózgowych czy ropnia mózgu

Edytowane przez Asdfgh777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam to samo, ale ja mam natłok myśli. Analizuje przeszłość ale też wyobrażam sobie jakieś różne rzeczy. No wyobrażam sobie jakieś konfrontacje z kimś, to co bym powiedziała jak bym się zachowala. Non stop z kimś się kłócę w myślach i przeżywam jakieś wymyślone historię. Ja je kreuje więc są ode mnie zależne ale ciężko mi to przerwać. Mam takie wrażenie że staram się być gotowa i przygotowana na każdą sytuację dlatego tak sobie wymyślałam w głowie co .ogloby się wydarzyć jak mogłaby przebiegać jakaś rozmowa. Kiedyś przez miesiąc wyobrażałam sobie przebieg wizyty u lekarza, co powiem jak się zachowam. To chyba wynika z lęku i z obawy jak ktoś mnie odbierze, czy mnie zrozumie ale ze nie postąpi tak jak chce. Wyobrażam też sobie że ktoś z moich polskich umrze i jak będę się wtedy czuła i przeżywam te wymyślone historię i emocje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×